Wrocław: Nowa ulica rozładuje ruch przy Promenadach. Na pobliskie biura postawili już m.in. Katarczycy

Wrocław: Nowa ulica rozładuje ruch przy Promenadach. Na pobliskie biura postawili już m.in. Katarczycy

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Łącznik ulic Jana Czochralskiego oraz Antoniego Słonimskiego usprawni komunikację na Kleczkowie oraz Ołbinie. Inwestycję wartą ponad 3 miliony złotych sfinansowała firma TRUDO Sp. z o.o., do której należy sąsiadujący z powstałą ulicą kompleks biurowców Promenady Business Park. – Nowa droga rozwiązuje problem uzależnienia tej części Wrocławia od ruchu na ulicy Zakładowej – wyjaśnia inwestor.
Na wrocławskim Kleczkowie powstała nowa droga. Ulica Czesława Miłosza (biegnąca wzdłuż linii kolejowej Kalety-Wrocław Mikołajów) została oddana do użytku 25 września. Połączyła ul. Czochralskiego i Słonimskiego.
Rozwiązuje problem uzależnienia tej części Wrocławia od ruchu na ul. Zakładowej, która do tej pory była jedynym ciągiem komunikacyjnym pozwalającym na dojazd do osiedli oraz należących do kompleksu Promenady Business Park biurowców ZITA i EPSILON – tłumaczy Krzysztof Hołub, prezes zarządu TRUDO Sp. z o.o.Mieszkańcy dostali alternatywę prowadzącą bezpośrednio do ulicy Trzebnickiej, pozwalającą na szybszy wyjazd z osiedla.
materiały inwestora

Kluczowa inwestycja komunikacyjna

Inwestycja kosztowała 3 mln 288 tys. zł. Zrealizowała ją spółka TRUDO (do której należy kompleks biurowców Promenady Business Park), we współpracy z magistratem i Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. Na generalnego wykonawcę wybrano firmę Piotr Kowalczyk PHU TILBUD.
Dwujezdniowa, asfaltowa ulica ma 375 m długości i 6 m szerokości. Wzdłuż niej powstały dwukierunkowa ścieżka rowerowa szeroka na 2,5 m oraz chodnik (2 m). Pojawiło się także oświetlenie uliczne, kanalizacja sanitarna i deszczowa, linia wodociągowa, a także miejskie kanały technologiczne (MTK).
Za swoją misję poczytujemy nie tylko tworzenie dobrego środowiska do pracy dla osób zatrudnionych w firmach wynajmujących przestrzeń biurową w Promenadach, ale także odpowiedzialne rozwijanie infrastruktury poprawiającej jakość życia mieszkańców otaczających nasze obiekty osiedli – zapewnia prezes Krzysztof Hołub.
materiały inwestora
Nowa droga nie tylko rozładowuje obecny ruch w tej okolicy pomiędzy Kleczkowem a Ołbinem, ale też przyczynia się do sprawniejszej komunikacji w przyszłości. TRUDO planuje w sąsiedztwie kolejne inwestycje na posiadanych już działkach.
Bardzo cieszymy się, że mieliśmy szansę przyczynić się do rozwoju tej części Wrocławia i zaoferować wartościową infrastrukturę lokalnej społeczności – mówi Krzysztof Hołub.

Operator restauracji poszukiwany

Czteropiętrowy biurowiec EPSILON został oddany do użytku w 2012, a sześciokondygnacyjny ZITA w 2017 roku (oba w standardzie A). Ich powierzchnia wynosi odpowiednio 7 500 i 19 100 mkw. (łącznie 26 600 mkw.). Najemcy mają do dyspozycji 305 miejsc parkingowych (w tym 250 naziemnych), 204 stanowiska dla rowerów, ładowarkę dla aut elektrycznych, stację roweru miejskiego oraz zielone patio. W okolicy powstały też rozmaite usługi: sklepy, restauracje, żłobki, przedszkola i punkty kosmetyczne.
Aktualnie poszukujemy operatora znajdującej się w kompleksie restauracji. Kierujemy się przede wszystkim atrakcyjnością konceptu gastronomicznego, a nie typowo finansowymi wskaźnikami – informuje Anna Hejno, CMO TRUDO Sp. z o.o. – Zależy nam bowiem na stworzeniu miejsca atrakcyjnego zarówno dla pracowników zatrudnianych przez naszych najemców, jak i dla mieszkańców osiedla Promenady Wrocławskie.
materiały inwestora

Jest jeszcze wolne miejsce

Na biurowce EPSILON i ZITA postawili QATAR Airlines, FORTUM Power&Heat, Grupa IMPEL, czy INTRUM. W obu budynkach pozostało w sumie 3 500 mkw. powierzchni do wynajęcia. Najemcy mogą liczyć m.in. na moduły o pow. od 250 mkw., indywidualną kontrolę temperatury w pomieszczeniach, efektywny system klimatyzacji, energooszczędny system oświetlenia oraz optymalne wykorzystanie wody.
materiały inwestora
Nasi najemcy chwalą sobie lokalizację – z jednej strony blisko centrum (15 min od rynku), z drugiej jednak pozbawiona jest typowych dla centralnych lokalizacji utrudnień takich jak brak miejsc parkingowych czy punktów usługowych – zwraca uwagę Anna Hejno. – Dodatkowo Promenady Business Park znajdują się w pobliżu nadodrzańskich terenów rekreacyjnych, co, zwłaszcza latem, stanowi ogromny atut.
Priorytetem dla TRUDO jest dalsza rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej – nie tylko na potrzeby rozwoju kompleksu, ale i znajdującego się obok osiedla Promenady Wrocławskie. Przykładem tego jest zbudowanie ul. Miłosza.
Więcej zdjęć w galerii.

Komentarze (3)

Napisz komentarz
Pipi(gość)
Terenu pełno, a ulica jakaś wąska. Miejsc parkingowych nie dało się zrobić, jest za to mnóstwo bezużytecznej trawy i progi zwalniające co 40m co by przypadkiem nie pojechać szybciej niż 30kmh i stop -  jest za to ładowarka do aut, których nie ma na drogach. Masakra
Marta(gość)
Szkoda ze nie pomyśleli o miejscach parkingowych wzdłuż...
Ciekawy(gość)
Mam pytanie: co z dalszymi etapami tego kompleksu biurowego? Kiedy będzie budowany?

Najnowsze artykuły

W gminie Miękinia powstaje nowoczesna fabryka z branży budownictwa
Na ponad 17-hektarowej nieruchomości w gminie Miękinia powstaje fabryka prefabrykacji elementów beto...
Żabka inwestuje na Dolnym Śląsku
Żabka Polska, mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, w tym roku dokonała największych w swojej...
Na północy Wrocławia ma powstać nowa kładka rowerowo-piesza nad rzeką Widawą
Po wielu latach pojawiła się realna szansa na budowę nowej kładki rowerowo-pieszej nad Widawą, która...
Współczynnik pustostanów na warszawskim rynku powierzchni biurowych najwyższy od dwóch lat
Aktywność najemców na warszawskim rynku biurowym w pierwszych trzech kwartałach 2020 r. była o 35% n...
Znany wrocławski deweloper kupił działkę wraz z biurowcem tuż przy Placu Strzegomskim
Jeden z największych deweloperów działających we Wrocławiu został nowym właścicielem działki i znajd...
Rynek magazynowy na Dolnym Śląsku – ważny hub logistyczno-produkcyjny dla Europy Zachodniej
Region Dolnego Śląska, czyli czwarty co do wielkości rynek magazynowy w Polsce nadal jest w fazie ro...
Łódź: W mieście pojawią się secesyjne przystanki
Władze, po konsultacjach z mieszkańcami Łodzi, wybrały nowy wygląd wiat przystankowych. Mają być bar...
Ponad 700 mieszkań powstanie w nowych etapach osiedla Ceglana Park w Katowicach
Develia otrzymała pozwolenie na budowę kolejnych 700 mieszkań na osiedlu Ceglana Park w Katowicach....
Urząd Marszałkowski przejmie wkrótce sześć kolejnych linii kolejowych na Dolnym Śląsku
Zgodnie z wcześniejszym deklaracjami, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego (UMWD) konsekwe...
Miasto po raz kolejny spróbuje sprzedać zabytkową kamienicę na wrocławskim Nadodrzu. Obniża cenę
Gmina Wrocław ogłosiła nowy przetarg na sprzedaż jednej z najciekawszych i najokazalszych przedwojen...