REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Torus kupuje w Gdańsku grunt od ZPC Bałtyk. Wybuduje kompleks wielofunkcyjnyartykuł
Pokaż artykuł
Torus kupuje w Gdańsku grunt od ZPC Bałtyk. Wybuduje kompleks wielofunkcyjny
Torus po raz kolejny zainwestuje w Gdańsku. Firma zakupiła od Zakładów Przemysłu Cukierniczego "Bałtyk" grunt obok wybudowanego przez siebie biurowca Format, przy ul. Droszyńskiego 8/11. Zamierza zrealizować na nim kompleks wielofunkcyjny.
Jest decyzja środowiskowa dla budowy S12 na wschód od Radomia [MAPA]artykuł
Pokaż artykuł
Jest decyzja środowiskowa dla budowy S12 na wschód od Radomia [MAPA]
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy S12 od Radomia do początku obwodnicy Puław (woj. lubelskie).
Warszawa: Kolejny etap budowy Kulturoteki w Wesołejartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Kolejny etap budowy Kulturoteki w Wesołej
Na osiedlu Stara Miłosna trwa budowa Kulturoteki. Po oddaniu do użytku – już w 2026 roku – znajdą się w niej biblioteka oraz ośrodek kultury. W poniedziałek 7 kwietnia wmurowano kamień węgielny pod powstający obiekt. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest pracownia XYSTUDIO Sp. z o.o. z Warszawy.
Skanska wznawia rozbiórkę biurowca Ilmet w centrum Warszawy. Ustąpi miejsca 188‑metrowemu Warsaw Oneartykuł
Pokaż artykuł
Skanska wznawia rozbiórkę biurowca Ilmet w centrum Warszawy. Ustąpi miejsca 188‑metrowemu Warsaw One
Po kilkuletniej przerwie Skanska ponownie rozpoczęła prace rozbiórkowe przy jednym z najbardziej rozpoznawalnych biurowców stolicy — warszawskim Ilmecie. W marcu deweloper przekazał obiekt firmie odpowiedzialnej za demontaż, co formalnie uruchomiło kolejną fazę procesu. Roboty wznowiono po przerwie spowodowanej wybuchem wojny w Ukrainie, która na początku 2022 roku całkowicie zmieniła otoczenie inwestycyjne.
Podpisano umowę na budowę Domu Gdańskiego Kota  [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na budowę Domu Gdańskiego Kota [WIZUALIZACJE]
To ważny krok dla zwierząt ze schroniska „Promyk”. Podpisana została umowa na budowę Domu Gdańskiego Kota - miejsca, które zapewni kotom spokój, bezpieczeństwo i lepsze warunki powrotu do zdrowia oraz przygotowania do adopcji.
Kolejny krok do budowy obwodnicy Zamościa, w ciągu DK74artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok do budowy obwodnicy Zamościa, w ciągu DK74
Do Wójta Gminy Zamość GDDKiA złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla obwodnicy Zamościa w ciągu drogi krajowej nr 74. Zarekomendowany został wariant 3C (zielony) o długości niespełna 19 km.
inwestycja
Pokaż inwestycję
Kruszwicka 26-28
Wrocław, Kruszwicka 26-28
Osiedle Cynamonoweinwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle Cynamonowe
Podolszyn Nowy, Cynamonowa
[Katowice] Muzeum Śląskie (nowa siedziba)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Katowice] Muzeum Śląskie (nowa siedziba)
Katowice, Bogucice
[Kraków] Wyburzenia, ul. Mogilska 71ainwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Wyburzenia, ul. Mogilska 71a
Kraków, Śródmieście, Mogilska 71a
Budowa "Sądeczanki" - nowej, dwujezdniowej DK75 między Brzeskiem a Nowym Sączem wchodzi w kluczową fazę artykuł
Pokaż artykuł
Budowa "Sądeczanki" - nowej, dwujezdniowej DK75 między Brzeskiem a Nowym Sączem wchodzi w kluczową fazę
Budowa nowej, dwujezdniowej DK75 między Brzeskiem a Nowym Sączem wchodzi w kluczową fazę. Trzy odcinki są już kierowane do realizacji, a dwa kolejne zostaną ponownie przeanalizowane pod kątem przebiegu. Inwestycja ma rozwiązać problem niebezpiecznej i zatłoczonej trasy, na której w ostatnich latach doszło do setek wypadków.
[wielkopolskie] Pil-Building wybuduje w Pile biurowiec Onyx Business Pointartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Pil-Building wybuduje w Pile biurowiec Onyx Business Point
P.R.E.S.C.O. GROUP wybrało generalnego wykonawcę nowoczesnego biurowca w Pile, w którym będzie mieśc...
[Wrocław] W trzech wrocławskich parkach będzie jaśniej. I przy jednym kościeleartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] W trzech wrocławskich parkach będzie jaśniej. I przy jednym kościele
Miasto szuka firmy, która zajmie się budową oświetlenia w Parku Grabiszyńskim, Tysiąclecia i Leśnick...
Ozimska Park w Opolu blisko otwarciaartykuł
Pokaż artykuł
Ozimska Park w Opolu blisko otwarcia
W Opolu trwa przebudowa nowoczesnego parku handlowego – realizowanego w miejscu dawnego projektu galerii handlowej z hipermarketem Tesco. Prace budowlane realizowane są zgodnie z harmonogramem inwestycji. Niebawem pierwszym najemcom zostaną przekazane lokale. Otwarcie obiektu planowane jest na listopad 2023 roku.
We Wrocławiu został otwarty salon stacjonarny największego sklepu piłkarskiego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu został otwarty salon stacjonarny największego sklepu piłkarskiego w Polsce
We Wrocławiu został otwarty nowy salon stacjonarny R-GOL.com – największego sklepu piłkarskiego w Polsce. To ósmy sklep tej marki w naszym kraju i pierwszy na Dolnym Śląsku.
Łódzka Manufaktura z nowym, słodkim najemcąartykuł
Pokaż artykuł
Łódzka Manufaktura z nowym, słodkim najemcą
Do grona najemców w Manufakturze dołączył prawdziwy słodki fenomen na światowym rynku. Candy Pop, bo o nim mowa, oferuje gamę słodyczy, napojów, przekąsek i słodkich upominków z całego świata, w tym USA i Azji, czyli najbardziej rozwiniętych rynków.
Słynna globalna marka Victoria’s Secret otworzy trzeci sklep w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Słynna globalna marka Victoria’s Secret otworzy trzeci sklep w Polsce
Kolejna światowa marka stawia na ekspansję w Polsce i zdecydowała się na otwarcie nowego sklepu. Amerykańska marka Victoria’s Secret, znana na całym świecie ze sprzedaży bielizny, kosmetyków i akcesoriów, wzmacnia swoją obecność w naszym kraju. Na 7 marca zaplanowano otwarcie najnowszego sklepu tego brandu.
Litewski inwestor wybuduje nowy, duży hotel w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Litewski inwestor wybuduje nowy, duży hotel w Gdańsku
Gdańsk zyska kolejny nowy hotel. Nowy obiekt powstanie we Wrzeszczu, przy al. Grunwaldzkiej. Wniosek o pozwolenie na budowę trafił do Urzędu Miasta Gdańska w połowie kwietnia 2025 roku. Inwestorem jest litewski 1 Asset Management, a deweloperem spółka Upside Property z Gdańska.
Wojsko chce przejąć działki w Kielcach. Powstaną na nich mieszkania dla żołnierzy nowej dywizjiartykuł
Pokaż artykuł
Wojsko chce przejąć działki w Kielcach. Powstaną na nich mieszkania dla żołnierzy nowej dywizji
Agencja Mienia Wojskowego wystąpiła do władz województwa świętokrzyskiego o przekazanie działek przy ulicy Langiewicza w Kielcach. Na terenie dawnego szpitala dziecięcego mają powstać mieszkania dla żołnierzy nowo tworzonej 8. Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Wojsko deklaruje budowę 120 lokali w ciągu dwóch–trzech lat od przejęcia gruntu, jednak samorząd zapowiada dokładną analizę wniosku.
W Jaworze powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
W Jaworze powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych na Dolnym Śląsku
W Jaworze powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych na Dolnym Śląsku. Elektrownia o mocy 12 MW usytuowana będzie na terenach rolniczych i nieużytkach o powierzchni aż około 18 ha. Budowa farmy ruszy w I kwartale przyszłego roku, a do końca 2023 roku popłynie z niej pierwsza energia odnawialna, z której korzystać będą przede wszystkim jaworzanie. W pierwszej kolejności zasili ona bowiem szkoły i przedszkola, stacje uzdatniania wody, przepompownię czy miejską oczyszczalnię.
REKLAMA