Siena - klimatyczne mieszkania w Śródmieściu i gratka dla inwestorów

Siena - klimatyczne mieszkania w Śródmieściu i gratka dla inwestorów

Wrocław
Dobon84
Siena
adresWrocław, Zakładowa
inwestorArchicom S.A.
projektantArchicom S.A.
REKLAMA

Największy wrocławski deweloper nie zwalnia tempa. W przyszłym roku zakończone zostaną prace przy inwestycji Siena przy ul. Zakładowej, w odległości kilkuset metrów od nabrzeża Starej Odry. Powstające tam mieszkania wykazują ogromny potencjał inwestycyjny.

Estetyka i funkcjonalność

Siena będzie sześciopiętrowym budynkiem z ceglaną elewacją, która stanowi nawiązanie do okolicznej zabudowy historycznej. W skład inwestycji wejdą 124 mieszkania o powierzchni od 33 do 79 metrów kwadratowych. Projektanci ze studia Archicom zwrócili szczególną uwagę na optymalne nasłonecznienie każdego lokum, a lokatorzy będą mogli dodatkowo zapoznać się z proponowanym, najbardziej funkcjonalnym układem wnętrz. Lokale zostaną wyposażone w balkony, tarasy lub ogródki, a pod ziemią będą znajdować się parking samochodowy na 126 miejsc, dodatkowe miejsca postojowe dla motocykli oraz trzy zamykane, kryte rowerownie. Ceny rozpoczynają się od 5,8 tys. zł za metr kwadratowy. Zakończenie prac i przekazanie mieszkań klientom będzie miało miejsce w 2017 roku.

Atrakcyjne otoczenie

Jednym z największych atutów Sieny jest lokalizacja. Inwestycja powstaje w Śródmieściu, dynamicznym sercu Wrocławia, w odległości ledwie około 2 km od centrum. Okolica ta słynie z bogatego życia kulturowego, towarzyskiego i niepowtarzalnego klimatu. Na każdym kroku reprezentacyjna zabudowa przedwojenna przeplata się tu z nowoczesną tkanką architektoniczną. Uroku dodają także systematycznie rewitalizowane bulwary nadodrzańskie, znakomicie sprawdzające się w roli malowniczych tras spacerowych. Przy nabrzeżu odnajdziemy ponadto wypożyczalnię sprzętu wodnego, która zapewni znakomitą rozrywkę w słoneczne dni. Aktywnego wypoczynku można zażyć w pobliskim parku Staszica, gdzie mieszkańcy skorzystają z darmowych urządzeń do fitnessu, a ich pociechy - z monitorowanego placu zabaw.

Tramwajem do centrum w 10 minut

Ledwie 200 metrów dzieli Sienę od najbliższego przystanku komunikacji miejskiej, a warto zaznaczyć, że w pobliżu znajduje się również jeden z największych węzłów przesiadkowych we Wrocławiu – Dworzec Nadodrze. Na co dzień kursuje tam aż dziesięć linii tramwajowych i autobusowych. Niewielka odległość do centrum sprawia, że mieszkańcy Sieny odnajdą w okolicy szkoły, przedszkola i liczne punkty usługowe; nieco ponad 100 metrów od inwestycji ulokowany jest dobrze wyposażony sklep.

Potencjał inwestycyjny

Zakładowa jest jedną z najszybciej rozwijających się ulic we Wrocławiu. Aktualnie w bezpośrednim sąsiedztwie Sieny powstaje osiedle mieszkaniowe oraz kompleks biurowy, a na zabudowę wciąż oczekują rozległe tereny po północnej stronie drogi. Nie można też przy tym zapominać o postępującym renesansie pobliskiej ulicy Trzebnickiej. Nic dziwnego, że Siena zaczyna wzbudzać coraz większe zainteresowanie wśród inwestorów, bo budynek najprawdopodobniej czeka świetlana przyszłość rynkowa.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA