Materiały Baumit na budowie rezydencji Park Avenue

Materiały Baumit na budowie rezydencji Park Avenue

Wrocław
REKLAMA

Inwestorzy dbają o to, by nowo wznoszone budynki wielorodzinne charakteryzowały się nie tylko estetycznym wykonaniem, ale przede wszystkim doskonałą technologią zastosowaną na stropach, podłogach ścianach, a także elewacji. Powstająca we Wrocławiu rezydencja Park Avenue odznacza się oryginalnym wyglądem, a poza tym gwarantuje bardzo dobre parametry techniczne. Duża zasługa w tym materiałów budowlanych firmy Baumit, które zapewniają perfekcyjne wykonanie prac budowlanych i nietuzinkowy efekt końcowy.

Park Avenue to budynek wielorodzinny z 26 apartamentami. Inwestycja została rozpoczęta w marcu tego roku, a zakończenie prac zaplanowane jest na koniec stycznia 2012. Najbardziej reprezentacyjną częścią budynku jest elewacja, która liczy aż 860 m2. „Całość została wykonana w technologii tradycyjnej z wykończeniem warstwą imitującą beton – jest to trawertyn. System ociepleń oparty jest na wełnie mineralnej oraz produktach marki Baumit – zaprawie klejowo - szpachlowej ProContact, siatce Startex, podkładzie UniPrimer oraz tynku mineralnym Edelputz Spezial. Jednym słowem jest to system WDVS – EPS” – wyjaśnia Andrzej Całka, Inspektor Nadzoru. Jak podkreśla inwestor kolorystyka fasady będzie stonowana i utrzymana w białoszarej tonacji. „Elewacja będzie w kolorze bieli, natomiast blendy, które będą uzupełniały powierzchnię balkonową i okienną będą w odcieniach szarości – imitacji betonu” – dodaje Andrzej Całka.


Wnętrze rezydencji Park Avenue również powstaje z pomocą materiałów budowlanych marki Baumit. „Przede wszystkim są to tynki cementowo – wapienne wewnętrzne MPI 25, które zostały nałożone na podłoże, wcześniej przygotowane obrzutką VorSpritzer 2mm; posadzki cementowe z jastrychu Estrich E 225, podkłady, dodatkowo szpachle szybkowiążące do uzupełniania spoin w płytach Filigran. Chciałabym podkreślić ważne miejsce zaprawy szybkowiążącej Speedfix. Produkt ten bardzo dobrze sprawdził się w obecnie panujących warunkach pogodowych przy łączeniu płyt stropowych” – tłumaczy Andrzej Całka.


Decyzja o wyborze materiałów firmy Baumit zapadła po wcześniejszych projektach realizowanych przy pomocy tych produktów. „Jako inwestor budowlany współpracowaliśmy już wcześniej z firmą Baumit, znamy tą markę i jesteśmy pewni jakości produktów. Naszym głównym projektem, który realizowaliśmy we Wrocławiu przy współpracy z firmą Baumit, był budynek Times przy ul. Kazimierza Wielkiego. Cała elewacja jest tam wykończona właśnie w technologii Baumit, na tynku mineralnym, z granulacją 1 mm. Tę technologię zastosowano również we wrocławskim Green Point przy Skierniewickiej. Elewacja budynku Biała Sala w Szczawnie Zdroju, też była wykonana przy pomocy produktów Baumit. Wiemy również, że w przypadku takich nietypowych realizacji, jak Park Avenue, gdzie elementem wykończeniowym jest nie powłoka malarska, tylko materiał wierzchni, elewacja Baumit doskonale zda egzamin przez wiele lat użytkowania obiektu” – wyjaśnia Inspektor Nadzoru Andrzej Całka.


Nowo wznoszone rezydencje czy apartamentowce coraz częściej, poza estetyką wykonania, charakteryzują się doskonałą technologią budowlaną. Powstający we Wrocławiu Park Avenue z końcem lutego 2012 roku przyjmie pierwszych mieszkańców. Technologia Baumit zastosowana na elewacji obiektu, a także wewnątrz sprawia, że budynek jest nie tylko reprezentacyjny, ale przede wszystkim spełnia restrykcyjne normy nadzoru budowlanego. Oznacza to, że lokatorzy otrzymają mieszkania o wysokim standardzie, a także komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania.

REKLAMA

 

---

Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Firma obecna jest w Polsce od 17 lat, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w Bełchatowie, Łowiczu oraz Pobiedziskach k. Poznania. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie sprzedaży tynków maszynowych i kompletnych systemów ociepleń budynków. Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych (linia Baumacol) renowacji, ogrodów i skwerów, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie, zaprawy murarskie oraz produkty gipsowe.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA