Na dworcu walczą z czasem. Zdążą z remontem peronów przed Euro?

Na dworcu walczą z czasem. Zdążą z remontem peronów przed Euro?

Wrocław
REKLAMA
Na dzisiejszym posiedzeniu dolnośląskiego Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy władze PKP zapewniały, że zdążą z remontem dworca na Euro. Najwięcej prac zostało na peronie 3. Jeśli z modernizacją nie uda się zdążyć na futbolowe mistrzostwa w czerwcu przyszłego roku, peron będzie otwarty tymczasowo.
Z trzech obecnie przebudowywanych i wyłączonych z ruchu peronów, najszybciej, bo już w grudniu, gotowy będzie peron numer 1. Na odnowioną "dwójkę" pasażerowie zostaną wpuszczeni najpewniej w okolicach świąt wielkanocnych.
W przypadku peronu nr 3 sprawa jest bardziej skomplikowana. Teoretycznie prace mają się na nim zakończyć pod koniec maja przyszłego roku. To godzina zero, bo już dwa tygodnie później piłkarskie mistrzostwa zostaną zainaugurowane. Dziś przedstawiciele PKP zapewniali, że niemal na pewno zdążą z wszystkich robotami, bo w ostatnim czasie prace nabrały bardzo szybkiego tempa.
Ale na kolei mają na wszelki wypadek przyszykowany plan awaryjny. Jeśli prace na "trójce" będą miały poślizg tory zostaną tam ułożone tymczasowo a docelowe prace robotnicy zakończą, gdy Euro się skończy.
Władze Wrocławia ponaglają kolejarzy, by nie dali plamy. - W sprawie realizacji i tempa przebudowy odbywają się spotkania, w czasie których prezydent Dutkiewicz wywiera maksymalny nacisk, aby inwestycja zakończyła się przed Euro - zaznacza Paweł Czuma, dyrektor biura prasowego urzędu miejskiego.
REKLAMA
Z ustaleń prezydenta Rafała Dutkiewicza wynika, że dotrzymanie terminu zakończenia przebudowy wszystkich peronów, przed rozpoczęciem mistrzostw Europy w czerwcu przyszłego roku, jest mocno zagrożone.
- Nie będę odnosił się do tej wypowiedzi prezydenta, gdyż jej nie słyszałem. W chwili obecnej mogę zapewnić, że modernizacja wszystkich peronów zakończy się przed Euro 2012. Zwłaszcza, że peron pierwszy udostępnimy podróżnym po modernizacji jeszcze w grudniu tego roku. Prace na peronach są prowadzone w bardzo dobrym tempie - zaznacza Bartłomiej Sarna, rzecznik PKP S.A. we Wrocławiu.
Rękę na pulsie chce trzymać też wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa, który zapewnia, że będzie na bieżąco monitorował sytuację na przebudowywanym dworcu. Przedstawiciel rządu w naszym województwie planuje między innymi wizyty na placu budowy.
Przedstawiciele PKP zapewniają, że o pozostałe prace można być spokojnym. Dobiega końca tynkowanie elewacji budynku, a wnętrza są już całkowicie oszklone, dlatego nie zagrozi im nawet sroga zima.
Autor: Jarosław Garbacz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA