W Rzeszowie powstaje najwyższy budynek mieszkalny w Polsce ST Architekci

W Rzeszowie powstaje najwyższy budynek mieszkalny w Polsce

FILMY+WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Zawisła wiecha na najwyższym budynku mieszkalnym, jaki powstaje w Polsce – kompleksie Olszynki Park w stolicy Podkarpacia, Rzeszowie. Miano najwyższego wieżowca mieszkalnego w naszym kraju, budynek ten zdobędzie dzięki decyzji inwestora, o podwyższeniu go, już w trakcie trwającej budowy.

Pierwotnie wyższa z wież Olszynki Park w Rzeszowie miała liczyć 161 metrów wysokości i 36 pięter. Jednak ambicje inwestora, znanej rzeszowskiej firmy Apklan (ale i z pewnością panująca dobra sytuacja na rynku mieszkaniowym w Polsce i duże zapotrzebowanie na nowe mieszkania, apartamenty) sprawiły, że deweloper postanowił już w trakcie trwającej budowy, podwyższyć swój projekt. W efekcie dobudowano kolejne 5 pięter do najwyższej wieży. Dodatkowo na dachu wieżowca zainstalowany zostanie maszt. Tym samym całkowita wysokość Olszynki Park wyniesie 220,67 metrów i będzie miał 41 pięter. Budynek niższy osiągnie wysokość 78 metrów.

Wieżowiec wyprzedzi na liście najwyższych budynków mieszkalnych (wysokość całkowita) w Polsce zarówno mierzący 212 metrów Sky Tower we Wrocławiu, jak i 192-metrowy apartamentowiec Złota 44 w Warszawie.

Wielofunkcyjny kompleks Olszynki Park mieszkalno-handlowo-usługowo-biurowy budowany jest w centrum miasta Rzeszowa na południowych obrzeżach Śródmieścia, wzdłuż trasy rzeki Wisłok. Poprzez swoją lokalizację obiekt ma stanowić element wiążący dzielnicę Śródmieście na lewym brzegu rzeki z Nowym Miastem położonym na brzegu przeciwległym. Powstaje naprzeciwko Filharmonii Podkarpackiej. W kompleksie znajdzie się parking podziemny oraz tzw. strefa relaksu typu SPA, a także basen oraz siłownia. Największe apartamenty będą miały powierzchnię nawet 300 mkw.

Kompleks został zaprojektowany przez pracownię S.T. Architekci.

NOWE WIZUALIZACJE (po podwyższeniu wyższej wieży do ponad 220 metrów):

ST Architekci
REKLAMA
ST Architekci
ST Architekci
ST Architekci
ST Architekci
ST Architekci
ST Architekci
ST Architekci
ST Architekci

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Michał Skowron
To ważne, że obok wybudowanych już wieżowców w Rzeszowie powstaje dominanta w postaci w.w mega wieżowca. Jest spore zapotrzebowanie na mieszkania w Rzeszowie a oddaje się ich rocznie ok 2500-3500. Obecnie 18. piętrowych jest w Rzeszowie kilkanaście, jeden czy dwa 25. piętrowe i ten 41 piętrowy z obok wybudowanym już bodajże 20. piętrowym. Ta cześć miasta jest typowo nowoczesna pod apartamenty jak i biurowce. Rzeszów od kilku lat mocno pnie sie w górę. I dobrze tylko aby nie wywołać chaosu urbanistycznego w mieście.
REKLAMA