W Legnicy ruszyła budowa nowej, wielkiej fabryki niemieckiej firmy Viessmann Refrigeration Solutions Viessmann

W Legnicy ruszyła budowa nowej, wielkiej fabryki niemieckiej firmy Viessmann Refrigeration Solutions

Orzech
Orzech
REKLAMA

Niemiecka firma rodzinna Viessmann, dostawca zrównoważonych rozwiązań w zakresie klimatu (ogrzewanie, chłodzenie, chłodnictwo, woda i jakość powietrza) oraz energii odnawialnej, wybuduje w Polsce, w Legnicy na Dolnym Śląsku nową fabrykę dla swojego obszaru biznesowego Refrigeration Solutions. 9 czerwca zainaugurowano jej budowę uroczystym wmurowaniem kamienia węgielnego.

Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego planowane jest na koniec 2022 roku. Obecnie inwestor prowadzi już rekrutację pracowników. Projekt ten jest największą pojedynczą inwestycją firmy Viessmann Refrigeration Solutions od momentu jej powstania w 2013 roku. Dzięki inwestycji powstaną nowe miejsca pracy. W końcowej fazie rozbudowy, w nowej fabryce w Legnicy ma pracować 200 osób.

Niemiecka firma rodzinna Viessmann, jest jednym z wiodących światowych dostawców zrównoważonych rozwiązań w zakresie klimatu (ogrzewanie, chłodzenie, chłodnictwo, woda i jakość powietrza) oraz energii odnawialnej.

– Cieszy fakt, że światowy potentat specjalizujący się w systemach grzewczych i chłodniczych rozbudowuje swój zakład w Legnicy. To nie tylko dodatkowe miejsca pracy, ale również wpływy do budżetu miasta, co umożliwi nam dalszy rozwój i kolejne realizacje inwestycji oczekiwanych przez legniczan – informował obecny podczas ceremonii Krzysztof Duszkiewicz, zastępca prezydenta Legnicy.

Co skłoniło firmę do podjęcia decyzji o budowie zakładu w Polsce?

Rynki chłodnicze w Europie Środkowej będą ważnym elementem wzrostu w nadchodzących latach. Viessmann Refrigeration Solutions stawia sobie za cel opracowywanie najnowocześniejszych produktów przy jednoczesnym prowadzeniu działalności w sposób jak najbardziej efektywny i zrównoważony. Nowy zakład produkcyjny w Legnicy zaoferuje odpowiednie warunki do realizacji tego celu.

REKLAMA

– Nowa siedziba firmy Viessmann będzie wyrazem naszego nieustającego zaangażowania w dalszy rozwój branży chłodniczej. Legnica oferuje nam dobrą bazę do bycia blisko naszych głównych rynków w Europie Środkowej, odzwierciedlając nasz cel tworzenia przestrzeni życiowych dla przyszłych pokoleń – podkreślał Max Viessmann, prezes zarządu grupy Viessmann podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego.

– Cieszymy się, że mamy możliwość rozszerzenia naszych możliwości bliżej naszych klientów. Szczególnie cieszymy się z zaangażowanych i kompetentnych ludzi, z którymi już współpracujemy, a także z dobrej współpracy pomiędzy lokalnymi władzami. Wspólnie możemy sprawić, że nowa siedziba firmy Refrigeration Solutions odniesie wielki sukces – mówił Frank Winters, dyrektor generalny firmy Viessmann Refrigeration Solutions.

O inwestorze:

Firma rodzinna Viessmann została założona w 1917 roku jako producent techniki grzewczej, a dziś jest dostawcą zrównoważonych rozwiązań dla klimatu (ogrzewanie, chłodzenie, woda i jakość powietrza) oraz energii odnawialnej.

Viessmann Refrigeration Solutions istnieje od 2013 r. Produkuje rozwiązania chłodnicze, zatrudniając w Europie prawie 1 500 specjalistów z tej branży. Produkty są wytwarzane w fabrykach Viessmann w Niemczech i Finlandii, a lokalne biura sprzedaży znajdują się w 18 krajach, wspierane przez sieć firm partnerskich.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA