Wrocław: Nowa ulica rozładuje ruch przy Promenadach. Na pobliskie biura postawili już m.in. Katarczycyźródło: materiały inwestora

Wrocław: Nowa ulica rozładuje ruch przy Promenadach. Na pobliskie biura postawili już m.in. Katarczycy

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Łącznik ulic Jana Czochralskiego oraz Antoniego Słonimskiego usprawni komunikację na Kleczkowie oraz Ołbinie. Inwestycję wartą ponad 3 miliony złotych sfinansowała firma TRUDO Sp. z o.o., do której należy sąsiadujący z powstałą ulicą kompleks biurowców Promenady Business Park. – Nowa droga rozwiązuje problem uzależnienia tej części Wrocławia od ruchu na ulicy Zakładowej – wyjaśnia inwestor.
Na wrocławskim Kleczkowie powstała nowa droga. Ulica Czesława Miłosza (biegnąca wzdłuż linii kolejowej Kalety-Wrocław Mikołajów) została oddana do użytku 25 września. Połączyła ul. Czochralskiego i Słonimskiego.
Rozwiązuje problem uzależnienia tej części Wrocławia od ruchu na ul. Zakładowej, która do tej pory była jedynym ciągiem komunikacyjnym pozwalającym na dojazd do osiedli oraz należących do kompleksu Promenady Business Park biurowców ZITA i EPSILON – tłumaczy Krzysztof Hołub, prezes zarządu TRUDO Sp. z o.o.Mieszkańcy dostali alternatywę prowadzącą bezpośrednio do ulicy Trzebnickiej, pozwalającą na szybszy wyjazd z osiedla.
materiały inwestora

Kluczowa inwestycja komunikacyjna

Inwestycja kosztowała 3 mln 288 tys. zł. Zrealizowała ją spółka TRUDO (do której należy kompleks biurowców Promenady Business Park), we współpracy z magistratem i Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. Na generalnego wykonawcę wybrano firmę Piotr Kowalczyk PHU TILBUD.
Dwujezdniowa, asfaltowa ulica ma 375 m długości i 6 m szerokości. Wzdłuż niej powstały dwukierunkowa ścieżka rowerowa szeroka na 2,5 m oraz chodnik (2 m). Pojawiło się także oświetlenie uliczne, kanalizacja sanitarna i deszczowa, linia wodociągowa, a także miejskie kanały technologiczne (MTK).
Za swoją misję poczytujemy nie tylko tworzenie dobrego środowiska do pracy dla osób zatrudnionych w firmach wynajmujących przestrzeń biurową w Promenadach, ale także odpowiedzialne rozwijanie infrastruktury poprawiającej jakość życia mieszkańców otaczających nasze obiekty osiedli – zapewnia prezes Krzysztof Hołub.
materiały inwestora
Nowa droga nie tylko rozładowuje obecny ruch w tej okolicy pomiędzy Kleczkowem a Ołbinem, ale też przyczynia się do sprawniejszej komunikacji w przyszłości. TRUDO planuje w sąsiedztwie kolejne inwestycje na posiadanych już działkach.
Bardzo cieszymy się, że mieliśmy szansę przyczynić się do rozwoju tej części Wrocławia i zaoferować wartościową infrastrukturę lokalnej społeczności – mówi Krzysztof Hołub.

Operator restauracji poszukiwany

Czteropiętrowy biurowiec EPSILON został oddany do użytku w 2012, a sześciokondygnacyjny ZITA w 2017 roku (oba w standardzie A). Ich powierzchnia wynosi odpowiednio 7 500 i 19 100 mkw. (łącznie 26 600 mkw.). Najemcy mają do dyspozycji 305 miejsc parkingowych (w tym 250 naziemnych), 204 stanowiska dla rowerów, ładowarkę dla aut elektrycznych, stację roweru miejskiego oraz zielone patio. W okolicy powstały też rozmaite usługi: sklepy, restauracje, żłobki, przedszkola i punkty kosmetyczne.
Aktualnie poszukujemy operatora znajdującej się w kompleksie restauracji. Kierujemy się przede wszystkim atrakcyjnością konceptu gastronomicznego, a nie typowo finansowymi wskaźnikami – informuje Anna Hejno, CMO TRUDO Sp. z o.o. – Zależy nam bowiem na stworzeniu miejsca atrakcyjnego zarówno dla pracowników zatrudnianych przez naszych najemców, jak i dla mieszkańców osiedla Promenady Wrocławskie.
materiały inwestora

Jest jeszcze wolne miejsce

Na biurowce EPSILON i ZITA postawili QATAR Airlines, FORTUM Power&Heat, Grupa IMPEL, czy INTRUM. W obu budynkach pozostało w sumie 3 500 mkw. powierzchni do wynajęcia. Najemcy mogą liczyć m.in. na moduły o pow. od 250 mkw., indywidualną kontrolę temperatury w pomieszczeniach, efektywny system klimatyzacji, energooszczędny system oświetlenia oraz optymalne wykorzystanie wody.
materiały inwestora
Nasi najemcy chwalą sobie lokalizację – z jednej strony blisko centrum (15 min od rynku), z drugiej jednak pozbawiona jest typowych dla centralnych lokalizacji utrudnień takich jak brak miejsc parkingowych czy punktów usługowych – zwraca uwagę Anna Hejno. – Dodatkowo Promenady Business Park znajdują się w pobliżu nadodrzańskich terenów rekreacyjnych, co, zwłaszcza latem, stanowi ogromny atut.
Priorytetem dla TRUDO jest dalsza rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej – nie tylko na potrzeby rozwoju kompleksu, ale i znajdującego się obok osiedla Promenady Wrocławskie. Przykładem tego jest zbudowanie ul. Miłosza.
Więcej zdjęć w galerii.

Komentarze (3)

Napisz komentarz
Pipi(gość)
Terenu pełno, a ulica jakaś wąska. Miejsc parkingowych nie dało się zrobić, jest za to mnóstwo bezużytecznej trawy i progi zwalniające co 40m co by przypadkiem nie pojechać szybciej niż 30kmh i stop -  jest za to ładowarka do aut, których nie ma na drogach. Masakra
Marta(gość)
Szkoda ze nie pomyśleli o miejscach parkingowych wzdłuż...
Ciekawy(gość)
Mam pytanie: co z dalszymi etapami tego kompleksu biurowego? Kiedy będzie budowany?

Najnowsze artykuły

Nowy Rynek w Poznaniu wynajęty przez Allegro
Ponad 26 tys. mkw. – właśnie taką powierzchnię w budynku D poznańskiego kompleksu biurowego Nowy Ryn...
Primark otworzy sklep w Katowicach
Sieć sklepów Primark poinformowała o zamiarze otwarcia swojego kolejnego sklepu w Polsce. Tym razem...
Hotel Wieniawa przy ulicy Gajowickiej przestaje być izolatorium dla chorych na CoVid-19
Należący do Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) Hotel Wieniawa we Wrocławiu od wtorku, 19 stycznia 2...
Postępują prace przy budowie S3 zadanie III, odcinek Bolków – Kamienna Góra [FILM]
W 2021 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie kontynuowała realizację prac na trz...
Poznaliśmy oferty na opracowanie dokumentacji dla małej obwodnicy Trzebnicy
Trzy firmy złożyły oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji małej obwodnicy Trzebnicy w ciągu...
Warszawa: biurowe plany Skanski
Szwedzka firma Skanska, działająca od 1887 roku, inwestuje w całej w Polsce, a jej flagowymi inwesty...
Warszawa: Trwa budowa apartamentowca Puławska 186 [FILM + ZDJĘCIA]
Nowy budynek przy stacji metra Wilanowska sięgnie szesnastu pięter. Znajdzie się w nim około 200 lok...
Racibórz: ARP E-Vehicles uruchomiła produkcję autobusów elektrycznych [ZDJĘCIA]
ARP E-Vehicles, spółka z Grupy Kapitałowej ARP SA, uruchomiła w Raciborzu produkcję autobusów z napę...
Jawor: Tak działa fabryka baterii samochodowych Mercedes-Benz w Jaworze [FILM]
Z końcem września 2020 roku w polskiej fabryce Mercedesa zlokalizowanej w Jaworze na Dolnym Śląsku r...
Politechnika Wrocławska remontuje zabytkową klinikę [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Powstały w 2015 roku wydział matematyki doczeka się w tym roku swojego miejsca. Znajdzie się w nim m...