We Wrocławiu powstanie centrum szkoleniowe pilotów linii lotniczych Ryanair?Materiały prasowe

We Wrocławiu powstanie centrum szkoleniowe pilotów linii lotniczych Ryanair?

REKLAMA

Jest szansa, że w stolicy Dolnego Śląska zlokalizowana zostanie kolejna inwestycja linii lotniczych Ryanair. Ta irlandzka firma planuje uruchomienie dwóch nowych centrów szkolenia w Europie. Jak wynika z informacji udzielonych przez przewoźnika, jedna z inwestycji najprawdopodobniej zostanie ulokowana w Polsce. Rozważany pod tym względem jest m.in. Wrocław.

Przypomnijmy, Ryanair właśnie w stolicy Dolnego Śląska 10 lat temu otworzył swoją pierwszą bazę operacyjną w Polsce. We Wrocławiu znajduje się także centrum obsługi technicznej i centrum IT (Travel Labs Poland).

W tym roku Ryanair ogłosił, że zainwestuje 25 mln euro i rozbuduje swoją bazę we Wrocławiu. W ramach tej inwestycji na wrocławskim lotnisku wybudowany zostanie nowy, dwustanowiskowy hangar. Ma on powstać do sierpnia 2023 roku. Dzięki realizacji tego przedsięwzięcia, powstanie ponad 200 nowych miejsc pracy

– Rozważamy kilka lokalizacji w Polsce. Zdecydujemy się na taką, która będzie miała najlepsze połączenia – stwierdził Eddie Wilson, dyrektor generalny Ryanair DAC, głównej spółki Grupy Ryanair w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

REKLAMA

Dodał, że centrum szkoleniowe "musi być położone w pobliżu lotniska z dobrymi połączeniami, tak by piloci i członkowie załóg pokładowych mogli się tam łatwo dostać". Dopytywany o miasta z największą szansą na inwestycję Ryanaira, Eddie Wilson wskazał właśnie stolicę Dolnego Śląska.

Ryanair posiada aktualnie w Europie cztery centra, w których szkoli swoich przyszłych pilotów. Teraz zamierza zbudować dwa kolejne - jedno ma zostać zlokalizowane na Półwyspie Iberyjskim, a drugie - w Europie Środkowo-Wschodniej, prawdopodobnie właśnie w Polsce.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA