REKLAMA
Znaleziono 6151 wyników
Więcej terenów inwestycyjnych w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Więcej terenów inwestycyjnych w województwie śląskim
Rozwój gospodarczy i podniesienie jakości życia mieszkańców, rozwój infrastruktury południowej części Śląska to tylko niektóre efekty zawarcia porozumienia pomiędzy Miastem Racibórz a Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. w zakresie włączenia nowych terenów przemysłowych do strefy gospodarczej w Raciborzu. Racibórz złożył też wniosek o dofinansowanie w ramach siódmej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Rozwój Stref Przemysłowych.
Fresh Logistics Polska otwiera nowe centrum logistyczneartykuł
Pokaż artykuł
Fresh Logistics Polska otwiera nowe centrum logistyczne
9 czerwca 2025 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego centrum logistycznego Fresh Logistics Polska w województwie podlaskim. Nowoczesny obiekt, zlokalizowany przy ul. Ciepłej, to nie tylko ważna inwestycja dla firmy, ale również istotny impuls rozwojowy dla całego regionu. Centrum wspiera dalszą ekspansję usług logistycznych w kontrolowanej temperaturze, odpowiadając na potrzeby coraz bardziej wymagającego rynku produktów świeżych. Nowa inwestycja przełożyła się także na wzrost zatrudnienia w regionie. Dzięki uruchomieniu obiektu pracę znalazły osoby zarówno w obszarze magazynowym, jak i biurowym, w tym logistycy, pracownicy administracyjni, specjaliści ds. transportu oraz obsługi klienta.
Nowe miejsca pracy. Wavin Polska rozbudowuje fabrykę pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Wavin Polska rozbudowuje fabrykę pod Poznaniem
Firma Wavin Polska S.A. intensywnie rozwija swój zakład produkcyjny w Buku pod Poznaniem. W ramach rozbudowy powstają kolejne linie produkcyjne, a równolegle trwa rekrutacja nowych pracowników – zarówno z doświadczeniem, jak i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z pracą w przemyśle. Dynamiczny rozwój zakładu to efekt rosnącego znaczenia firmy na rynku budowlano-infrastrukturalnym. Wavin, część międzynarodowego koncernu Orbia, jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w swojej branży. Inwestycja w Buku jest podzielona na kilka etapów i potrwa do 2026 roku.
Mazowsze z rekordową skalą inwestycji dzięki funduszom europejskim i KPOartykuł
Pokaż artykuł
Mazowsze z rekordową skalą inwestycji dzięki funduszom europejskim i KPO
Województwo mazowieckie zainwestowało już ponad 55 mld zł z funduszy europejskich i Krajowego Planu Odbudowy. Dzięki temu zostaną zmodernizowane drogi, koleje, transport publiczny i szpitale. Realizowane są też projekty cyfrowe, środowiskowe, turystyczne i edukacyjne.
Na Dolnym Śląsku powstaje gigantyczny park hybrydowy (PV+BESS) za miliard złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstaje gigantyczny park hybrydowy (PV+BESS) za miliard złotych!
Kolejna wielka inwestycja na Dolnym Śląsku. 6 listopada 2025 roku symbolicznie wbito łopatę pod budowę parku hybrydowego „Brzezinka” w miejscowości Brzezinka pod Oleśnicą (powiat oleśnicki). Największa w Polsce instalacja tego typu (i jedna z największych w Europie) o mocy 106 MW będzie produkować energię dla około 180 tysięcy gospodarstw domowych i sprawi, że województwo dolnośląskie stanie się jednym z liderów w kraju pod względem produkcji zielonej energii.
Znana, globalna firma odzieżowa z nową siedzibą w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Znana, globalna firma odzieżowa z nową siedzibą w Łodzi
Kolejna znana, globalna firma stawia na Łódź i dalszy rozwój w tym jednym z największych miast w Polsce. Tym razem jest to niemiecka spółka bonprix, wchodząca w skład Grupy Otto. Na nową siedzibę został wybrany biurowiec Nowa Fabryczna. Firma zajmie w nim blisko 2 400 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Nowa, prestiżowa lokalizacja ma wspierać rozwój firmy i umacniać jej pozycję na rynku polskim i międzynarodowym, kontynuując 35-letnią obecność bonprix w Łodzi.
[Wrocław] Rekordowy rok Grupy Archicom – zysk netto wzrósł do 42,78 mln zł w 2015 r.artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Rekordowy rok Grupy Archicom – zysk netto wzrósł do 42,78 mln zł w 2015 r.
Rekordowa sprzedaż – 611 mieszkań Rekordowa liczba przekazań – 490 lokali  Przychody wyniosły...
[Polska] Wpływ koronawirusa na rynek nieruchomości – wywiad z Danielem Bieniasem, dyrektorem zarządzającym CBREartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Wpływ koronawirusa na rynek nieruchomości – wywiad z Danielem Bieniasem, dyrektorem zarządzającym CBRE
Jaki wpływ będzie miał koronawirus na postrzeganie polskiego rynku nieruchomości komercyjnych przez...
Czy w Poznaniu buduje się za mało powierzchni biurowej?artykuł
Pokaż artykuł
Czy w Poznaniu buduje się za mało powierzchni biurowej?
W ciągu ostatnich lat Poznań został uznany za jeden z najszybciej rozwijających się ośrodków bizneso...
Nie 5, a aż 13! Koleje Dolnośląskie zwiększają zamówienie na Elfy 2 z Pesy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nie 5, a aż 13! Koleje Dolnośląskie zwiększają zamówienie na Elfy 2 z Pesy [WIZUALIZACJE]
Jak nieoficjalnie dowiedział się portal rynek-kolejowy.pl, zarząd Kolei Dolnośląskich S.A. po połudn...
Rynek powierzchni biurowych w Krakowie odporny na zawirowania związane z koronawirusem artykuł
Pokaż artykuł
Rynek powierzchni biurowych w Krakowie odporny na zawirowania związane z koronawirusem
W pierwszej połowie 2020 r. popyt na powierzchnie biurowe w Krakowie był o 15% niższy niż przed roki...
Trójmiasto wysoko w rankingu miast o największym potencjale inwestycyjnymartykuł
Pokaż artykuł
Trójmiasto wysoko w rankingu miast o największym potencjale inwestycyjnym
Trójmiasto – wraz z całym regionem pomorskim – jest zaliczane do pierwszej czwórki obszarów najbardz...
TAURON inwestuje we Wrocławiu w infrastrukturę pod stacje ładowania pojazdów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
TAURON inwestuje we Wrocławiu w infrastrukturę pod stacje ładowania pojazdów elektrycznych
TAURON inwestuje w rozwój elektromobilności w stolicy Dolnego Śląska. Spółka buduje infrastrukturę pod stacje ładowania pojazdów elektrycznych.
Polska firma KARPOL inwestuje w nową fabrykę w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma KARPOL inwestuje w nową fabrykę w Małopolsce
Kolejna małopolska firma zdecydowała się na inwestycję w nowy zakład produkcyjny w województwie małopolskim. Swoją inwestycję zrealizuje dzięki wsparciu Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT).
Polska firma Energoaparatura S.A. inwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Energoaparatura S.A. inwestuje w woj. opolskim
Kolejna inwestycja ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A.) w województwie opolskim. Polska firma Energoaparatura S.A. zainwestuje 12,5 mln zł w gminie Ujazd, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Sempra-Technik inwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu Katowickiej SSEartykuł
Pokaż artykuł
Sempra-Technik inwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu Katowickiej SSE
Kolejna inwestycja w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE S.A.), w powiecie bielskim, w województwie śląskim. Polska firma Sempra-Technik zrealizuje nowoczesną inwestycję w gmina Jasienica o łącznej wartości 18 302 310,89 PLN, w ramach Polskie Strefy Inwestycji.
Największy polski producent mięsa CEDROB S.A. inwestuje w woj. mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Największy polski producent mięsa CEDROB S.A. inwestuje w woj. mazowieckim
Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (WMSSE) wydała kolejną decyzję o wsparciu inwestycji. Tym razem otrzymała ją znana, duża, polska firma – CEDROB S.A. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
EcoBean wybuduje w Polsce biorafinerię do pełnej waloryzacji fusów kawowych (EcoBean Technology Center)artykuł
Pokaż artykuł
EcoBean wybuduje w Polsce biorafinerię do pełnej waloryzacji fusów kawowych (EcoBean Technology Center)
Spółka EcoBean – wspierana przez inwestorów z EIT InnoEnergy, CofounderZone, CIECH Ventures oraz aniołów biznesu z COBIN Angels – pozyska 7 mln euro w wyniku zakwalifikowania do programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Środki zostaną przeznaczone na rozwój innowacyjnego procesu przetwarzania fusów kawowych, w tym budowę EcoBean Technology Center.
Podpisano list intencyjny w zakresie rozwoju elektrochemicznego magazynowania energii w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano list intencyjny w zakresie rozwoju elektrochemicznego magazynowania energii w Polsce
29 maja 2023 r. w towarzystwie wiceministra klimatu i środowiska Piotra Dziadzio, przedstawiciele spółek skarbu państwa i wybranych uczelni podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie elektrochemicznego magazynowania energii. Dzięki zgromadzeniu potencjału naukowego i inwestycyjnego możliwa będzie budowa fabryki ogniw jonowych, które zostaną wykorzystane w polskich magazynach energii, zarówno prosumenckich, jak i wielkoskalowych.
Sporny odcinek toru wodnego tuż przed portem Elbląg zostanie pogłębiony [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Sporny odcinek toru wodnego tuż przed portem Elbląg zostanie pogłębiony [FILM]
Za półtora roku do Elbląga wpłyną pierwsze statki – deklaruje minister Infrastruktury Dariusz Klimczak. To efekt zawartego w piątek 22 marca porozumienia w sprawie współpracy z samorządem przy budowie ostatniego odcinka drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej do Elbląga. Na jego mocy pogłębiony zostanie ostatni odcinek toru wodnego na rzece Elbląg, zapewniając dostęp do elbląskiego portu.
REKLAMA