W Gdańsku trwa rozbudowa ulicy Kartuskiej na odcinku skrzyżowania z Nowatorów i Fabryczną fot. Jakub Zazula

W Gdańsku trwa rozbudowa ulicy Kartuskiej na odcinku skrzyżowania z Nowatorów i Fabryczną

FILM
Orzech
Orzech
REKLAMA

W Gdańsku trwa rozbudowa ul. Kartuskiej na odcinku skrzyżowania z ul. Nowatorów i ul. Fabryczną. Zakres prowadzonych prac przewiduje wykonanie skrzyżowania wraz z odcinkiem ok. 200 metrów ul. Kartuskiej oraz Nowatorów, koniecznym do funkcjonalnego włączenia jezdni, chodnika oraz infrastruktury podziemnej w istniejący układ.

Planowany nowy układ drogowy na ul. Kartuskiej kończyć się będzie za zakrętem, ok. 200 m od skrzyżowania z ul. Nowatorów w kierunku gminy Żukowo. Przebudowany zostanie także odcinek ul. Nowatorów do wysokości ul. Fabrycznej. Droga będzie kontynuacją rozbudowywanego odcinka od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów. Wykonane zostanie skrzyżowanie wraz z jezdniami, chodnikami, ścieżką rowerową wraz z przebudową infrastruktury podziemnej.

fot. Jakub Zazula
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

13 września 2021 r. zawarta została umowa mająca na celu przebudowę skrzyżowania ul. Kartuskiej z ul. Nowatorów – odcinka będącego kolejnym etapem rozbudowy ulicy Kartuskiej. Umowa podpisana została z Konsorcjum firm, którego liderem jest Kruszywo Sp. z o.o. Na wykonanie prac przewidziano 12 miesięcy, a ich koszt wyniesie 12 886 309,20 zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA