Sezon letni 2024 okazał się wyjątkowym sukcesem dla Portu Lotniczego Wrocław. Od 1 kwietnia do 31 października obsłużono tam aż 3 mln 158 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 400 tys. podróżnych w porównaniu z analogicznym okresem 2023 roku.
We wrocławskim porcie lotniczym zrealizowano nową, ważną inwestycję. Powstała nowoczesna baza paliw, która pozwoli na zabezpieczenie lotniska w paliwo do tankowania samolotów, których z roku na rok pojawia się coraz więcej. To kolejna inwestycja na wrocławskim lotnisku, które należy do największych i najważniejszych w Polsce.
Znakomite wiadomości dla wszystkich podróżujących z portu lotniczego we Wrocławiu. Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Europie i w Polsce, ogłosiła dziś (16 października) rekordowy rozkład dla Wrocławia na sezon Zima’24. Obejmuje on zbazowanie na zimę dodatkowego samolotu (łącznie 5), 33 trasy (1 nowa do Marsylii) oraz zwiększoną liczbę lotów do ulubionych słonecznych kierunków na zimowy city-break, jak Alicante i Malta.
Port Lotniczy we Wrocławiu rozpoczyna realizację wielkiej i bardzo ważnej inwestycji, która pozwoli na zwiększenie przepustowości lotniska. Rozpoczynająca się budowa ma potrwać 26 miesięcy i zakończyć się w grudniu 2026 roku. Przez ponad miesiąc z wrocławskiego lotniska wstrzymane będą wszystkie operacje lotnicze.
Bank Pekao S.A. oraz Port Lotniczy Wrocław podpisały umowę, zgodnie z którą bank zorganizuje dla portu emisję obligacji o wartości 550 mln zł z okresem spłaty do 2043 roku. Dzięki tym środkom możliwa będzie rozbudowa istniejącej i budowa nowej infrastruktury lotniska, w tym rozbudowa istniejącego terminala i strefy airside, zakup maszyn oraz wyposażenia lotniska.
Ryanair, europejska i polska linia lotnicza nr 1, ogłosiła dziś (14 maja) otwarcie swojego drugiego hangaru we wrocławskim Aircraft Maintenance Service (WAMS), wzmacniając swoje zaangażowanie w przemysł lotniczy w regionie. Łączna kwota inwestycji wynosi 25 milionów euro. Dzięki realizacji tej inwestycji powstało 300 nowych miejsc pracy.
Komisja przetargowa po przeanalizowaniu wszystkich ofert, które spłynęły po ogłoszeniu postępowania przetargowego podjęła decyzję o wyborze wykonawcy rozbudowy i modernizacji strefy operacyjnej wrocławskiego lotniska. Została nim firma Budimex S.A. z siedzibą w Warszawie.
3 listopada o 16:25 z Portu Lotniczego Wrocław po raz pierwszy w historii odleciał do Seulu Boeing 787-8 Dreamliner. Realizowane jednym z najnowocześniejszych samolotów świata bezpośrednie połączenie ze stolicą Korei Południowej to odpowiedź Portu Lotniczego Wrocław na biznesowe i społeczne potrzeby mieszkańców Dolnego Śląska.
Port Lotniczy we Wrocławiu ogłosił przetarg, który wyłoni firmę, odpowiadającą za największą w historii Polski inwestycji w strefę operacyjną lotniska. Zwycięzca zajmie się rozbudową i modernizacją części airside. Prace obejmą m.in. budowę nowej drogi kołowania i płyty postojowej.
Kończący się powoli sezon wakacyjny był rekordowy w historii Portu Lotniczego Wrocław. Liczba pasażerów obsłużonych od początku czerwca do końca sierpnia tego roku przekroczyła 1,33 mln, co oznacza wzrost o ponad 300 tys. względem analogicznego okresu w 2022 roku. Tylko w sierpniu z usług jednego z największych portów lotniczych w Polsce skorzystało 454 tys. podróżnych.
Jeszcze w tym roku ruszy rozbudowa strefy operacyjnej wrocławskiego lotniska. Jako pierwsze rozpoczną się prace przy nowej płycie postojowej. Potem powstanie droga szybkiego zjazdu, równoległa droga kołowania i nowa płyta do odladzania. Koszt inwestycji to 350 mln zł, z czego 50 proc. dopłaci Unia Europejska.
Blisko 17-procentowy wzrost liczby pasażerów w porównaniu do rekordowego lipca 2019 oraz ponad 27-procentowy w porównaniu do lipca 2022 odnotowało wrocławskie lotnisko w ubiegłym miesiącu. W lipcu chętnie podróżowano przede wszystkim na słoneczne Południe, a niekwestionowanym liderem była Turcja i słynny kurort – Antalya.
Tak dobrego czerwca nie odnotowano w całej historii lotniska. Z miesiąca na miesiąc liczba pasażerów wzrasta, a w czerwcu osiągnęła ponad 424 tys. osób, czyli o 109 tys. więcej niż w analogicznym czasie rok temu. To o prawie 58 tys. podróżnych więcej niż w rekordowym 2019 roku.
Po wielu latach oczekiwań o starań, w końcu się udało. Wrocław zyskał właśnie bezpośrednie połączenie lotnicze z Koreą Południową, a konkretnie z jego stolicą i największym miastem - Seulem. Trasę będą obsługiwały Polskie Linie Lotnicze LOT. To także pierwsze międzykontynentalne, bezpośrednie połączenie z wrocławskiego lotniska.
Dobra informacja dla podróżujących z wrocławskiego lotniska. Irlandzkie linie Ryanair uruchomią dwa kolejne nowe połączenia ze stolicy Dolnego Śląska, które trafią do zimowego rozkładu lotów.
Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących z wrocławskiego lotniska. Holenderskie linie lotnicze KLM zdecydowały się uruchomić drugie połączenie między Wrocławiem i Amsterdamem.
Liczba podróżnych na wrocławskim lotnisku rośnie z miesiąca na miesiąc. W maju z Portu Lotniczego Wrocław skorzystało ponad 342 tys. osób. To o 24 tys. więcej niż w analogicznym miesiącu rekordowego 2019 roku.
Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących z wrocławskiego lotniska. W 2024 roku w ofercie połączeń lotniczych ze stolicy Dolnego Śląska pojawi się nowy kierunek. Bezpośrednie połączenie na północ Europy, do Helsinek uruchomi Finnair, narodowe linie lotnicze Finlandii.
Węgierski Wizz Air uruchomi kolejne nowe połączenia z wrocławskiego lotniska. Pasażerowie będą mogli polecieć do Walencji i Malagi. Rejsy dla każdego kierunku będą odbywać się trzy razy w tygodniu.
Ponad 1800 operacji lotniczych i ponad 195 tys. podróżnych obsłużyło w lutym wrocławskie lotnisko. Port Lotniczy Wrocław kontynuuje dobrą passę ze stycznia i wszystko wskazuje na to, że rok zakończy rekordową liczbą pasażerów. Od najbliższego weekendu wchodzi w życie również nowy rozkład lotów. Oferta wrocławskiego lotniska zostanie wzbogacona o typowo wakacyjne kierunki, przede wszystkim na południe Europy. W nowym rozkładzie znajdzie się 90 połączeń, z czego 56 to loty obsługiwane przez tzw. tanie linie.