A4 Tarnów - Dębica: Coraz więcej pracowników na budowie

A4 Tarnów - Dębica: Coraz więcej pracowników na budowie

Tarnów
REKLAMA

W poniedziałek 31 marca do ruchu dopuszczono wiadukt nad budowaną autostradą na granicy miejscowości Straszęcin i Żyraków. Obiekt znajduje się w ciągu drogi powiatowej biegnącej od Dębicy w kierunku miejscowości Zdziarzec.

 

Prace były prowadzone przy 20 wiaduktach i mostach. Położono też kolejne warstwy bitumiczne. Powstał ponad 1 km warstwy podbudowy, 2,8 km drugiej warstwy podbudowy i 4,4 km warstwy wiążącej.

 

GDDKiA informuje, że zarówno na trasie głównej, jak i drogach poprzecznych trwało profilowanie skarp, nasypów, stożków i rowów. Prowadzono prace na górnych warstwach nasypów oraz roboty bitumiczne. Wykonano prawie 4 km pierwszej i drugiej warstwy podbudowy i prawie 4,4 km warstwy wiążącej.

REKLAMA

 

Ponadto, poprawiano stan dróg technologicznych. Na estakadzie nad Wisłoką zabetonowano kolejne segmenty ustroju nośnego, układano warstwy izolacyjne i zabezpieczano antykorozyjnie powierzchnie betonowe. Na wiadukcie nad budowaną autostradą w Nowych Żukowicach montowano ekrany akustyczne.

 

Prace trwały również na obwodzie autostradowym w Jaworniku, gdzie wykańczano prace budowlane. Wykonywano też odwodnienie, roboty ziemne, drenaż podłużny w pasie rozdziału oraz melioracje i przepusty.

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA