Od soboty 4 ważne zmiany w poruszaniu się autobusów MPK

Od soboty 4 ważne zmiany w poruszaniu się autobusów MPK

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Od 24 listopada sporo zmian czeka na pasażerów poruszających się autobusami wrocławskiej komunikacji miejskiej. Dwie korekty wynikają z prowadzonych remontów. Dodatkowo jedna z linii będzie zatrzymywać się na nowym przystanku, a dwa inne przystanki zmienią status.

Jak informują urzędnicy, w związku z planowanym remontem przejazdu kolejowego na ulicy Średzkiej, od 24 listopada 2012 roku (sobota) kursy skrócone autobusów linii 138 realizowane przez ulicę Średzką, zostaną skierowane objazdem przez ulicę Krępicką i Mokrzańską.

Zmiana powinna obowiązywać do świąt. Remont w praktyce oznacza gigantyczne korki w Leśnicy. Wyłączony z ruchu przejazd kolejowy najlepiej objechać ulicami Zajazdową, Eluarda, Krępicką i Mokrzańską (jeśli jedziemy w stronę Środy Śląskiej). Z kolei w stronę centrum pozostaje wybrać objazd przez Batorego, Miodową i Trzmielowicką.


Uwaga też na Krzykach. Tam jednak pozytywna informacja, bo w związku z zakończeniem prac związanych z budową przyłączy kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz wody na ulicy Przyjaźni, od 24 listopada 2012 roku (sobota) autobusy linii nocnej 247 powrócą na ulicę Przyjaźni i aleję Karkonoską.

REKLAMA

Od soboty, czyli 24 listopada 2012 roku zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek "Godebskiego" na ulicy Mickiewicza dla autobusów linii 115. Przystanek będzie posiadał status przystanku "na żądanie".

tego samego dnia dwa inne przystanki zmienią swój status. Wprowadzona będzie zmiana statusu przystanku autobusowego "Ożynowa" przy ulicy Ołtaszyńskiej dla autobusów linii 612 oraz przystanku "Śliwowa" dla autobusów linii 103. Przystanki będą posiadały status przystanku "na żądanie".

Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA