Matexi Polska rozpoczyna prace nad nowym projektem przy ul. Lektykarskiej w Warszawie

Matexi Polska rozpoczyna prace nad nowym projektem przy ul. Lektykarskiej w Warszawie

Warszawa
REKLAMA

Na granicy Żoliborza i Bielan powstanie kameralne osiedle o eleganckim charakterze zaprojektowane przez pracownię JEMS Architekci.

W dniu 26 września br. spółka Matexi Polska nabyła prawo użytkowania wieczystego działki o powierzchni 17 668 m2 u zbiegu ulic Lektykarskiej i Smoleńskiego w Warszawie. Developer zakłada realizację w tym miejscu kameralnego osiedla o eleganckim charakterze, wyróżniającego się nowoczesną, minimalistyczną architekturą, doskonale wtapiającą się w okalającą przestrzeń uliczek w willowej zabudowie. Osiedle składać się będzie z kameralnych budynków utrzymanych w charakterze tzw. willi miejskich, zawierających od 6 do 8 mieszkań w każdej z nich. Pierwszy etap inwestycji obejmie realizację 36 lokali o powierzchni od 40 do 120 m2. W ramach projektu przewidziane są także miejsca parkingowe w podziemnej hali garażowej. Planowany termin rozpoczęcia inwestycji to początek 2014 roku. Zgodnie z założonym harmonogramem projekt ma powstawać w pięciu etapach. Sprzedaż mieszkań z pierwszego z nich powinna rozpocząć się w drugim kwartale 2014 r. natomiast planowany czas jego realizacji to nie więcej niż 13 miesięcy.

 

W ramach rozpoczętych prac projektowych, podobnie jak w przypadku pozostałych realizacji dewelopera, Matexi Polska kładzie szczególny nacisk na wysoką jakość i ponadczasową estetykę projektu. Tym razem koncepcja architektoniczna projektu powstała we współpracy z renomowaną pracownią JEMS Architekci. Dzięki zastosowaniu dużych przeszkleń w połączeniu z drewnianymi elementami w fasadzie budynków nowoczesny projekt wyróżnia się ciepłym i przyjaznym charakterem. Jego niezwykle istotnym elementem jest zaplanowany udział aż połowy terenów zielonych w przestrzeni osiedla.


Niewątpliwym atutem inwestycji jest unikalna lokalizacja w sąsiedztwie zieleni wkomponowanej w labirynt przyjaznych, kameralnych uliczek, tuż za przedłużeniem ul. Mickiewicza, będącej główną arterią historycznego Żoliborza. Lokalizacja inwestycji to doskonałe połączenie ciszy i spokoju oraz willowej, eleganckiej zabudowy z dostępem do wszystkich udogodnień infrastruktury miejskiej – począwszy od znajdujących się w zasięgu dziesięciominutowego marszu stacji metra „Marymont” oraz „Słodowiec” po doskonałą komunikację i dojazd do centrum, zarówno w kierunku nieodległego pl. Wilsona, jak również ul. Popiełuszki/al. Jana Pawła II. Niekwestionowaną zaletą jest także bliskość szkół i przedszkoli, w tym m.in. renomowanego żoliborskiego liceum im. Joachima Lelewela. W bliskim sąsiedztwie znajduje się także doskonała, nowoczesna baza obiektów sportowych przy ul. Potockiej z Aquaparkiem, pełnowymiarowymi boiskami do piłki nożnej oraz kortami tenisowymi. Mieszkańcy inwestycji nie będą mieć także problemu z dojazdem do Arkadii – największego centrum handlowego Warszawy, do którego podróż samochodem zajmie nie więcej niż 10 min, tradycyjne zakupy będą też mogli dokonać w mieszczącej się nieopodal Hali Marymonckiej.

 

REKLAMA

Projekt adresowany jest do klientów ceniących wysublimowaną architekturę, elegancję i kameralne sąsiedztwo, niechcących jednocześnie rezygnować z bliskości wielkomiejskich udogodnień i aktywnego miejskiego stylu życia. To także unikalne połączenie elegancji „Starego Żoliborza” z dynamiką szybko rozwijających się Marymontu i Bielan rejonu coraz częściej wybieranym przez młodych Warszawiaków. W sumie w ofercie developera znajdą się 172 lokale mieszkalne oraz 193 miejsca parkingowe w podziemnych halach garażowych.

 

Inwestycja przy ul. Lektykarskiej to kolejny etap konsekwentnie realizowanej strategii dynamicznego rozwoju Matexi na rynku polskim. W jej ramach grupa realizuje szereg projektów mieszkaniowych, w tym znajdujący się w niedalekim sąsiedztwie „Słodowiec Park” na Bielanach. W portfolio grupy znajdują się także inne inwestycje w atrakcyjnych lokalizacjach, w tym budowany na warszawskim Ursynowie projekt „Na Romera”, powstały na Bemowie projekt „Górce 142”, a także zaanonsowana w ostatnim czasie realizacja dużego przedsięwzięcia (około 600 mieszkań) przy ul. Kolskiej.  Bieżące portfolio inwestycji Matexi Polska, znajdujących się w różnych fazach zaawansowania, zakłada łącznie realizację ponad 1000 mieszkań. Ambitne plany wiodącego belgijskiego developera obejmują dalsze, dynamiczne rozszerzanie oferty w 2014 r.

 

Warto zwrócić uwagę, iż Matexi Polska realizuje swoje projekty w pełnej zgodności z wymaganiami ustawy deweloperskiej. Środki wpłacane przez klientów trafiać będą, podobnie jak w przypadku pozostałych przedsięwzięć firmy, na mieszkaniowy rachunek powierniczy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA