Będzie nowe sensowne oznakowanie na AOW, ale... najpierw trzeba otworzyć S8

Będzie nowe sensowne oznakowanie na AOW, ale... najpierw trzeba otworzyć S8

Wrocław
REKLAMA
Czy każdy, kto jedzie przez Wrocław musi wiedzieć gdzie jest Lubawka, Jędrzychowice i Kudowa Słone? Albo, że najprostsza droga do Opola nie wiedzie przez centrum, tylko autostradę A4? Musi. Tak bowiem jest oznakowana obwodnica autostradowa. Częściowo to się zmieni, ale... nie wiadomo kiedy.
Na błędne oznakowanie AOW kierowcy narzekają od momentu, gdy została ona otworzona. Znaki nie kierują na Pragę, Drezno czy Berlin - tylko do miejscowości granicznych.
Na wysokości stadionu każą kierowcom jechać do Zielonej Góry przez zakorkowaną Leśnicę, a na Opole - ulicą Lotniczą. Czyli przez środek miasta.
- Obecne oznakowanie AOW jest zgodne z obowiązującymi przepisami - broni się Michał Nowakowski z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Jest jednak nadzieja, że to się zmieni. - Powstaje projekt, który będzie wdrażany w momencie kiedy pojawi się rozporządzenie Ministerstwo Tranportu ustalające przebieg dróg krajowych przez miasto - dodaje w GDDKiA.
REKLAMA
To dobra wiadomość, choć w tej chwili nikt nie wie, kiedy to się stanie. Wiadomo za to, co się zmieni:
- Rozporządzenie Ministerstwo Tranportu ustali miejski przebieg dk 98 (alternatywy A-8) oraz drogi krajowej nr 5 - mówi Michał Nowakowski.
- Na AOW oznakowanie będzie wskazywało te trasy, podobnie powstanie oznakowanie wskazujące S-8, która w niedalekiej przyszłości będzie przecież uruchamiana - kończy.
Autor: beka

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA