[Warszawa] OKRE Grójecka Offices ma pozwolenie na budowę

Kajtman

OKRE Grójecka sp. z o.o. uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę budynku biurowego Grójecka Offices. Ten najnowszy biurowiec klasy A powstanie przy ul. Grójeckiej 206 w warszawskiej dzielnicy Ochota. Druga inwestycja OKRE, po GreenWings Offices, który jest w końcowej fazie budowy, dostarczy 7400 m kw. powierzchni najmu brutto.

 

Zaletą lokalizacji Grójecka Offices jest doskonałe, biznesowe sąsiedztwo oraz dobre połączenia komunikacyjne, zarówno samochodowe, jak i za pośrednictwem komunikacji publicznej. Biurowiec będzie realizowany na działce będącej własnością spółki.

 

Koncepcja architektoniczna najnowszego biurowca OKRE została przygotowana przez pracownię Kuryłowicz & Associates. Budynek będzie miał osiem kondygnacji naziemnych, natomiast na parterze znajdować się będą powierzchnie handlowe. W garażu podziemnym dla najemców przewidziano 134 miejsca parkingowe. Planowane są także 64 stojaki na rowery oraz miejsce na szatnię i prysznice. Przyszłe aranżacje wnętrz będą wykonane tak, aby wszystkie miejsca pracy miały zapewniony widok przez okno. Przy projektowaniu budynku zostały uwzględnione wymagania dotyczące komfortu cieplnego i akustycznego. Materiały zastosowane do głównych elementów wykończenia i wyposażenia budynku nie emitują lotnych związków organicznych w ilościach przekraczających dopuszczalne normy. Elementy budynku (wewnętrzne i zewnętrzne) szczególnie narażone na uszkodzenia będą wykonane z solidnych materiałów, bądź też zostaną odpowiednio zabezpieczone. Instalacje grzewcze i chłodnicze w budynku (sufity grzewczo-chłodzące) zostały zaprojektowane tak, aby była zapewniona indywidualna możliwość regulowania temperatury w poszczególnych pomieszczeniach oraz strefach przebywania ludzi. Zastosowano wyposażenie sanitarne, które oszczędza zużycie wody.

 

Jak stwierdził Ronnie Richardson, prezes zarządu OKRE Development ‒ „Decydując się na inwestycję w biurowiec Grójecka Offices kontynuujemy naszą najlepszą dla środowiska biznesowego tradycję. W jej ramach oddaje się do dyspozycji kręgów biznesowych wyłącznie to, co jest dziś najbardziej poszukiwane na rynku. Mam na myśli biurowiec niezmiernie przyjazny dla człowieka i środowiska naturalnego, ale także najbardziej oszczędny z punktu widzenia najemcy. W naszych biurowcach nikt nie płaci za media liczone od powierzchni najmu, lecz wyłącznie za media faktycznie wykorzystane i bardzo precyzyjnie policzone przez nowoczesne liczniki. Daje to olbrzymie oszczędności każdemu najemcy i tego właśnie oczekuje współczesny rynek. Tego typu budownictwo stanowi najlepszą tradycję naszej firmy i cieszę się, że spotyka się ona w Polsce z dużym uznaniem”.

 

Biurowiec Grójecka Offices uzyskał ocenę „Excellent” w procesie certyfikacji BREEAM i jest na drugiej pozycji w Polsce w rankingu projektów biurowych budowanych zgodnie z polityką zrównoważonego budownictwa. Asesorem w procesie certyfikacji była firma Grontmij Polska. Komentując certyfikację Grójecka Offices przedstawiciel Grontmij, dr inż. Marcin Gawroński stwierdził m.in. ‒ „Elementy, które miały wpływ na punktację w ramach BREEAM, to między innymi wybór odpowiedniej działki (lokalizacja, poprzednio zagospodarowany teren, dostęp do komunikacji miejskiej i innych udogodnień), wysoka efektywność energetyczna budynku dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych, elementy zapewniające wysokiej jakości środowisko pracy, system wykorzystania wody deszczowej do spłukiwania toalet i nawadniania zieleni, wykonanie kilku niestandardowych analiz dodatkowych (np. modelowanie dynamiczne komfortu cieplnego), system ogrzewania na bazie gazu i inne”.

 

Komentując przyszłe korzyści, jakie w kontekście wstępnego certyfikatu BREEAM na poziomie „Excellent” wyniosą najemcy nowego biurowca Marcin Gawroński dodaje: „Przede wszystkim została zapewniona wysoka jakość środowiska wewnętrznego. Jest to dostęp do światła dziennego i widok z okna, możliwość indywidualnej kontroli wszystkich systemów, wysoka jakość powietrza zapewniona przez wydajną wentylację i zastosowanie materiałów wykończeniowych o niskiej emisji lotnych związków organicznych, odpowiedni komfort cieplny i poziom hałasu”.

 

Inwestorem projektu jest OKRE Grójecka sp. z o.o., natomiast podmiotem odpowiedzialnym za zarządzanie i najem będzie OKRE Development. OKRE Development jest podmiotem składającym się z dwóch belgijskich grup działających na międzynarodowym rynku nieruchomości od ponad 30 lat.