Projekt kościoła na Nowych Żernikach walczy w międzynarodowym konkursie źródło: Adamiczka Consulting

Projekt kościoła na Nowych Żernikach walczy w międzynarodowym konkursie

Wrocław, WIZUALIZACJE
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Koncepcja kościoła dla lokalnej społeczności na osiedlu Nowe Żerniki, która w zeszłym roku wygrała konkurs SARP, teraz walczy o nagrodę w międzynarodowym konkursie AZ Awards.
W listopadzie zeszłego roku informowaliśmy, że w konkursie Stowarzyszenia Architektów Polskich na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej kościoła rzymsko-katolickiego na osiedlu Nowe Żerniki zwyciężyła wrocławska pracownia Adamiczka Consulting. 
To praca, która doskonale zamyka i podkreśla oś kompozycyjną osiedla, jednocześnie świadomie usuwając się na drugi plan. Ta zasada czytelnie wpisuje się w filozofię Kościoła ubogiego, będącego blisko ludzi. Projekt wyraźnie przyjazny użytkownikowi, nie narzucający się, "zapraszający". To skromna architektura zaprojektowana z doskonałą jasnością rozwiązań i wyraźnym akcentowanie przestrzennym – argumentowało jury.Teraz projekt autorstwa Jerzego Adamiczki, Bartosza Adamiczki i Tomasza Bromy dostał się do ścisłego finału międzynarodowego konkursu 2017 AZ Awards. W swojej kategorii "Concepts – Unbuilt Buildings" o zwycięstwo walczy z dwoma innymi projektami  świątynią w indyjskim mieście Ahmadabad i i biurowcem w Mexico City.

Na projekt kościoła na Nowych Żernikach można głosować tutaj. Głosowanie na nagrodę publiczności potrwa przez miesiąc, a zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznamy w czerwcu podczas gali w Toronto. Nowe Żerniki wyzwalają kreatywność

Można powiedzieć, że WUWA 2 wyzwala kreatywność we wrocławskich architektach i przynosi im szczęście. Tym bardziej, że Tomasz Broma z zespołu, który projektował wspomniany kościół, jest też indywidualnie w finale w tym samym konkursie w kategorii: A+ Award for Student Work  jako jeden z 5 nominowanych projektów. Tomka projekt to również  Nowe Żerniki  WUWA 2. Z tym, że jest to struktura mieszkaniowa wielorodzinna – komentują na Facebooku przedstawiciele Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów.

Dodają, że to wielki sukces dla tych architektów, ale też kolejny sukces WUWY 2 i Wrocławia, dla którego wizytówką staje się m.in. dobra architektura i ciekawe, nowatorskie koncepcje architektoniczne.>Przeczytaj: Nowe Żerniki wreszcie się materializują. Wkrótce wprowadzą się mieszkańcy

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA