Lokum di Trevi – osiedle 25-lecia

Lokum di Trevi – osiedle 25-lecia

Wrocław
Meredith
REKLAMA

Osiedle Lokum di Trevi to miejsce, od którego możemy wymagać więcej, a ono nadal spełni nasze oczekiwania. Zostało to docenione przez wrocławian, gdyż zdecydowali, że zasługuje ono na tytuł osiedla 25-lecia.

 

Twórcy plebiscytu postawili bardzo wysokie wymagania. Ważne były takie cechy, które odzwierciedlały funkcjonalność osiedla, m.in.: dojazd z centrum miasta, dostępność handlu i usług, części wspólne (place zabaw, miejsca parkingowe) oraz bezpieczeństwo. Jednak Lokum di Trevi pozostawiło swoich „rywali” w tyle, zdobywając pierwsze miejsce z przewagą aż 332 głosów. Co zatem oferuje nam ta inwestycja, że zasługuje na tak wysoką ocenę? Spróbujmy to przeanalizować.

 

Dojazd z centrum

Osiedle znajduje się w dzielnicy Krzyki. Jest to miejsce cenione przez mieszkańców Wrocławia, gdyż pozwala na doskonałe połączenie z centrum miasta, jednocześnie pozostając w atmosferze ciszy i spokoju. Chcąc dojechać z Lokum di Trevi prosto w serce miasta, możemy skorzystać z pobliskich głównych ulic Wrocławia – ul. Armii Krajowej oraz Krakowskiej. Natomiast osoby niezmotoryzowane docenią rozwinięty w tym rejonie system komunikacji miejskiej, oraz znajdujące się zaraz przy osiedlu przystanki autobusowe oraz tramwajowe.

 

Dostępność handlu i usług

Tu zaskakuje różnorodność możliwości, jakie mamy do wyboru. Chcąc zrobić zakupy (zarówno te mniejsze, jak i większe), możemy wybrać jeden z licznych dostępnych niedaleko marketów, takich jak: centrum handlowe Gaj i FamilyPoint. Bądź nie wychodząc z osiedla, udać się do powstałego Pasażu di Trevi ze sklepami i usługami, z których będzie można skorzystać już jesienią tego roku. Jest to centrum przygotowane nie tylko dla mieszkańców Lokum di Trevi, doceni je każdy, szybko stając się stałym bywalcem tego miejsca. Znajdziemy tam piekarnię, cukiernię, salon kosmetyczny, restaurację, sklep mięsny czy sklep warzywny.

REKLAMA


Jeżeli jesteśmy fanami aktywnego wypoczynku to zapewne będziemy zachwyceni możliwościami, jakie oferuje nam okolica. W pobliżu bowiem znajduje się Park Wschodni, boiska, a także klub sportowy, gdzie jako mieszkańcy osiedla mamy 10% zniżki.

 

Części wspólne

Najmłodsi mają do dyspozycji 2 place zabaw, na których na pewno nie będą się nudzić. Rodzice mogę być spokojni, gdyż miejsca te są dostępne jedynie dla mieszkańców, a nawierzchnia placu pokryta jest komfortowym i bezpiecznym tartanem. Niesamowitą rozrywkę nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych, zapewnia także znajdująca się w sercu osiedla fontanna. Można ją podziwiać zarówno w dzień, jak i w nocy, gdyż niecka i obudowa fontanny są podświetlane LED-owo. Cała fontanna ma kształt koła, a woda wydobywa się z 12 spieniających dysz.

 

Całe osiedle jest oczywiście ogrodzone, oświetlone i strzeżone. To sprawi, że możemy czuć się bezpiecznie i nie martwić się o swój dobytek. Wszystkie budynki wykonane są z dokładnością i dbałością o szczegóły. Całość niesamowicie współgra z pięknie zaaranżowaną przestrzenią osiedla – estetyczna i bogata zieleń jest oświetlona, dzięki czemu można ją podziwiać nie tylko w dzień, ale i po zmroku.

 

Jeżeli chcecie przekonać się, że nagroda została przyznana słusznie, warto wybrać się na ul. Klimasa i obejrzeć osiedle.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA