REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Duży skandynawski fundusz kupuje 400 mieszkań w centrum Gdańskaartykuł
Pokaż artykuł
Duży skandynawski fundusz kupuje 400 mieszkań w centrum Gdańska
Skandynawski inwestor Nrep zwiększył swój portfel nieruchomości, finalizując w 2025 roku zakup trzeciego budynku typu co-living w Gdańsku. Noli Gdansk Old Town, zrealizowany przez Modernę Holding, zlokalizowany w zabytkowych Czerwonych Koszarach, stanowi przykład integracji funkcjonalnych rozwiązań najmu z odpowiedzialnym podejściem do środowiska i dziedzictwa architektonicznego. Inwestycja została zrealizowana w formule forward purchase poprzez fundusz NSF V i wpisuje się w strategię Nrep, koncentrującą się na dostarczaniu elastycznych, zrównoważonych przestrzeni, które odpowiadają zmieniającym się potrzebom najemców.
Zakończyła się modernizacja sortowni w Zakładzie Utylizacyjnym w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się modernizacja sortowni w Zakładzie Utylizacyjnym w Gdańsku
Pełna automatyzacja procesu sortowania, odzyskiwanie dwa razy więcej surowców ze wszystkich odpadów trafiających na instalację oraz gwarancja spełnienia wyśrubowanych norm dotyczących poziomów recyklingu przez gminy – to tylko niektóre z efektów zakończonej właśnie modernizacji sortowni odpadów w gdańskim Zakładzie Utylizacyjnym. Generalny wykonawca zastosował separatory optyczne AUTOSORT firmy TOMRA Sorting, które odpowiadają za ilość i jakość frakcji materiałowych przeznaczanych do recyklingu.
Wkrótce wybór wariantu przebiegu obwodnicy Oławy i obwodnicy Szalejowa Górnego na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Wkrótce wybór wariantu przebiegu obwodnicy Oławy i obwodnicy Szalejowa Górnego na Dolnym Śląsku
W najbliższych dniach odbędą się posiedzenia Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych dla obwodnicy Szalejowa Górnego w ciągu DK8 i obwodnicy Oławy w ciągu DK94. Posiedzenia będą dotyczyć dokumentacji projektowej opracowanej w ramach umów na Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) dla obu obwodnic.
Tauron planuje za około 6 miliardów złotych budowę nowej, wielkiej elektrowni szczytowo-pompowej w Małopolsce artykuł
Pokaż artykuł
Tauron planuje za około 6 miliardów złotych budowę nowej, wielkiej elektrowni szczytowo-pompowej w Małopolsce
Grupa Tauron planuje wybudować w małopolskim Rożnowie (w powiecie nowosądeckim, w gminie Gródek nad Dunajcem), elektrownię szczytowo-pompową o mocy 700 MW. Ostateczna inwestycja, której koszt jest szacowany na ok. 6 mld zł, jest wciąż uzależniona od szeregu czynników, w tym m.in. decyzji środowiskowej. Prezes spółki Paweł Szczeszek podkreśla jednak, że tego typu inwestycje, które są najpopularniejszą formą magazynowania energii w UE, to konieczność. Bez magazynów energii nie ma bowiem co myśleć o osiągnięciu neutralności klimatycznej. Plany dotyczące budowy takich instalacji mają w tej chwili również inne dwie duże spółki energetyczne.
Niemiecka firma dmTECH otworzyła we Wrocławiu swój pierwszy międzynarodowy oddziałartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma dmTECH otworzyła we Wrocławiu swój pierwszy międzynarodowy oddział
Kolejna niemiecka firma inwestuje w stolicy Dolnego Śląska. Tym razem jest to dmTECH, spółka IT należąca w 100% do dm-drogerie markt, jednej z największych europejskich sieci drogerii. Polska jest pierwszym międzynarodowym oddziałem spółki, którego celem będzie wsparcie technologicznej obsługi klientów i pracowników drogerii dm oraz wdrażanie nowych projektów IT we wszystkich krajach, w których obecna jest marka.
30 nowych sklepów na 30-lecie Biedronkiartykuł
Pokaż artykuł
30 nowych sklepów na 30-lecie Biedronki
W roku swojego 30-lecia Biedronka kontynuuje dynamiczny rozwój, otwierając już w pierwszym miesiącu roku symboliczne 30 nowych placówek w całej Polsce. To kolejny ważny moment w jubileuszowym roku sieci, która przez trzy dekady obecności na polskim rynku konsekwentnie się rozwija, docierając zarówno do dużych miast, jak i mniejszych miejscowości – od Sosnowca, przez Warszawę, aż po Gdańsk. Dzięki temu coraz więcej klientów zyskuje wygodny dostęp do szerokiej gamy produktów w atrakcyjnych cenach.
Galileo Lublin. W dzielnicy Wrotków ruszają nowe, bezpłatne przedszkole i szkoła [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Galileo Lublin. W dzielnicy Wrotków ruszają nowe, bezpłatne przedszkole i szkoła [ZDJĘCIA]
Ponad 150 dzieci – przedszkolaków i uczniów pierwszej klasy – od września będzie chodzić do dwóch nowych, publicznych placówek przy ul. Diamentowej 2 w Lublinie. Fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty, dzięki dobrej współpracy z miastem i deweloperem, w ekspresowym tempie uruchomiła przedszkole i szkołę podstawową Galileo w dzielnicy Wrotków.
Hiszpańska Grupa Saica przejmuje fabryki i papiernie Schumacher Packaging w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Hiszpańska Grupa Saica przejmuje fabryki i papiernie Schumacher Packaging w Polsce
Globalna, hiszpańska Grupa Saica osiągnęła porozumienie z niemiecką firmą Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej, podały firmy. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym dwie najnowocześniejsze fabryki tektury falistej w Bydgoszczy i pod Wrocławiem (gmina Miękinia), a także dwie papiernie w Grudziądzu i Myszkowie, z których jedna została całkowicie zmodernizowana w 2023 roku oraz trzy centra serwisowe. Dotyczy także załogi, w tym kadry zarządzającej i wszystkich pracowników. Zakończenie transakcji jest uzależnione od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz spełnienia określonych warunków zawieszających.
[Wrocław] Miasto chce wydać ponad 100 mln złotych na Centrum Nauki przy ul. Na Grobliartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Miasto chce wydać ponad 100 mln złotych na Centrum Nauki przy ul. Na Grobli
Stałe i tymczasowe ekspozycje naukowe będzie można oglądać w wieży ciśnień przy ulicy na Grobli - ur...
[Wrocław] Centrum Wrocławia przenosi się na zachód – Dzień Otwarty na osiedlu Lokum da Vinciartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Centrum Wrocławia przenosi się na zachód – Dzień Otwarty na osiedlu Lokum da Vinci
Miejsce do życia, odpoczynku i do spotkań z przyjaciółmi. Doskonała inwestycja pod wynajem i idealna...
[Wrocław] Wrocławianin pierwszy w Polsce zamieszkał w domu na wodzie. Na ląd już nie wróciartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocławianin pierwszy w Polsce zamieszkał w domu na wodzie. Na ląd już nie wróci
- Rano budzą mnie kaczki za oknem, wieczorem oglądam zachód słońca jak nad morzem. Obcowanie z natur...
[Wrocław] Scandi Home planuje dwie nowe inwestycje: biurową na Maślicach i mieszkaniową na Muchoborze Wielkimartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Scandi Home planuje dwie nowe inwestycje: biurową na Maślicach i mieszkaniową na Muchoborze Wielkim
Deweloper Scandi Home Jedynak&Smok sp.j. z podwrocławskiego Smolca planuje w 2017 roku ruszyć z...
Wrocław: Dom na Kurkowej – Dom Development stawia blok w miejscu zburzonej kamienicy na Nadodrzu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Dom na Kurkowej – Dom Development stawia blok w miejscu zburzonej kamienicy na Nadodrzu [WIZUALIZACJE]
Miasto rozebrało budynek przy ulicy Kurkowej w 2014 roku z racji zniszczeń po wybuchu gazu. W zeszły...
Warszawa: Fleminga Residence – Tryboń PPI stawia na Białołęce budynek mieszkalny z fotowoltaiką na dachu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Fleminga Residence – Tryboń PPI stawia na Białołęce budynek mieszkalny z fotowoltaiką na dachu [WIZUALIZACJE]
Nowa inwestycja powstanie przy zbiegu ulic Aleksandra Fleminga i Duninów. Czteropiętrowy budynek wie...
Wrocław: Ponad 40 milionów na stole. Archicom odkupuje od AMW zabytkową nieruchomość na Kępie Mieszczańskiejartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Ponad 40 milionów na stole. Archicom odkupuje od AMW zabytkową nieruchomość na Kępie Mieszczańskiej
Agencja Mienia Wojskowego odwołała pierwsze postępowanie, a drugie od razu przyniosło efekt. Na grun...
Wrocław: AMW ponownie szuka chętnego na grunt z zabytkiem na Kępie Mieszczańskiej, wart kilkanaście milionówartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: AMW ponownie szuka chętnego na grunt z zabytkiem na Kępie Mieszczańskiej, wart kilkanaście milionów
Nieruchomość przy ulicy Mieszczańskiej na Nadodrzu miała trafić w ręce prywatnego inwestora jeszcze...
Warszawa: Apartamenty Ostródzka – Atal rusza z budową na Białołęce. Na start ponad 100 mieszkań [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Apartamenty Ostródzka – Atal rusza z budową na Białołęce. Na start ponad 100 mieszkań [WIZUALIZACJE]
Ogólnopolski deweloper z Cieszyna poszerzył ofertę w stolicy. Tym razem postawił na Białołękę. W pie...
Wrocław: Budowa parku na Psim Polu może ruszać. Mieszkańcy czekają na niego od lat [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Budowa parku na Psim Polu może ruszać. Mieszkańcy czekają na niego od lat [WIZUALIZACJE]
Teren rekreacyjny przy ulicy Gorlickiej powstanie w ramach zwycięskich projektów w dwóch edycjach Wr...
Wrocław: Centrum Stabłowicka – na Stabłowicach doczekają się parku handlowego. Na terenie drukarni Dan-Mark [WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Centrum Stabłowicka – na Stabłowicach doczekają się parku handlowego. Na terenie drukarni Dan-Mark [WIZUALIZACJA]
Na dziesięciu tysiącach metrów kwadratowych znajdzie się około 30 sklepów i supermarket. Do tego doj...
Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji budowy lub rozbudowy A4 i budowy S5 na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji budowy lub rozbudowy A4 i budowy S5 na Dolnym Śląsku
To krok milowy dla rozwoju dolnośląskiego odcinka autostrady A4. Konsorcjum firm Multiconsult Polska...
REKLAMA