DODAJ

Wrocław: Państwowy teren na Oporowie wylicytowany za ponad dwa miliony

Wrocław
Wrocław: Państwowy teren na
Mariusz Bartodziej
2020-01-03 12:06:24
Na obszar przy ulicy Jordanowskiej o powierzchni 2,5 tysiąca metrów kwadratowych składają się trzy działki. By zbyć wszystkie, były potrzebne cztery przetargi. Nowi właściciele będę mogli zbudować domy umożliwiające prowadzenie działalności gospodarczej.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa poinformował w sierpniu o planie sprzedaży sąsiadujących ze sobą nieruchomości przy ul. Jordanowskiej (obok Jordanowskiej 48) na Oporowie. Cena wywoławcza za tę oznaczoną nr 50/4 (806 mkw.) miała wynieść 737,5 tys. zł brutto, za nr 50/5 (841 mkw.) 769,5 tys. zł, a 50/6 (855 mkw.) – 782 tys. zł.

UM Wrocławia


Podczas pierwszego postępowania (24 września) udało się wyłonić kandydata na nabywcę tylko parceli nr 50/5. Zgłosiło się dwóch chętnych. Firma PMH Technik Sp. z o.o. ze Złotoryi zaoferowała 777,5 tys. zł.

Przetarg z 24 października okazał się bezskuteczny, co wymogło obniżenie cen wywoławczych. 22 listopada KOWR wyłonił potencjalnego nabywcę działki nr 50/6, za 711,3 tys. zł. Ostatnią parcelę (50/4) wylicytowano 19 grudnia (670,75 tys. zł). W obu przypadkach zgłosił się jeden chętny. Są to prywatni inwestorzy.

Teren jest przeznaczony w planie miejscowym przede wszystkim pod zabudowę jednorodzinną z możliwością wydzielenia usług towarzyszących (m.in. biura, poradnie medyczne, pracownie artystyczne, czy obiekty opieki nad dzieckiem). Domy dopuszcza się wyłącznie jako wolnostojące, po jednym na działkę. Mogę mieć maksymalnie trzy kondygnacje nadziemne, w tym ostatnia jako poddasze (12 m).

Droga do remontu i kąpielisko tuż obok

Jak informowaliśmy w tym tygodniu, miasto przebuduje kilkusetmetrowy fragment ul. Jordanowskiej w tym rejonie. Prace pochłoną ponad milion złotych. Pojawią się m.in. pobocza, chodnik i nowa jezdnia.

Magistrat zamierza też na nowo zagospodarować kąpielisko na terenie dawnej cegielni przy ul. Harcerskiej. Trwają prace nad opracowaniem koncepcji. O szczegółach tego projektu i rozważanych atrakcjach pisaliśmy w kwietniu.

Spore budowy w okolicy

Po drugiej stronie ulicy inwestorzy budują duże osiedla wielorodzinne. DewelopART Sp. z o.o. Sp. k. zrealizował już Abitare, czyli cztery trzypiętrowe budynki wielorodzinne. Znajduje się w nich 190 mieszkań o metrażach od 26 do 83 mkw. – od kawalerek do czteropokojowych.

Materiały inwestora


Po sąsiedzku z budową ruszył też Archicom S.A. Awipolis obejmie docelowo około 700 lokali. W lutym do sprzedaży trafił pierwszy etap z ponad setką mieszkań o powierzchniach do 77 mkw. Mieszkańcy skorzystają m.in. z własnego klubu fitness. Wrocławski deweloper zakupił teren o powierzchni przeszło 5,5 ha we wrześniu 2017 roku. Zapłacił niespełna 34 mln zł.

fot. Jakub Zazula


materiały inwestora


W pobliżu, przy ul. Cesarzowickiej, zainwestował także Atal S.A. W marcu rozpoczął sprzedaż osiedla Atal Oporów. Buduje jedno- i dwupiętrowe budynki z blisko 140 mieszkaniami. Powierzchnia największych wynosi 126 mkw. Będą gotowe w tym roku.

Materiały inwestora