Na start powstają dwa budynki z ponad setką mieszkań i lokalami usługowymi. Warszawski deweloper zrealizuje w przyszłości jeszcze cztery etapy tej inwestycji. W planach ma utworzenie m.in. ścieżek, ławek i placów zabaw, a także ogólnodostępnych przestrzeni, w tym placu miejskiego oświetlonego lampionami.
Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. rozpoczął w III kwartale ubiegłego roku budowę pierwszego etapu osiedla Mińska 69 na warszawskim Kamionku. Prace skończy po dwóch latach. Projekt przygotowała pracownia 90 Architekci.
120 mieszkań na start
Na Praho złożą się dwa pięciopiętrowe budynki. Znajdzie się w nich 120 mieszkań w pięciu układach: jedno- (27-31 mkw.), dwu- (39-48 mkw.), trzy- (57-70 mkw.), cztero- (79-91 mkw.) i pięciopokojowym (około 99 mkw.). Do wszystkich przynależą balkony, tarasy, loggie bądź ogródki. Ceny wynoszą 7600-8600 zł/mkw.
Na parterze będzie dostępnych kilka lokali usługowych. Mieszkańcy skorzystają z komórek lokatorskich oraz miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz na zewnątrz. Osiedle będzie chronione i monitorowane.
– Modne szarości, kolor ceglany oraz różne odcienie bieli zdominują elewacje. Od strony ulicy wzbogacimy je o elementy o strukturze cegły. Okna otrzymają zaś okleinę o barwie drewna – zapowiada deweloper.
fot. Jakub Zazula
Rekreacja dla wszystkich i mieszkańców osiedla
Pomiędzy budynkami powstanie część wypoczynkowo-rekreacyjna dla mieszkańców. Budimex podzielił ją strefy. Znajdą się w niej m.in. ławki, leżaki, trejaż z pnączami, plac zabaw i zestaw urządzeń do steet workoutu. Ponadto pojawią się setki krzewów, bylin i traw ozdobnych.
Deweloper zrealizuje również ogólnodostępny teren rekreacyjny – plac miejski. Złożą się na niego ławki, śmietniki, stojaki rowerowe, poidełko, plac zabaw, a także zieleń. Oświetlenie zapewnią lampiony rozwieszone na linach.
fot. Jakub Zazula
Drukarski gryf symbolem osiedla
Mińska 69 powstaje w miejscu, gdzie przed II wojną światową funkcjonowały Państwowe Zakłady Inżynierii, a następnie drukarnia.
– Z całego kompleksu pozostał jeden zabytkowy budynek – modelowy przykład architektury lat 50. ubiegłego wieku, z muralem w postaci gryfu – patrona sztuki drukarskiej. Postanowiliśmy, że symbol ten w nowoczesnej odsłonie będzie znakiem graficznym całego osiedla – wyjaśnia Budimex.
Osiedle mają zdobić murale nawiązujące do nazw poszczególnych etapów inwestycji – Praho, Olympic, Rewir, Havana i Cyrulik. Te wywodzą się m.in. z krojów pisma, powstałych w oparciu o historię warszawskiego liternictwa.
Więcej wizualizacji w galerii.
materiały inwestora
Nowe mieszkania w Soho Factory
W bliskim sąsiedztwie równie dużą inwestycję realizuje Yareal Polska Sp. z o.o. Wprowadził w ubiegłym miesiącu do przedsprzedaży pierwszy etap osiedla Soho by Yareal. Oferuje w jednym budynku przeszło 100 mieszkań i lokale usługowe. Docelowo zrealizuje na terenie znanym jako Soho Factory kompleks mieszkalny o powierzchni blisko 70 tys. mkw.
Wizualizacje dostępne w galerii.
materiały inwestora