Volvo zamierza uruchomić w Polsce 130 szybkich stacji ładowania samochodów elektrycznychMateriały prasowe

Volvo zamierza uruchomić w Polsce 130 szybkich stacji ładowania samochodów elektrycznych

Orzech
Orzech
REKLAMA

W Polsce powstanie kolejna duża sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Tym razem wybuduje ją Volvo Cars, jedna z czołowych marek motoryzacyjnych na świecie, która ogłosiła inwestycję w rozbudowę infrastruktury do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, uruchamiając program o nazwie eV City powered by Volvo. W jego ramach Volvo wybuduje w Polsce ok. 130 dwustanowiskowych i ogólnodostępnych stacji szybkiego ładowania o mocy 175 kW do końca 2025 roku.

– "Kierowcy, żeby przesiąść się do elektryków, muszą mieć perspektywę ich szybkiego ładowania, czyli w ciągu ok. 20 minut do 70-80%, w dogodnym komunikacyjnie miejscu. Dziś zapewniających to szybkich ładowarek o mocy 150 kW i więcej mamy w Polsce ok. 250, z czego już około 30 zostało zainstalowanych przez dealerów Volvo. Do końca przyszłego roku wspólnie planujemy dostawić kolejnych 100. Zbudowanie efektywnej sieci dla wszystkich kierowców to długotrwały proces i wiemy, że nie jesteśmy w stanie zrobić tego w pojedynkę. Dlatego też eV City jest programem, który Volvo realizuje we współpracy z siecią dealerską i zaprasza do niego samorządy. Poza rozbudową infrastruktury stacji szybkiego ładowania, uruchamiamy również szyty na miarę lokalnych potrzeb program grantowy" – poinformował Managing Director Volvo Car Poland Emil Dembiński, cytowany w komunikacie.

– "Stacje szybkiego ładowania nie będą dla nas stanowić źródła przychodu, ale wiemy, że tylko w ten sposób możemy zmniejszyć bariery związane z elektromobilnością i sprawić, by zielona ewolucja mogła się dokonać. Zapraszamy samorządy do współpracy i włączania się w budowanie eV Cities – elektromobilnych, czystych miast przyszłości" – dodał.

Łącznie Volvo Cars wybuduje w Polsce docelowo do 2025 roku ok. 130 dwustanowiskowych i ogólnodostępnych stacji szybkiego ładowania o mocy 175kW w miejscach najczęściej uczęszczanych przez użytkowników samochodów elektrycznych.

REKLAMA

Program grantowy w ramach eV City realizowany będzie w oparciu o współpracę z miastami, a decyzje o wydatkowaniu z niego środków będą podejmowane indywidualnie, odpowiadając na konkretne potrzeby lokalnej społeczności.

Jak poinformowało Volvo Cars Poland, po niespełna miesiącu od rozpoczęcia pierwszych rozmów, deklaracje dołączenia do programu eV City powered by Volvo wyraziły 3 pierwsze miasta w Polsce.

Materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA