REKLAMA

Opinie o [Wrocław] Obwodnica Śródmiejska (475)

Napisz komentarz
mariuszkrzem32
Byłem kiedyś świadkiem jak maszynie trzasnął łańcuch rolkowy (dla niewiedzących to taki jak tu w ofercie http://www.kahipolska.pl) i ogniwa uderzyły z taką siłą w szybę pojazdów.... całe szczęście, że nikt w środku nie siedział. Dlatego warto zawsze sięgać po produkty od sprawdzonych producentów.
R77
Przetarg na przedłużenie obwodnicy śródmiejskiej. Ale nikt nie wierzy, że ta droga powstanie...
http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/przetarg-na-przedluzenie-obwodnicy-srodmiejskiej-ale-nikt-nie-wierzy-ze-ta-droga-powstanie,11730732/
Kacper Mironowicz
Nowy artykuł dotyczący [Wrocław] Obwodnica Śródmiejska Najwolniejsza inwestycja drogowa na świecie? Co dalej z obwodnicą śródmiejską?
Orzech
Co dalej z budową obwodnicy śródmiejskiej od ul. Żmigrodzkiej w kierunku Bolesława Krzywoustego, skoro na wysokości ul. Kamieńskiego nr 220-240 stoją dźwigi na budowie kolejnych bloków mieszkalnych.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/moj-reporter/a/co-z-kolejnym-odcinkiem-obwodnicy-srodmiejskiej-mozna-pomarzyc,10406555/
Orzech
Obwodnica śródmiejska może być najdłużej budowaną drogą świata. Jest we wrocławskich planach od 1921 r.! Będzie gotowa na stulecie konkursu Maxa Berga? Możliwe, ale na pewno nie w całości.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/strona-glowna/a/wroclaw-buduje-te-droge-od-100-lat-w-koncu-sie-uda,9830190/
Orzech
Wrocławianie o dokończenie obwodnicy śródmiejskiej walczą ponad 10 lat. Dla mieszkańców Polanowic i Poświętnego szczególnie ważny jest odcinek od ul. Żmigrodzkiej do Kamieńskiego. Dziś obwodnica kończy się na wąskiej ul. Poświęckiej. Na apele mieszkańców o dokończenie drogi, prezydent Rafał Dutkiewicz odpowiadał do tej pory, że to ważna miejska inwestycja. Z planów budowy na razie jednak nic nie będzie. Miasto nie chce wydawać milionów z miejskiej kasy, bo liczy że dołoży się do tego Unia. Niedawno magistrat mówił zupełnie co innego...

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Orzech
Bunt osiedli. Mieszkańcy zablokują ulice. Żądają dokończenia budowy obwodnicy śródmiejskiej

Rady osiedli z Sołtysowic i Polanowic w piątek zamierzają zablokować trzy ulice we Wrocławiu. - Domagamy się dokończenia budowy obwodnicy śródmiejskiej - mówi Artur Erd, szef rady osiedla Sołtysowice. Protest planują między godz. 15, a 17 - a więc w godzinach największego szczytu komunikacyjnego.

Więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Orzech
Po obwodnicy będzie można jeździć szybciej. Już zmieniają znaki

Z prędkością 60 km/h, a więc o 10 km/h szybciej niż dotąd, będzie można już od dziś jeździć kolejnym odcinkiem wrocławskiej obwodnicy śródmiejskiej. Chodzi o fragment Klecińskiej między Szkocką a Grabiszyńską. Na razie oznakowanie wymieniono na jezdni w kierunku FAT-u. W przeciwnym kierunku znaki pojawią się do końca lutego.

Więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Orzech
Co z dalszym ciągiem obwodnicy śródmiejskiej? Miasto jest gotowe, ale czeka na...

Od kilku lat wrocławscy kierowcy nie mogą doczekać się wybudowania północnego fragmentu obwodnicy śródmiejskiej. Miasto już przyszykowało się do tej inwestycji, ale obecnie czeka na dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Budowa może ruszyć za 2 lata.

Więcej: http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,co- ... 18127.html
Orzech
Co dalej z obwodnicą śródmiejską? Są plany, nie ma pieniędzy na budowę

Budowa mostu Wschodniego (tzw. Alei Wielkiej Wyspy) to nie koniec planów związanych z rozbudową obwodnicy śródmiejskiej. Urząd miejski wciąz chce w przyszłości przedłużyć trasę do al. Jana III Sobieskiego. Problem w tym, że projekt - na razie niewielkiego odcinka Żmigrodzka - Kamieńskiego leży w szufladzie i nic nie wskazuje na to, żeby nagle pojawiły się pieniądze na budowę. A deklaracja rzecznika prezydenta Dutkiewicza, jakoby finanse na drogę znalazły się w budżecie na 2014 są mało wiarygodne.

Więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Orzech
Dlaczego po obwodnicy śródmiejskiej nie jeździ jedna linia autobusowa?

Więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Orzech
środa, 31 października 2012

Obwieszczenie o przedsłużeniu terminu do uzgodnienia warunków realizacji przedsięwzięcia pn.: „Budowa Alei Wielkiej Wyspy we Wrocławiu”.

http://wroclaw.rdos.gov.pl/index.php?op ... &Itemid=67
Orzech
Kiedy ruszą prace nad kolejnym odcinkiem obwodnicy śródmiejskiej? Pierwszy odcinek łączący most Milenijny z ulicą Żmigrodzką był gotowy w 2010 roku. Niestety, jeśli nie wydarzy się cud, dalsze etapy obwodnicy śródmiejskiej nie powstaną w najbliższych latach - pisze dzisiejsza Gazeta Wrocławska.

pokaz-artykul.png
Orzech
Co z północną obwodnicą śródmiejską? http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Orzech
poniedziałek, 10 września 2012

Obwieszczenie dot. wezwania do raportu i przedłużenia terminu do załatwienia sprawy - uzgodnienia warunków realizacji przedsięwzięcia "Budowa Alei Wielkiej Wyspy we Wrocławiu".

http://wroclaw.rdos.gov.pl/index.php?op ... &Itemid=67
Orzech
Wrocław, dnia 8.08.2012 r.

Zawiadomienie - obwieszczenie o przystąpieniu do przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko w postępowaniu o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. Aleja Wielkiej Wyspy we Wroclawiu.

http://bip.um.wroc.pl/wps/wcm/connect/c ... OD=AJPERES
Orzech
Część obwodnicy śródmiejskiej otrzyma wreszcie nazwę. Jej patronem ma zostać legendarny emisariusz Armii Krajowej.

Obwodnica Śródmiejska od ulicy Żmigrodzkiej, przez Obornicką aż do mostu Milenijnego będzie się teraz nazywała Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Jest już projekt uchwały w tej sprawie, który ma być konsultowany do 20 czerwca.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
jarek_les
"worldinmyeyes" napisał:
Troszkę to typowe - za każdym razem jak budują nowy kawałek, okazuje się, że ŚOW klinuje się na nowym końcu i że przydałby się kawałek dalej, bo tak uda się uniknąć korków :P

żeby ten krótki odcinek kończył się choć na Redyckiej....
worldinmyeyes
Troszkę to typowe - za każdym razem jak budują nowy kawałek, okazuje się, że ŚOW klinuje się na nowym końcu i że przydałby się kawałek dalej, bo tak uda się uniknąć korków :P
Orzech
Wrocław: Tyczenie osi i zagospodarowanie terenu ogródków działkowych znajdujących się na trasie Północnej Obwodnicy Śródmiejskiej we Wrocławiu - etap II (odcinek od ul. Poświęckiej do ul. Kamieńskiego)

data zamieszczenia: 21.05.2012


OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane


UDZIELENIE ZAMÓWIENIA:

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 14.05.2012.

IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 3.

IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 1.

IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

Przybud Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Drogowe Sp. z o.o., ul. Wiaduktowa 17,, 52-211 Wrocław, kraj/woj. dolnośląskie.

IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 374400,00 PLN.

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ

Cena wybranej oferty: 289620,72

Oferta z najniższą ceną: 289620,72 / Oferta z najwyższą ceną: 576147,01

Waluta: PLN.
REKLAMA