Osiedle Kapriola na warszawskim Wilanowie

Osiedle Kapriola na warszawskim Wilanowie

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Charakter inwestycji

Osiedle Kapriola powstaje w zachodniej części Wilanowa – w pobliżu Miasteczka Wilanów. Kompleks składa się z 47 domów jednorodzinnych o powierzchni całkowitej od 175 do 207 m2. W ramach pierwszego etapu wybudowanych zostanie 18 domów a ich zakończenie planowane jest na I kwartał 2013 roku.

 

Architektura Kaprioli

Domy zaprojektowano z myślą o aktywnych rodzinach ceniących niezależność i komfort. Parter zajmuje obszerna część dzienna z kuchnią, jadalnią i salonem. Na piętrze zaplanowano cztery sypialnie i dwie łazienki. Każdy z domów posiada ogródek jako idealne miejsce odpoczynku i zabawy dla całej rodziny.

Do budowy domów używane są najwyższej jakości materiały i urządzenia spełniające zarówno wysokie wymagania energooszczędności jak i nowoczesną estetykę budynków.

 

Ekologiczny system ogrzewania i chłodzenia

Wyjątkowość domów zapewnia wiele elementów, w tym m.in.: system ogrzewania oparty na głębinowych wymiennikach gruntowych o głębokości około 120 m.

 

„Świadomy klient poszukuje nowoczesnych rozwiązań, stawiając przed deweloperami coraz to nowsze zadania – zarówno jeśli chodzi o estetykę budynków, ich zgodność z wymaganiami ekologicznymi jak i niskie koszty przyszłej eksploatacji. Naszą odpowiedzią na te oczekiwania jest ogrzewanie podłogowe oraz nowoczesne pompy ciepła, które na życzenie klientów mogą w okresie letnim pełnić funkcję pasywnego chłodzenia, zapewniając komfortową temperaturę wnętrza.” - Grzegorz Mikołajczyk – Dyrektor Działu Rozwoju Projektów i Analiz NDI SA.

 

Instalacja wodnego ogrzewania podłogowego i pomp ciepła wiąże się ze znacznymi nakładami inwestycyjnymi w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami płytowymi i wymaga dodatkowych działań już na wstępnym etapie projektowania domu czy mieszkania. Jednakże w efekcie końcowym uzyskamy nieporównywalnie lepsze rozwiązanie poprzez:

REKLAMA

  • zapewnienie optymalnej temperatury powietrza w pomieszczeniu,

  • brak widocznych elementów grzejnych,

  • optymalną temperaturę posadzki.

 

„Na Osiedlu Kapriola zastosowaliśmy pompy ciepła, które sprawdzają się nie tylko zimą, ale i w lecie. We wcześniej budowanych instalacjach czujnik grzewczy pomp ciepła wykorzystywano tylko do przygotowywania ciepłej wody. A jest to przecież urządzenie doskonale nadające się również do chłodzenia, co stanowi zresztą kolejną jego przewagę nad kotłami grzewczymi.” - Grzegorz Mikołajczyk – Dyrektor Działu Rozwoju Projektów i Analiz NDI SA.

 

Atrakcje Kaprioli

Lokalizacja  Osiedla Kapriola w zachodniej części Wilanowa przy ulicy Przyczółkowej zapewnia wygodny dojazd do centrum i biznesowych rejonów Warszawy.

Prężnie rozwijająca się infrastruktura Wilanowa obejmuje bogatą ofertę zarówno edukacyjną, usługową jak i handlową.

Osiedle Kapriola otoczone jest wspaniałą zieloną przestrzenią natury. Zapewnia ją sąsiedztwo Parku Natolińskiego, Ogrodu Botanicznego i bezpośrednie sąsiedztwo Stajni Wilanów oraz popularna ścieżka rowerowa. Dla osób poszukujących intensywnych atrakcji w bliskiej odległości dostępny jest Park Kultury w Powsinie.

 

Deweloper

Deweloperem Osiedla Kapriola jest sopocka firma NDI SA. To inwestor obecny na polskim rynku od ponad 20 lat, specjalizujący się w prestiżowych inwestycjach, takich jak budowa sieci hoteli Sheraton w Polsce czy nowoczesnych biurowców dla branży bankowej i ubezpieczeniowej. W Trójmieście Spółka znana jest z projektu rewitalizacji Centrum Sopotu oraz budowy Apartamentów przy Plaży.

 

NDI od wielu lat znajduje się w czołówce polskich firm z branży inwestycyjno-deweloperskiej. Firma jest członkiem Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. Spółka dwukrotnie otrzymała prestiżową nagrodę Diamentów Forbesa – w 2011 i 2012 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA