W Krakowie zostanie otwarty jeden z największych parków handlowych w Polsce Materiały inwestora

W Krakowie zostanie otwarty jeden z największych parków handlowych w Polsce

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

KG Group już w najbliższą środę otworzy centrum Atut Ruczaj 2 w Krakowie. Nowy park handlowy krakowskiego dewelopera będzie mieć ponad 25 000 mkw. GLA i tym samym będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.

KG Group, specjalizujące się do tej pory w realizacji centrów convenience i tradycyjnych parków handlowych, w przypadku Atutu Ruczaj 2 zdecydowało się na zdecydowanie większą powierzchnię.

– Bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy potencjał lokalizacji i nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że istnieje zapotrzebowanie na zdecydowanie większy obiekt niż te, które budowaliśmy do tej pory. Oczywiście ze względu na powierzchnię było to dla nas zupełnie nowe wyzwanie, ale z tym większą satysfakcją mogę powiedzieć, że udało nam się zrealizować wszystko zgodnie z planem – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

W centrum Atut Ruczaj 2, który powstał w dzielnicy Dębniki, jednej z najdynamiczniej rozwijających się części Krakowa, znajdzie się sklep Leroy Merlin oraz Biedronka, RTV Euro AGD, Deichmann, Empik, Action, Sinsay, Dealz, Maxi ZOO, DM, a zaraz po nowym roku swój klub otworzy sieć My Fitness Place. Ponadto w centrum inwestor planuje otwarcie specjalnej strefy gastronomicznej z kilkoma lokalami.

Materiały inwestora
Materiały inwestora
REKLAMA

Nowe centrum uzupełni ofertę handlową cieszącego się od kilku lat dużą popularnością Atutu Ruczaj, w którym znajduje się kilkanaście sklepów, m.in. Lidl, Komfort, Jysk, Tedi, KiK, Rossmann, Apteka Ziko czy piekarnia Buczek.

– W pobliżu Atutu Ruczaj wciąż powstają nowe inwestycje mieszkaniowe, w tym między innymi budowane przez nas wieloetapowe Osiedle Piltza, dlatego naturalna wydaje się konieczność rozszerzenia oferty handlowej. Mam nadzieję, że Atut Ruczaj 2 spełni oczekiwania klientów – mówi Krzysztof Gaczorek.

Atut Ruczaj 2 jest jednym z największych parków handlowych wybudowanych dotąd w Polsce. Jednocześnie należące do KG Group centra na krakowskim Ruczajunajwiększymi obiektami handlowymi w tej części Krakowa. Za komercjalizację Atutu Ruczaj 2 odpowiada BOIG Property Consulting wraz z KG Group.

Materiały inwestora

KG Group jest obecnie właścicielem 8 parków handlowych (5 w Krakowie, a także w podkrakowskich Węgrzcach, Pruszkowie i Bełchatowie. W najbliższych tygodniach krakowski inwestor zamierza otworzyć kolejne 3 obiekty – 2 w Krakowie przy ul. Galicyjskiej oraz w Suchej Beskidzkiej.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Poprawiam(gość)
@poprawmnie Park handlowy, a galeria handlowa to jednak nie jest to samo
poprawmnie(gość)
25 000 jedno z najwiekszych.....   W samym Krakowie: Bonarka - 92 000 Krakowska - 65 000 Bronowice - 60 000 Plaza - 60 000 Zakopianka - 58 000 M1 - 49 000 Serenada - 42 000 Kazimierz - 40 000 Czyżyny - 31 000 Krokus - 30 000 Solvay Park - 14 000
REKLAMA