Warszawa: Grochowska 230 – Bouygues Immobilier nadbuduje najstarszy dom na Grochowie źródło: materiały inwestora

Warszawa: Grochowska 230 – Bouygues Immobilier nadbuduje najstarszy dom na Grochowie

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Polski oddział francuskiego dewelopera ma już zgodę na rozbudowę zabytkowego obiektu w sąsiedztwie ronda Wiatraczna o cztery piętra. Oferuje niespełna 80 apartamentów o metrażach do ponad 130 metrów kwadratowych. Zapewni też przestrzeń dla usług.
Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. ruszył z przedsprzedażą inwestycji przy ulicy Grochowskiej 230 na warszawskim Grochowie, w dzielnicy Praga-Południe. 2 grudnia (po sześciu miesiącach) dostał pozwolenie na rozbudowę, nadbudowę i przebudowę piętrowego obiektu usługowego (najstarszego domu w tej części miasta, z 1904 roku) na budynek wielorodzinny. Obecnie mieści się tam Lecznica Rondo Wiatraczna.
Grochowska 230 to miejsce szczególne, które łączy w sobie nowoczesność z klimatem dawnej Pragi – stwierdza deweloper.
materiały inwestora

Ponadstumetrowy apartament z tarasem na dachu

Główne wejście z holem znajdzie się w zabytkowej części pięciopiętrowego obiektu. Parter zajmie kilka lokali usługowych, a piętra – 77 mieszkań. Część z nich to apartamenty typu studio (25-43 mkw.), a pozostałe będą wielopokojowe (46-135 mkw.). Przynależą do nich balkony lub loggie ze szklanymi balustradami, a do części tych zlokalizowanych na pierwszym piętrze – tarasowe ogródki.
Na ostatniej kondygnacji inwestor przewidział największe mieszkania, "o ponadprzeciętnej wysokości". W tych najbardziej luksusowych zaplanował loggie z wyjściami na tarasy na dachu, instalację ogrzewania podłogowego oraz przyłącza do montażu klimatyzacji. Mieszkańcy skorzystają z hali garażowej i zielonego dziedzińca.
REKLAMA
Więcej wizualizacji w galerii.

Co z zabytkową piekarnią?

Bouygues Immobilier zagospodaruje też pobliski teren ze stuletniąpiekarnią Teodora Rajcherta. Jej elewacje frontowe są wpisane do rejestru zabytków. Deweloper złożył 23 grudnia wniosek o pozwolenie na rozbudowę, nadbudowę i przebudowę obiektu przy Grochowskiej 224 (z częściową rozbiórką) na budynek wielorodzinny z garażem podziemnym oraz funkcją usługową w parterze.

Produkowano tam amunicję, powstaną mieszkania

Znacznie większa inwestycja szykuje się na granicy Grochowa i Kamionka. Jak informowaliśmy w tym miesiącu, Develia S.A. odkupiła od Mesko S.A. pofabryczny teren przy ul. Podskarbińskiej. Zapłaciła za ponad 7 ha przeszło 160 mln zł. Planuje zbudować prawie 1 300 mieszkań.
Investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz