Aktualności z rynku. Praca wre

Aktualności z rynku. Praca wre

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Ostatnie miesiące bieżącego roku to dla wielu deweloperów pracowity okres. Jedne inwestycje dobiegają końca, inne pną się w górę. Poznaniacy mogą liczyć na atrakcyjne oferty zarówno w centrum, jak i na obrzeżach. Dodatkowo rynek napędza program MdM.

 

Bieżący rok jest korzystny dla branży deweloperskiej. Na poprawę sytuacji wpłynął rządowy program „Mieszkanie dla Młodych”, który dość mocno zwiększył popyt na rynku pierwotnym. Jak deklarują deweloperzy zarówno w tym, jak i w kolejnym roku czeka nas wysyp inwestycji i wiele mieszkań gotowych do odbioru.

 

Gdzie się buduje?

REKLAMA

W listopadzie ruszają kolejne projekty. RED Real Estate Development rozpoczyna budowę drugiego budynku Red Parku z 135 mieszkaniami w cenie od 5600 zł za mkw. Sporo powstaje także w Plewiskach. Grupa Deweloperska Łowiccy niebawem rozpocznie projekt pod nazwą Rodzinne Ogrody. Łącznie powstanie 8 domów w zabudowie bliźniaczej. Cena będzie wahała się między 489 999 a 509 999 zł. Zakończenie budowy planowane jest na grudzień 2015 r.


Z kolei spółka Twoje M niedawno wystartowała z inwestycją Słoneczne Tarasy 2, w ramach której powstaną mieszkania o powierzchni od 49,65 do 77 mkw. Ceny lokali zaczynają się już od 203 000 zł, a całość projektu zakończy się w 2018 r. Ostatnie prace są wykonywane także przy inwestycji Reduta Nowe Podolany przy ul. Jasielskiej w Poznaniu. Trzeci budynek ma zostać oddany w I kwartale 2015 r. Kwota, jaką będzie trzeba zapłacić za mkw., zaczyna się od 5200 zł. Ekonbud-Fadom już rozpoczął prace nad IV etapem osiedla.


Gotowe do zamieszkania

Deweloperzy oferują także szereg gotowych mieszkań zarówno w centrum, jak i na obrzeżach Poznania. Ostatnie lokale w Malta Fountain sprzedaje Łacina Dom. Aby zachęcić klientów, którzy poszukują własnego M. na Ratajach, deweloper prowadzi rozprzedaż mieszkań, których ceny w niektórych przypadkach zostały obniżone o 1000 zł za mkw., w związku z czym większość lokali kwalifikuje się w ramy programu MdM. Do nabycia jest około dwudziestu mieszkań. Z kolei na Jeżycach gotowe lokale oferuje spółka Proxin Ogrody. Pozostało 27 mieszkań, których cena zaczyna się od 5905 zł za mkw.

Sporo gotowych domów i lokali jest pod Poznaniem. KM Building w Brodowie oferuje mieszkania, domy szeregowe, bliźniacze oraz wolnostojące. Firma realizuje także inwestycję Rodzinny Zakątek w Bninie/Błażejewku. Są to domy szeregowe o metrażach 68 i 86 mkw. Ceny zaczynają się od 249 000 zł. Całość inwestycji ma zakończyć się w II kwartale 2016 r. W Mosinie Osiedle Morena buduje Swój Dom. Pierwszy etap jest już niemal na ukończeniu, a ceny za mkw. zaczynają się już od 3600 zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA