Jak kupić mieszkanie, by nie żałować?

Jak kupić mieszkanie, by nie żałować?

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Istnieje szereg czynników, które wpływają na decyzję o zakupie domu lub mieszkania. Czy trzeba być w tej dziedzinie ekspertem? Nie, wystarczy poradzić się odpowiednich osób.
Zakup domu lub mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu człowieka, zdarza się, że jest ona podejmowana na długie lata. Wielu młodych ludzi nie zna zbyt dobrze rynku nieruchomości, a poruszanie się po nim jest dla nich niekomfortowe i stresujące. Naprzeciw wychodzą deweloperzy, oferując profesjonalne doradztwo.
W przypadku klientów kredytowych jedną z pierwszych czynności powinna być wizyta w banku lub skonsultowanie zdolności kredytowej z doradcą finansowym. Wybrani deweloperzy oferują takie konsultacje bezpłatnie. 
Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze własnego M jest jego lokalizacja. Powinna być ona dostosowana do stylu życia i trybu pracy. Miłośnicy aktywności fizycznej niejednokrotnie wybierają domy w podpoznańskich miejscowościach, przyciągają ich tu szlaki rowerowe czy trasy biegowe. Z drugiej strony część zainteresowanych ceni sobie życie w centrum. Bez względu na wybrane miejsce, warto pomyśleć o przyszłości. – Przed zakupem sprawdźmy plan zagospodarowania przestrzennego, dowiemy się  jakiego rodzaju zabudowy możemy się spodziewać w wybranym miejscu za kilka lat – mówi Lucyna Jarczyńska, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Agrobex, która realizuje inwestycje zarówno w Poznaniu, jak i w okolicy – Pobiedziskach, Swarzędzu czy Baranowie.
REKLAMA
Po przeanalizowaniu danego miejsca przychodzi czas na wybór konkretnej inwestycji. Warto wówczas zebrać informacje o deweloperze, jeśli to możliwe to również odwiedzić budowę i sprawdzić stan techniczny mieszkania ze specjalistą. To jeden z najważniejszych kroków, zwłaszcza dla młodego kupującego, który nie potrafi gołym okiem ocenić jakości wykończenia standardu deweloperskiego. Istnieje również szereg aspektów prawnych, o których warto pamiętać. Potencjalny, zdecydowany klient ma prawo poprosić o umowę przedwstępną, a następnie spokojnie ją przeanalizować. Integralną częścią umowy powinien być rzut graficzny mieszkania i standard wykończenia lokalu.
Ostatnim etapem, jednakże istotnym z perspektywy kupującego, jest tzw. serwis gwarancyjny. Przed ostateczną finalizacją warto zapytać o tę kwestię w biurze sprzedaży. W ramach takiej usługi klient może liczyć na bezpłatne usunięcie większości usterek, które mogą pojawić się już po odbiorze mieszkania.
Świadomy i odpowiedzialny klient bierze pod uwagę wszystkie czynniki, bez wątpienia tak przeanalizowany zakup będzie dużo bezpieczniejszy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA