W Olkuszu powstanie największy park handlowy w regionie MOFO Architekci

W Olkuszu powstanie największy park handlowy w regionie

REKLAMA

W województwie małopolskim powstanie kolejny nowy park handlowy. W Olkuszu przy zbiegu drogi krajowej nr 94 i ul. Sławkowskiej, we wschodniej części miasta, powstanie nowy park handlowy. Projekt realizowany będzie w ramach formuły joint venture grupy BOIG i BiG. Grunt pod inwestycje został już nabyty.

20 kwietnia BOIG PROPERTY CONSULTING Sp. z o.o. złożyła w Starostwie Powiatowym w Olkuszu wniosek o pozwolenie na budowę budynku handlowo-usługowego wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną i drogową. Inwestycja przewidziana jest do realizacji na działkach nr 773/6, 773/7, 773/17, 773/19, 773/21, 1407/5, 1407/6, 1443/6, 1443/8, 1443/11 (Obręb 121205_4.0001) , przy zbiegu drogi krajowej nr 94 i ul. Sławkowskiej.

Za projekt architektoniczny Parku handlowego Olkusz odpowiedzialna jest pracownia MOFO Architekci z Krakowa. Kubatura planowanego budynku wynosi 16 300 metrów sześciennych.

Na zakupionym w Olkuszu terenie powstanie miejsce do szybkich i wygodnych zakupów z urozmaiconą ofertą handlową, której potrzebują klienci. Na działce liczącej ponad 3,7 ha wybudowany zostanie największy w okolicy regionalny park handlowy liczący ok. 13 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej, na której znajdzie się kilkanaście sklepów. Obecnie trwają niezbędne uzgodnienia do rozpoczęcia budowy.

– Gmina i miasto Olkusz to rejon, w którym zamieszkuje blisko 50 tys. osób, a jego potencjał handlowy nie został jeszcze w pełni wykorzystany. Naszym celem jest stworzenie obiektu z kompleksową ofertą handlową, którą stworzą sklepy znanych marek z różnych branż, pozwalające na zrobienie zakupów szybko i wygodnie. Wśród nich znajdzie się zarówno operator spożywczy, jak i dyskonty nieżywnościowe, sklepy z ofertą modową i punkty usługowe. Będzie to nowoczesny obiekt z wygodnym parkingiem, który stanie się główną destynacją zakupową dla mieszkańców nie tylko Olkusza, ale też całego regionu – mówi Wojciech Cieślak, prezes BOIG.

Niekwestionowaną zaletą obiektu będzie jego lokalizacja tuż przy centrum miasta, w pobliżu licznych osiedli mieszkaniowych i przy drodze krajowej 94, która stanowi alternatywę dla pojazdów poruszających się między aglomeracją śląską a Krakowem i jego okolicami. Dzięki takiemu położeniu park handlowy znajdzie się w zasięgu blisko 120 tys. osób – mieszkańców miasta oraz całego powiatu olkuskiego.

Inwestycja powstanie w ramach współpracy z wiodącym izraelskim deweloperem i zarządcą nieruchomości handlowych.

– Obecnie Grupa BiG realizuje i zarządza 139 projektami na całym świecie, w tym 56 centrami i galeriami handlowymi w Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Serbii, Czarnogórze i Francji. Obiekt w Olkuszu będzie naszą kolejną inwestycją w Polsce – rynku, na którym właśnie rozpoczynamy naszą ekspansję. Bardzo wysoko oceniamy potencjał tej lokalizacji i liczymy, że wspólne przedsięwzięcie z firmą BOIG stanie się atrakcyjną, pożądaną przestrzenią dla przedstawicieli sieci handlowych i przyniesie wiele korzyści okolicznym mieszkańcom – mówi Eran Levy, CEO BiG w Polsce.

REKLAMA
GUNB
GUNB
MOFO Architekci

Za komercjalizację i realizację obiektu odpowiada BOIG PROPERTY CONSULTING Sp. z o.o. Obiekt handlowy ma być gotowy w 2025 roku.

BiG Shopping Centers Ltd to wiodąca grupa nieruchomości w Izraelu, której główną koncepcją jest rozwój i zarządzanie centrami handlowych i lifestylowych. BiG jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel-Avivie, o kapitale rynkowym wynoszącym ok. 2 mld euro, wchodzi w skład prestiżowego indeksu TA-35 (indeks 35 czołowych spółek notowanych na giełdzie w Izraelu).

BiG jest kontrolującym udziałowcem (ok. 85%) AFI Properties Ltd., innej publicznej spółki z branży nieruchomości notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel-Avivie, o kapitale rynkowym wynoszącym ok. 1 mld euro; łącznie grupa działa dziś w 7 krajach (Polska jest jednym z nich) i jest zaangażowana w rozwój, inwestycje, zarządzanie i obsługę projektów nieruchomościowych ze wszystkich sektorów i segmentów.

The Blue Ocean Investment Group (BOIG) świadczy kompleksowe i innowacyjne usługi polskim i zagranicznym klientom na rynku nieruchomości komercyjnych, począwszy od wstępnych badań rynkowych, poprzez doradztwo projektowe, pomoc w pozyskiwaniu finansowania, budowę, komercjalizację, kreowanie marki, aż do sprzedaży nieruchomości jako inwestycji. Grupa BOIG to spółki, które świadczą wyspecjalizowane usługi w zakresie property consulting, project management, tenant coordination, investment consulting, asset management i marketing.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
roman(gość)
we wschodniej części miasta???
REKLAMA