Wrocław: Rewitalizacja skweru na granicy Ołbina i Nadodrza się opóźni? Inwestorzy znów oczekują zbyt wiele źródło: Materiały inwestora

Wrocław: Rewitalizacja skweru na granicy Ołbina i Nadodrza się opóźni? Inwestorzy znów oczekują zbyt wiele

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Dwie firmy gotowe podjąć się przebudowy skweru Skaczącej Gwiazdy obniżyły swoje oferty w stosunku do pierwszego przetargu. Miastu, które planuje wydać prawie 2 mln zł, wciąż brakuje jednak ponad 400 tys. zł. Mieszkańcy mają się doczekać zrealizowania inwestycji na przyszłe wakacje.
Zarząd Zieleni Miejskiej opublikował 31 października (pierwotnie termin miał minąć pięć dni wcześniej) listę ofert w przetargu na I etap zagospodarowania skweru Skaczącej Gwiazdy. To teren w rejonie ulic Prusa, Na Szańcach i Świętokrzyskiej oraz placu Bema, o powierzchni niespełna hektara, o wymiarach około 220 x 45 m.
Materiały inwestora
Zgłosiło się dwóch uczestników, obaj zapewniają pięcioletnią gwarancję. Firma Park-M Poland Sp. z o.o. oferuje wykonanie zadania za 2 mln 299 tys. zł brutto, a Spes City Sp. z o.o. – za 2 mln 586 tys. zł. Miasto zamierza wydać 1 mln 827 tys. zł, ale wciąż analizuje złożone propozycje.
Pierwszy przetarg ZZM unieważnił we wrześniu z powodu zbyt wysokich ofert. Przystąpiły do niego te same spółki. Były wówczas gotowe zrealizować prace odpowiednio za 2 mln 669 tys. zł i 3 mln 70 tys. zł. Zamawiający planował natomiast wydać 2 mln 92 tys. zł.
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Place zabaw, siłownia i więcej zieleni

Inwestor podzielił zamówienie na dwie części. Pierwsza obejmuje pierwszy etap robót budowlanych, które mają zostać wykonane do 28 czerwca 2019 roku.
REKLAMA
Zwycięska firma zacznie od rozbiórki ścieżek, murków, ławek i koszy na śmieci, czy boiska do koszykówki. Zamontuje natomiast 12 ławek, 13 koszy na odpady,  8 stojaków na rowery, 7 murków (kwietników) z siedziskami, 2 stoliki do gry w szachy i piaskownicę z 4 ławkami. Utworzy trzy place zabaw: dla dzieci do 3 lat (bujak, zestaw zabawowy i huśtawka typu bocianie gniazdo), od 3 do 6 lat (lustra śmiechu, tunele pod skarpę i zestaw zabawowy) oraz powyżej 6 lat (m.in. linarium, karuzela rodeoboard i podwójna wirująca huśtawka). Ponadto powstanie siłownia zewnętrzna z orbitrekiem, wioślarzem, twisterem oraz drabinką gimnastyczną. W ramach przedsięwzięcia wykonawca zajmie się też nasadzeniem 33 drzew (m.in. lipy, kasztanowce i klony), 1451 krzewów, 56 róż, 122 traw i 94 bylin.
Druga część inwestycji dotyczy pielęgnowania roślinności przez trzy lata od dnia odbioru robót budowlanych.
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA