DODAJ

Wrocław: Nowe osiedle na styku Maślic i Stabłowic. PKP sprzedały teren

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Nowe osiedle na
Mariusz Bartodziej
2019-03-13 15:58:18
Tylko jedna osoba zainteresowała się nieruchomością przy ulicy Starobielawskiej. Zapłaciła prawie milion złotych netto. Może wybudować osiedle domów.

Polskie Koleje Państwowe S.A. rozstrzygnęły w listopadzie ubiegłego roku przetarg na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego do 2099 roku państwowych działek nr 54/9 i 55/4, znajdujących się pomiędzy ul. Górecką, Starobielawską oraz Uciechowską (o jego ogłoszeniu pisaliśmy w listopadzie). Zgłosił się jeden prywatny inwestor. Zaoferował 855 tys. zł netto.

UM Wrocławia


Powierzchnia nieruchomości to 3453 mkw. Jest porośnięta trawą i samosiejkami drzew i krzewów. Znajduje się na niej kilka obiektów przeznaczonych do rozbiórki. Plan miejscowy zakłada przeznaczenie jej pod zabudowę jednorodzinną, wolno stojącą bądź bliźniaczą.

PKP S.A.


PKP S.A.

Inwestycje na granicy trzech osiedli

W rejonie gdzie łączą się Maślic, Stabłowice i Pracze Odrzańskie, przy zbiegu ul. Maślickiej z Królewiecką, firmy planują kilka inwestycji. Jedną z nich jest powstający N-Park Maślice. Ma być gotowy w tym roku. O jego najemcach pisaliśmy w grudniu.

materiały inwestora

W pobliżu szykują się jeszcze co najmniej dwie inwestycje mieszkaniowe. O pierwszej z nich donosiliśmy w lipcu ubiegłego roku. O drugiej, na około 100 mieszkań, pisaliśmy w styczniu.