Bulwar Staromiejski: będzie kolejny budynek, wezmą się też za remont obiektów wzdłuż Odry

Bulwar Staromiejski: będzie kolejny budynek, wezmą się też za remont obiektów wzdłuż Odry

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
i2 Development szykuje się do kolejnych etapów budowy Bulwaru Staromiejskiego, czyli potężnego kompleksu mieszkalno-usługowo-biurowego, który powstaje w miejscu dawnego szpitala przy placu Jana Pawła II.
13 września spółka i2 Development Przy Arsenale otrzymała pozwolenie na budowę nowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego o kubaturze 42 299 metrów sześciennych – chodzi o obiekt, który powstanie między budynkiem "Na Kazamatach" przeznaczonym do najmu krótkoterminowego a kameralnym budynkiem "Między Basztami", przylegającym do muru miejskiego biegnącego przy Arsenale, w którym powstają tylko cztery mieszkania.
W trakcie rozpatrywania są cztery kolejne wnioski – trzy dotyczą remontu i przebudowy budynków, a jeden budowy budynku mieszkalno-usługowego o kubaturze 5176 metrów sześciennych w dawnym kompleksie szpitalnym. To z kolei inwestycje związane z obiektami usytuowanymi wzdłuż Odry.
O tych inwestycjach mówił niedawno w wywiadzie udzielonemu portalowi InvestMap.pl wiceprezes i2 Development.
REKLAMA
Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie budynkami nad rzeką, a także nowym budynkiem od strony ul. Wszystkich Świętych – będzie on nosił nazwę Przy Arsenale. W tym roku chcemy uruchomić sprzedaż wszystkich budynków – tłumaczył Marcin Misztal.

Cała budowa Bulwaru Staromiejskiego powinna zakończyć się w ciągu 3 najbliższych lat.
– Mamy finansowanie, mamy podpisane kontrakty na wykonawstwo, czekamy na ostatnie decyzje administracyjne co do niektórych budynków, więc został w zasadzie tylko już cykl budowy, trwający do 24 miesięcy, a potem odbiory – wyliczał Marcin Misztal.

i2 Development

14 budynków i prawie 500 mieszkań
Przypomnijmy, że aktualnie na terenie dawnego szpitala trwa budowa trzech obiektów mieszkalnych  "Loftów przy fosie", "Na Kazamatach" i "Między Basztami" oraz dwóch biurowych – "Nowy Alexanderhaus" i "The Place".
Do pierwszego budynku biurowego najemcy wprowadzą się w styczniu 2017 roku, do drugiego chwilę później. Budynki mieszkalne, które są aktualnie w budowie, będą gotowe w drugiej połowie przyszłego roku, razem z garażem podziemnym i zagospodarowaniem terenu. 

Łącznie na powierzchni 2,6 hektara znajdzie się 14 budynków wchodzących w skład Bulwaru Staromiejskiego – z niemal 30 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, blisko 20 tys. zaplanowano na cele mieszkaniowe (około 480 apartamentów), a 9,5 tys. zaprojektowano z przeznaczeniem komercyjnym.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA