W centrum Wrocławia zostanie otwarty nowy, 4-gwiazdkowy hotelfot. Jakub Zazula

W centrum Wrocławia zostanie otwarty nowy, 4-gwiazdkowy hotel

Orzech
Orzech
Wratislavia Tower
adresWrocław, Św. Antoniego 7-11
projektantŁękawa, Jarząbek, Chmura, Sprenger
REKLAMA

Kolejna nowa sieć hotelarska wchodzi do stolicy Dolnego Śląska. Otworzy swój hotel w samym centrum Wrocławia, na Starym Mieście, w jednym z najbardziej charakterystycznych i największych budynków w tej części miasta, wybudowanych po II wojnie światowej.

Sieć Focus Hotels S.A., będąca częścią Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A., zawarła umowę dzierżawy na swój pierwszy hotel we Wrocławiu. Otwarcie obiektu planowane jest na czwarty kwartał 2024 r. Focus Hotel Premium Wrocław będzie zlokalizowany w samym sercu Wrocławia, przy ulicy Kazimierza Wielkiego 19 w budynku Wratislavia Tower.

W obiekcie znajdzie się 87 pokoi i apartamentów w standardzie 4 gwiazdek, restauracja, sala konferencyjna, fitness oraz podziemny garaż. Właścicielem hotelu jest Futureal Group, jeden z wiodących deweloperów na europejskim rynku nieruchomości, należący do węgierskiego miliardera Petera Gyorgy Futo.

Focus Hotels S.A
Focus Hotels S.A
Focus Hotels S.A
Focus Hotels S.A
REKLAMA

Umowa dzierżawy została zawarta na 15 lat i jest pierwszą w Focus Hotels z czynszem określonym w euro.

– Inwestycja cieszy nas potrójnie. Po pierwsze wchodzimy na nowy, duży rynek, jakim jest Wrocław. Po drugie szybko udało nam się zrealizować zapowiadany projekt z czynszem w euro. Dodatkowo, odczuwamy satysfakcję z pozyskania zaufania tak dużego podmiotu, jak Futureal Group – mówi Łukasz Płoszyński, wiceprezes zarządu Focus Hotels S.A.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Focus Hotel Premium Wrocław jest kolejnym krokiem w dynamicznym rozwoju polskiej sieci Focus Hotels S.A. Ciągłe poszukiwanie nowych projektów stanowi integralną część strategii rozwoju spółki. Obiekt w stolicy Dolnego Śląska będzie szesnastym hotelem w portfolio sieci. Już dziś spółka zarządza obiektami z łącznie ponad 1500 pokojami w standardzie 3 i 4 gwiazdek.

Obecnie w sieci Focus, funkcjonującej pod markami Grand Focus, Focus Premium i Focus Hotel, znajdują się hotele w takich miastach jak Warszawa, Łódź, Poznań, Gdańsk, Sopot, Szczecin, Lublin, Bydgoszcz, Chorzów, Elbląg i Inowrocław.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Wratislavia Tower

Wratislavia Tower

Całkowita powierzchnia: 11000 m2
  • status budynku: gotowy
  • klasa budynku: A
  • certyfikat: -
  • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
  • czynsz wywoławczy: 14.50
  • minimalny okres najmu (w latach): 5
  • współczynnik miejsc parkingowych: 1/79.0
  • podłoga techniczna