W Katowicach został otwarty czwarty sklep Primark w PolsceMateriały prasowe

W Katowicach został otwarty czwarty sklep Primark w Polsce

REKLAMA

Primark, międzynarodowy detalista odzieżowy, otworzył w środę 30 listopada w katowickim Silesia City Center swój czwarty sklep w Polsce. To pierwszy salon tej znanej marki w województwie śląskim.

Otwarcie to stanowi kamień milowy w ekspansji Primark w Polsce, gdzie w tym miesiącu sieć podwoiła swoją obecność – z 2 do 4 sklepów. Primark Katowice dołącza do nowo otwartego salonu w Krakowie, a także do lokalizacji w Poznaniu i Warszawie.

Na początku tego roku Primark ogłosił również plany dotyczące otwarcia dwóch kolejnych lokalizacji w kraju w 2023 r. – w Magnolia Park we Wrocławiu i w Manufakturze w Łodzi, co oznacza, że sieć zwiększy swoją obecność w Polsce do sześciu lokalizacji. Detalista kontynuuje również ekspansję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, wchodząc na rynek rumuński w grudniu br., a następnie na Słowację w 2023 r.

Materiały prasowe

Sklep w Katowicach zajmuje ponad 3 600 mkw. powierzchni handlowej, na której do dyspozycji klientów oddano 26 przymierzalni oraz 21 kas. Będzie oferował najnowsze trendy i artykuły codziennego użytku w atrakcyjnych cenach, w tym odzież damską, męską i dziecięcą, a także kosmetyki i artykuły wyposażenia domu. Oprócz tego, w okresie świątecznym klienci mogą liczyć na zakupy odzieży okolicznościowej, niezbędnych akcesoriów zimowych, a także szerokiej gamy prezentów i dekoracji, a wszystko to w przystępnych cenach.

– Z przyjemnością witam dziś klientów w naszym katowickim sklepie, który otworzył się zaledwie 20 dni po Krakowie. Jest to kolejny, niezwykle ważny krok w naszej ekspansji w Polsce. Do tej pory spotkaliśmy się z fantastycznym odzewem ze strony polskich klientów i wierzę, że również w tym przypadku pokochają to, co nasz katowicki sklep ma do zaoferowania, od prezentów świątecznych i najnowszych trendów zimowych, po artykuły codziennego użytku, a wszystko to w przystępnych cenach. Chciałbym również podziękować koleżankom i kolegom, którzy ciężko pracowali nad tym otwarciem, dbając o to, abyśmy zapewnili naszym klientom jak najlepsze doświadczenia zakupowe – powiedział Maciej Podwojski, Head of Sales CEE w Primark.

REKLAMA

Znaczna część odzieży w Primark Katowice dostępna jest pod rozwijającą się marką Primark Cares, co ma związek z ambicją firmy, by uczynić bardziej zrównoważoną modę dostępną dla każdego. Strategia zrównoważonego rozwoju Primark została ogłoszona w zeszłym roku, a w jej ramach określono zobowiązania detalisty do zapewnienia odzieży dłuższej żywotności, chronienia życia na Ziemi i poprawy życia ludzi, którzy wytwarzają produkty Primark.

Materiały prasowe

Ponadto, dziś (30 listopada 2022 r.) Primark opublikował swój inauguracyjny Raport z Postępów w zakresie Zrównoważonego Rozwoju i Etyki, który przedstawia działania, jakie marka podjęła w ramach realizacji dziewięciu zobowiązań zawartych w strategii w ciągu ostatniego roku. Najważniejsze z wniosków to:

– 45 proc. wszystkich ubrań Primark zawiera obecnie materiały pochodzące z recyklingu lub bardziej zrównoważonych źródeł, w porównaniu z 25 proc. w momencie ogłoszenia strategii,

– 40 proc. sprzedawanej odzieży bawełnianej zawiera bawełnę pochodzącą z recyklingu, organiczną lub pozyskaną w ramach Programu Zrównoważonej Bawełny Primark, w porównaniu do 27 proc. w momencie ogłoszenia strategii,

– dodatkowo, 252,8 tys. rolników zostało przeszkolonych w ramach Programu Zrównoważonej Bawełny Primark, a więc firma jest na dobrej drodze do przeszkolenia łącznie 275 tys. osób do końca 2023 r., co ugruntowuje pozycję inicjatywy jako największej tego typu wśród wszystkich detalistów odzieżowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA