W Warszawie sprzedano najdroższy apartament w Polsce zlokalizowany na jednym piętrze Złota 44 / Foto: Łukasz Zandecki

W Warszawie sprzedano najdroższy apartament w Polsce zlokalizowany na jednym piętrze

ZDJĘCIA
REKLAMA

Nabywcę znalazł ostatni apartament w luksusowym wieżowcu Złota 44 w Warszawie. Jest to najdroższy apartament w Polsce, zlokalizowany na jednym piętrze. Za rekordową kwotę 22,9 mln zł kupił go znany inwestor giełdowy Rafał Zaorski – poinformowała spółka Złota 44.

Apartamentowiec Złota 44 został zaprojektowany przez znanego architekta Daniela Libeskinda, a za projektem apartamentu stoi renomowana, londyńska pracownia architektoniczna Woods Bagot.

– Złota 44 kończy spektakularnie sprzedaż apartamentów na rynku pierwotnym podpisaniem transakcji na największy apartament usytuowany na jednej kondygnacji. W ten sposób spółka Złota 44 zamyka komercjalizację budynku bezpośrednio od dewelopera: Funduszu amerykańskiego Amstar oraz BBI Development – poinformowano w komunikacie.

– Cieszymy się, że zarówno przedsiębiorcy, jak i inwestorzy docenili luksusowy charakter apartamentowca Złota 44 i zdecydowali się ulokować część kapitału w Warszawie, która dynamicznie się rozwija – podkreśla Clemens Lehr, szef na Europę w funduszu Amstar.

– BBI Development S.A. oraz Fundusz amerykański Amstar z sukcesem stworzyły budynek wyznaczający najwyższy poziom luksusu, nie tylko w Polsce, ale również w Europie – dodaje Michał Skotnicki, prezes Złota 44 oraz BBI Development.

Złota 44 / Foto: Łukasz Zandecki
Złota 44 / Foto: Łukasz Zandecki

Apartamentowiec Złota 44 ma wysokość 192 m, a na 54 kondygnacjach znajduje się 287 mieszkań. Inwestorem projektu jest BBI Development oraz amerykański fundusz Amstar.

REKLAMA

Powierzchnia całkowita budynku wynosi 77 071 mkw., a kubatura 258 769 metrów sześciennych. Do wykończenia wnętrz użyto m.in. aż 22 000 mkw. marmuru, 20 000 mkw. parkietu z dębu i orzecha amerykańskiego, 11 600 mkw. wykładzin dywanowych. Części wspólne przeznaczone do wyłącznego użytku mieszkańców Złotej 44 to 1800 mkw. z 400 mkw. tarasem z całorocznym jacuzzi.

W przestrzeni rekreacyjnej znajduje się basen o długości ok. 25 metrów, sauna sucha, łaźnia parowa, sala masażu, w pełni wyposażona siłownia, sala kinowa z symulatorem gry w golfa, strefa biznesowa z VIP lounge i sale konferencyjne.

Złota 44 / Foto: Łukasz Zandecki

Fasada apartamentowca jako jedna z pierwszych w Polsce zaprojektowana została w technologii Triple Glass Unit dzięki czemu zapobiega utracie ciepła z wnętrza budynku. Specjalna powłoka kontroli słonecznej ogranicza nadmierną ilość promieni przedostających się do pomieszczeń. Pozwala to obniżyć koszty i zużycie energii aż o 20 proc., co z kolei przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Fasada redukuje także hałas z zewnątrz, dzięki czemu wewnątrz doświadczamy ciszy i spokoju, która sprzyja relaksacji.

Elektrycznym samochodom dedykowano stacje ładowania w przestrzeni garażowej. Powietrze w apartamentowcu jest filtrowane, a woda filtrowana i uzdatniana.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

We wszystkich apartamentach, również na najwyższych piętrach znajdują się uchylne panele okienne gwarantujące dostęp do powietrza z zewnątrz. Dzięki inteligentnym systemom HMS panele automatycznie zamkną się, gdy czujniki na zewnątrz budynku wykryją silny wiatr. To także najwyższej jakości system HVAC, dzięki któremu każdy apartament posiada dedykowane kanały wentylacyjne i klimatyzacyjne.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA