W Toruniu powstaną dwa nowe biurowce. Wydano pozwolenie na budowę pierwszego Grupa Folga

W Toruniu powstaną dwa nowe biurowce. Wydano pozwolenie na budowę pierwszego

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Jest już prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego z dwóch biurowców w rejonie ul. Olsztyńskiej w Toruniu. Dokument wydał Wydział Architektury i Budownictwa UM, co oznacza, że inwestor współpracujący z Centrum Wsparcia Biznesu może rozpoczynać prace budowlane.

Na Bukowej Kępie w Toruniu powstanie zespół 2 obiektów biurowych zgodnych z klasyfikacją budynków w klasie A. „Lipowa Office Park” – to inwestycja Grupy FOLGA, która budowę pierwszego z budynków planuje rozpocząć w drugim kwartale 2024 roku. Będzie to biurowiec o łącznej powierzchni użytkowej 6895 metrów kwadratowych.

Inwestor z całej powierzchni planuje oddać pod wynajem ok. 3700 mkw. Lipowa Office Park będzie pierwszą inwestycją w Toruniu, która będzie starała się o uzyskanie wymagającejcertyfikacji BREEAM, co wpisuje się w trend rynkowy i wymagania związane z ESG.

Drugi z budynków w ramach całego przedsięwzięcia - o powierzchni ok 5200 mkw. - planowany jest do realizacji w 2026 roku. To kolejna inwestycja w rozwój rynku usług biurowych w Toruniu. Dzięki budowie kolejnych biurowców znacząco wzrośnie wolumen powierzchni biurowych do wynajęcia, co oznacza lepsze warunki pracy dla wielu firm działających w mieście.

Przypomnijmy, że miejską działkę inwestycyjną we wschodnim Toruniu spółka FOLGA kupiła w 2022 roku za 3 030 000 zł. Wylicytowana działka miała powierzchnię 0,8 ha. Drugą działkę o powierzchni 7 082 mkw. w tej lokalizacji spółka także kupiła od miasta w 2023 roku za 2 424 000 zł.

REKLAMA

Nieruchomości znajdują się przy trasie wylotowej na Olsztyn (DK nr 15) oraz w niewielkiej odległości od węzła autostrady A1, co sprawia, że jest to bardzo dobre miejsce do prowadzenia biznesu. Rada Miasta nadała nazwę ul. Lipowej, przy której inwestuje Grupa FOLGA.

WIZUALIZACJE:

Komentarz do inwestycji Lipowa Office Park
Orzech
+10
0
Zaloguj aby dodać komentarz

O inwestorze:

Grupa FOLGA to sieć podmiotów specjalizujących się w branży HR i oferujących swoje usługi dla wszystkich branż, od outsourcingu procesów, pracy tymczasowej, delegowania pracowników do krajów UE, po rekrutację międzynarodową z rynków LATAM, czy Azji Wschodniej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA