Wrocław: Kolejny wniosek złożony w sprawie budowy dużego osiedla na Muchoborze Wielkimźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Kolejny wniosek złożony w sprawie budowy dużego osiedla na Muchoborze Wielkim

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Zielone Miasto
adresWrocław, Kunickiego 59
inwestorHossanova
projektant3XA Sp. z o.o.
REKLAMA
Pomiędzy ulicami Gagarina i Kunickiego, blisko Podolskiej, ma powstać ponad dwadzieścia budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi. Spółka Grota-Roweckiego Project Development Sp. z o.o. jest w trakcie uzyskiwania niezbędnych pozwoleń.
Inwestor złożył 9 lutego wniosek o pozwolenie na budowę budynków wielorodzinnych na działce numer 2 o powierzchni niemal 3,4 ha. Teren jest własnością skarbu państwa z wieczystym użytkowaniem. Tuż obok znajduje się staw.
UM Wrocławia
Za projekt architektoniczny odpowiada Andrzej Hubka z APA Hubka. Przygotował już koncepcję m.in. apartamentowca Zyndrama i budynków wielorodzinnych Apartamenty Innova.

Procedura w sprawie wydania decyzji środowiskowej trwa

Pełnomocnik firmy Grota-Roweckiego Project Development Sp. z o.o. złożył 4 stycznia wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji przy ul. Kunickiego/Gagarina. Proces administracyjny ruszył tydzień później.
REKLAMA
Projekt zakłada budowę dwuetapowego osiedla z garażami podziemnymi, elementami infrastruktury technicznej i zagospodarowania terenu. W ramach pierwszego etapu deweloper wybuduje dziesięć budynków wielorodzinnych, a w ramach drugiegodwanaście.

Związek z ogólnopolską firmą budowlaną

To będzie pierwsze przedsięwzięcie budowlane krakowskiej spółki Grota-Roweckiego Project Development. Członkowie jej zarządu pełnią tę samą funkcję jeszcze w kilku przedsiębiorstwach, w tym Balice Project Development Sp. z o.o., Sołtysowska Project Development, czy Senatorska Project Development. W dodatku dwaj z nich, Ferreira Oliveira Antonio Martinho oraz Machado Ribeiro Da Silva Paulo Jorge, są w zarządzie Mota-Engil Central Europe S.A. z siedzibą w Krakowie.
To ogólnopolska firma budowlana, która funkcjonuje od 1997 roku. Działa w branży drogowej, mostowej, kolejowej, utrzymania dróg, kopalnianej, a do tego zajmuje się utrzymaniem dróg, pracami elektroenergetycznymi i nieruchomościami.
We Wrocławiu zrealizowała m.in. osiedle Amarelo na Wojszycach przy ulicy Jana Lechonia. W każdym z trzech budynków znajdują się trzy kondygnacje mieszkalne. W sumie jest dostępnych 87 lokali o metrażach od 35 do 80 mkw. Mieszkańcy mają do dyspozycji również podziemny garaż, komórki lokatorskie oraz pomieszczenie do przechowywania rowerów i wózków.
fot. Jan Augustynowski

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA