REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Nowa koncepcja zagospodarowania Wolnych Torów w Poznaniu [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa koncepcja zagospodarowania Wolnych Torów w Poznaniu [FILM+WIZUALIZACJE]
W Poznaniu powstanie nowa, wielka śródmiejska dzielnica. Zakończono weryfikację założeń projektowych dla Wolnych Torów w centrum stolicy Wielkopolski. Nowa koncepcja zakłada powstanie zielonej, śródmiejskiej dzielnicy, która połączy Łazarz i Wildę.
Przedsiębiorcy inwestują coraz mniej środków w SSE i PSI. Spadek rdr. wynosi ponad 90 proc.artykuł
Pokaż artykuł
Przedsiębiorcy inwestują coraz mniej środków w SSE i PSI. Spadek rdr. wynosi ponad 90 proc.
Jak wynika z danych MRiT, w ub.r. faktycznie poniesione koszty inwestycji w SSE i PSI były o prawie 92% niższe niż w 2021 roku. W latach 2017-2022 wyniosły one łącznie przeszło 50 mld złotych, malejąc z roku na rok. W tym okresie największa część z tych środków przypadła na woj. warmińsko-mazurskie, małopolskie i śląskie. Do tego w 2022 roku o blisko 83% mniej inwestycji zostało formalnie wycofanych z realizacji w ramach SSE i PSI niż w 2021 roku. Z kolei w latach 2017-2022 takich przypadków odnotowano w sumie 365. Ministerstwo Finansów przedstawia też wykazane przez podatników dochody wolne od podatku, uzyskane z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie specjalnych stref ekonomicznych. W 2021 roku kwota wzrosła o prawie 77% w porównaniu z 2020 rokiem.
Amerykański Mars planuje kolejne inwestycje w Polsce. Jedna właśnie rusza!artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański Mars planuje kolejne inwestycje w Polsce. Jedna właśnie rusza!
Fabryka wyrobów czekoladowych w Janaszówku od trzech dekad nieprzerwanie wytwarza uwielbiane przez konsumentów produkty kultowych marek z portfolio Mars. Niewiele osób wie, że produkowane tu batony Snickers, Twix, czy czekoladowe i orzechowe M&M’s spod Sochaczewa trafiają na sklepowe półki nie tylko w Polsce czy Centralnej Europie. Ich smakiem mogą się cieszyć konsumenci z ponad 50 krajów na świecie.
[Polska] Wiosna w mieszkaniówceartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Wiosna w mieszkaniówce
W najbliższym czasie wejdzie na rynek sporo nowych projektów. Portal nieruchomości Dompress.pl spraw...
Wrocław: Hotel, aparthotel i mieszkania na terenie dawnego szpitala przy Kasprowiczaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Hotel, aparthotel i mieszkania na terenie dawnego szpitala przy Kasprowicza
Hotel z ponad 80 pokojami, aparthotel ze strefą SPA i basenem, a także kameralne budynki mieszkalne&...
Kolejna duża, znana firma inwestuje w woj. podkarpackimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna duża, znana firma inwestuje w woj. podkarpackim
Kolejna znana, zagraniczna firma inwestuje w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski. Tym razem w liczącym blisko 33 tysiące mieszkańców Jaśle. Swoją nową inwestycję zrealizuje tam firma Kronoflooring, należąca do koncernu Kronospan.
W Rzeszowie powstanie największy Aquapark w Polsce. Pod obiektem znajdzie się schron [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Rzeszowie powstanie największy Aquapark w Polsce. Pod obiektem znajdzie się schron [WIZUALIZACJE]
W stolicy Podkarpacia powstanie nowoczesny aquapark o powierzchni 6 hektarów, który będzie największym tego typu obiektem w Polsce oraz jednym z najnowocześniejszych kompleksów rekreacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Aquapark w Rzeszowie ma stać się nowoczesnym i ekologicznym centrum rekreacyjnym, które znacząco podniesie atrakcyjność regionu i będzie jednym z najbardziej innowacyjnych obiektów tego typu w Europie. Koszty tej inwestycji rosną, chociaż na placu budowy nie wbito jeszcze nawet "pierwszej łopaty".
Miasto Kraków kupiło 9,2 ha od dewelopera. Zamiast kolejnych mieszkań powstanie zielona przestrzeń służąca wszystkim mieszkańcom [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Miasto Kraków kupiło 9,2 ha od dewelopera. Zamiast kolejnych mieszkań powstanie zielona przestrzeń służąca wszystkim mieszkańcom [FILM]
Miasto kupiło od spółki Kraków City Park 49 działek o łącznej powierzchni ok. 9,2 ha. Tereny znajdują się w obszarze użytku ekologicznego „Zakrzówek”, pomiędzy ul. Wyłom a ul. św. Jacka. Choć miejscowy plan dopuszczał w części z nich zabudowę wielorodzinną, dziś zyskują nowe przeznaczenie – jako przestrzeń zielona służąca wszystkim mieszkańcom.
artykuł
Pokaż artykuł
Regulamin tygodnika Investmap.News
1. Niniejszy regulamin określa zasady świadczenia przez Usługodawcę usług w dostarczania Użytkownikom treści cyfrowej – tygodnika Investmap.News.
W centrum handlowym Wroclavia otwarto nowoczesny, ekologiczny tor kartingowyartykuł
Pokaż artykuł
W centrum handlowym Wroclavia otwarto nowoczesny, ekologiczny tor kartingowy
Od 15 października br. można przejechać się we Wroclavii po nowym, jedynym takim we Wrocławiu, torze kartingowym. Pitlane jest wyposażony w 16 dużych gokartów elektrycznych i 6 gokartów dla dzieci. Łącznie tor zajmuje 3 500 mkw. poziomu -2 centrum handlowego. Współzałożycielem obiektu jest popularny twórca internetowy The Mike oraz znany kolekcjoner supercar’ów Szymon Banaś.
Trzy miesiące z Pierwszym Mieszkaniem – sukces zapisany w statystykachartykuł
Pokaż artykuł
Trzy miesiące z Pierwszym Mieszkaniem – sukces zapisany w statystykach
Od uruchomienia największego po 1989 roku programu mieszkaniowego minęły trzy pełne miesiące. – Najnowsze dane statystyczne potwierdzają, że program Pierwsze Mieszkanie idealnie trafił w potrzeby społeczeństwa – mówi minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
Pociągi Kolei Dolnośląskich powracają na cały dolnośląski odcinek tzw. Nadodrzanki, czyli trasy kolejowej z Wrocławia do Głogowaartykuł
Pokaż artykuł
Pociągi Kolei Dolnośląskich powracają na cały dolnośląski odcinek tzw. Nadodrzanki, czyli trasy kolejowej z Wrocławia do Głogowa
Pociągi w żółto-białych barwach Województwa Dolnośląskich wracają po dziewięciu latach na cały dolnośląski odcinek tzw. Nadodrzanki, czyli trasy kolejowej z Wrocławia do Głogowa.
Na Dolny Śląsk wchodzi węgierski koncern MOL. Znamy lokalizacje wszystkich stacji paliw [LISTA]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolny Śląsk wchodzi węgierski koncern MOL. Znamy lokalizacje wszystkich stacji paliw [LISTA]
Na Dolnym Śląsku zadebiutuje nowa marka stacji paliw. Będzie to europejski gigant, węgierski koncern MOL. To efekt transakcji dokonanej przez PKN Orlen, który sprzedał tej węgierskiej firmie łącznie ponad 400 stacji w całej Polsce, w tym 40 w województwie dolnośląskim. Większość z nich należała dotąd do sieci Lotos.
Centralny Port Komunikacyjny kończy Program Dobrowolnych Nabyć dla właścicieli nieruchomości znajdujących się w obszarze przyszłego lotniskaartykuł
Pokaż artykuł
Centralny Port Komunikacyjny kończy Program Dobrowolnych Nabyć dla właścicieli nieruchomości znajdujących się w obszarze przyszłego lotniska
Program Dobrowolnych Nabyć dla właścicieli nieruchomości znajdujących się w obszarze przyszłego lotniska CPK potrwa do 7 kwietnia. Celem spółki było pozyskanie przynajmniej 2/3 tego terenu w formie właśnie takich transakcji. Dzięki szybkiemu tempu wykupów pułap ten zostanie jednak osiągnięty znacząco przed czasem. Wkrótce analogiczny program ruszy dla obszaru okołolotniskowego.
Biedronka otwiera 14 nowych sklepów przed świętamiartykuł
Pokaż artykuł
Biedronka otwiera 14 nowych sklepów przed świętami
Sieć Biedronka rozwija się dynamicznie, nieustannie otwierając nowe sklepy w różnych częściach Polski. Zaledwie dwa tygodnie po uruchomieniu placówki numer 3500 w Skórzewie pod Poznaniem, nie zwalnia tempa przed końcem roku. Jeszcze przed świętami klienci Biedronki będą mogli skorzystać ze świątecznej oferty w 14 nowych lokalizacjach, zaprojektowanych w standardzie 3.0. Nowe sklepy otwarte zostały w drugim tygodniu grudnia. Zakupy w nich będzie można zrobić także w niedzielę handlową, 17 grudnia.
Biedronka otwiera kolejne 20 sklepów przed Świętamiartykuł
Pokaż artykuł
Biedronka otwiera kolejne 20 sklepów przed Świętami
Priorytetem sieci Biedronka jest zapewnienie klientom w całej Polsce dostępu do tysięcy produktów w jak najniższych cenach. Aby ułatwić im zakupy, jeszcze przed świętami, sieć Biedronka zaledwie kilka dni przed Bożym Narodzeniem otwiera kolejne 20 sklepów w całej Polsce, zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach.
Popyt na Zielone Obligacje Polenergii przekroczył miliard złotychartykuł
Pokaż artykuł
Popyt na Zielone Obligacje Polenergii przekroczył miliard złotych
Największa polska prywatna grupa energetyczna po raz pierwszy w historii wyemituje 5-letnie Zielone Obligacje. Zainteresowanie ofertą Polenergii przewyższyło oczekiwania spółki. Kwota popytu ze strony inwestorów przekroczyła 1 miliard złotych. W odpowiedzi na nadsubskrypcję Polenergia zdecydowała o zwiększeniu kwoty emisji z 500 do 750 milionów złotych. Większość środków pozyskanych z Zielonych Obligacji zostanie przeznaczona na finansowanie budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku. To największa prywatna inwestycja energetyczna w Polsce.
Ogłoszono przetargi na budowę dróg wokół nowego lotniska Port Polska (CPK)artykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono przetargi na budowę dróg wokół nowego lotniska Port Polska (CPK)
W ramach programu inwestycyjnego Port Polska, spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła postępowanie wykonawcze w formule „Projektuj i Buduj” na realizację czterech zadań drogowych. Chodzi o budowę 92 km nowych i przebudowę istniejących tras układu drogowego wokół planowanego węzła transportowego. Uczestnikami postępowania będą wykonawcy, z którymi spółka w kwietniu tego roku zawarła umowę ramową. Podpisanie umów z wykonawcami ma nastąpić w II kwartale 2026 roku.
[Warszawa] Kolejni najemcy w Nowym Domu Jabłkowskichartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Kolejni najemcy w Nowym Domu Jabłkowskich
Do grona najemców Nowego Domu Jabłkowskich dołączyły pracownia architektoniczna SUD Architectes oraz...
[Polska] Wzrasta aktywność inwestorów w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Wzrasta aktywność inwestorów w Polsce
W najnowszym raporcie Market in Minutes Savills podkreśla, że ​​choć w pierwszym kwartale wartość tr...
REKLAMA