W Wałbrzychu powstaje Centrum Szkoleniowe WSSE Invest-Park źródło: WSSE Invest-Park

W Wałbrzychu powstaje Centrum Szkoleniowe WSSE Invest-Park

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA
W Wałbrzychu powstaje nowoczesne centrum szkoleniowe. Obiekt budowany jest przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną "INVEST-PARK". Obiekt działać będzie pod szyldem prowadzonego przez nią Klastra Edukacyjnego "INVEST in EDU".
Centrum Szkoleniowe WSSE powstaje w hali przemysłowej przy ulicy Villardczyków w Wałbrzychu. W obiekcie znajdą się nowoczesne sale konferencyjne, pomieszczenia biurowe, powierzchnia wystawiennicza oraz przestrzeń wyposażona w urządzenia VR i park maszynowy.
– Centrum zostanie wyposażone w najnowocześniejszą technologię, m.in. w sprzęt do wirtualnej rzeczywistości oraz profesjonalne urządzenia przemysłowe. Z obiektu będą mogli nieodpłatnie korzystać nasi przedsiębiorcy, a także studenci i uczniowie – wymienia Piotr Wojtyczka, prezes Wałbrzyskiej Strefy.  – To prawdziwy skok technologiczny, szczególnie dla szkół technicznych i branżowych – dodaje.
WSSE Invest-Park
Centrum Szkoleniowe posłuży przedsiębiorcom strefowym do wdrażania nowych pracowników oraz podnoszenia kompetencji już zatrudnionych, bez konieczności angażowania w ten proces własnych zasobów sprzętowych. Linia przemysłowa zostanie wykorzystana również do zajęć z młodzieżą szkolną. Do osiągnięcia tego celu posłuży również wirtualna rzeczywistość. Dzięki goglom VR uczniowie będą mogli przenieść się w realia nowoczesnych zakładów produkcyjnych i wczuć się w rolę operatorów maszyn i urządzeń przemysłowych.
WSSE Invest-Park
REKLAMA
– Wyposażymy Centrum w modelową linię przemysłową złożoną z urządzeń czołowych producentów automatyki. Zależy nam, aby były to maszyny, które znajdują zastosowanie w zakładach działających w strefie – tłumaczy dr inż. Paweł Kurtasz, wiceprezes WSSE.  Dzięki użyciu uniwersalnych systemów sterowania będziemy w stanie przeszkolić na niej automatyków, monterów, operatorów czy pracowników utrzymania ruchu – wymienia wiceprezes.
WSSE Invest-Park
– Otwarcie placówki planujemy na drugą połowę 2022 roku, ale już dziś zachęcamy do współpracy przedsiębiorców, szkoły i uczelnie zainteresowane realizacją wspólnych projektów pod szyldem naszego klastra edukacyjnego – zachęca wiceprezes Kurtasz.
"INVEST in EDU" został powołany przez wałbrzyską strefę przeszło 5 lat temu. Klaster zrzesza obecnie ponad 120 podmiotów – głównie firmy działające w strefie oraz szkoły branżowe i techniczne. Zajmuje się m.in. promocją kształcenia pod potrzeby przemysłu, wsparciem projektów badawczych oraz doradztwa zawodowego. Działalność klastra przyczyniła się również do powstania klas patronackich, nad którymi pieczę objęli inwestorzy strefowi.
Źródło: WSSE "INVEST-PARK"

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA