Tramwaj Plus wyrusza na Kozanów, ale kosztem pasażerów z innych osiedli

Tramwaj Plus wyrusza na Kozanów, ale kosztem pasażerów z innych osiedli

Wrocław
REKLAMA

To historyczne wydarzenie. W sobotę zostaną uruchomione pierwsze regularne kursy tramwajowe na Kozanów. Zapłacą za to mieszkańcy Maślic, Gądowa, Popowic, Szczepina i Bartoszowic, którym urzędnicy zlikwidują lub skrócą linie autobusowe. By oddać cesarzowi co cesarskie przyznajmy - to wielkie wydarzenie. Kozanów na tramwaj czekał wiele lat. 

 

Teraz dostanie aż dwie linie:
31Plus będzie jeździć ze Stadionu Miejskiego na Pilczycach (od strony ul. Królewieckiej) na Gaj,
32Plus pojedzie z Kozanowa (z Dokerskiej) na Gaj.

 

REKLAMA

- Obie linie będą zsynchronizowane tak, żeby jeździły co 6 minut w godzinach szczytu - mówi Adam Więcek z wydziału transportu urzędu miejskiego.

Oprócz tego od soboty wydzielone będzie torowisko na Podwalu między pl. Jana Pawła II i pl. Orląt Lwowskich. Ale zmieni się o wiele więcej.


Ceną za nową linię tramwajową (pojawi się tylko jedna, czyli 31Plus, bo 32 już jeździ – i w sobotę tylko zmieni trasę) jest likwidacja dwóch linii autobusowych. Z ulic znikną 135 oraz pospieszna E.

By zrekompensować mieszkańcom północnych Popowic i Szczepina likwidację 135, urzędnicy zmienili trasę 103 (teraz zamiast ulicą Legnicką pojedzie Popowicką) i w znacznie większym stopniu 122. Ten autobus pojedzie z Legnickiej w Wejherowską, Popowicką i Zachodnią do pl. Jana Pawła II i dalej Podwalem i Piłsudskiego na Suchą. Tyle, że linia 135 na przystankach pojawiała się co 7,5 minuty, a 122 na przystanki przyjedzie co 10 minut w szczycie porannym oraz co 15 minut przez resztę dnia (także w szczycie popołudniowym).

Z ulic zniknie także pospieszna linia E. Zamiast niej pasażerowie mają dojeżdżać do najbliższych przystanków tramwajowych i przesiąść się na 33Plus. Między rondem Reagana a pętlą Bartoszowice w godzinach szczytu, co 30 minut, będą kursować autobusy 346.
Jednak to i tak lepiej niż na Gądowie. Zamiast E nie będzie dodatkowej linii. W dodatku 126 będzie jeździć przez Balonową, więc z Balonowej i Horbaczewskiego będzie się trudniej dostać na Legnicką, gdzie można się przesiąść do tramwaju.

Ale to i tak nie wszyscy, którzy stracą na zmianach. Urzędnicy postanowili także skrócić linię 403, która do tej pory jeździła z Leśnicy do pl. Solidarności. Teraz zostanie skrócona do Kozanowa. Mieszkańcy Maślić mają się przesiadać w okolicy ul. Kozanowskiej na tramwaj. Ten węzeł oznacza dodatkowy 130 metrowy spacer: dla młodych żaden kłopot. A starsi? Muszą się przyzwyczaić.

Taką trasą pojadą do Kozanowa Tramwaje Plus:
31 Plus:
Gaj - Świeradowska - Bardzka - Hubska - Gliniana - Borowska - Stawowa - Piłsudskiego - pl. Legionów - Piłsudskiego - pl. Orląt Lwowskich - Podwale - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Milenijna - Pilczycka - Stadion Wrocław (Królewiecka).

Stadion Wrocław (Królewiecka) - Pilczycka - Milenijna - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Podwale - pl. Orląt Lwowskich - Piłsudskiego - pl. Legionów - Piłsudskiego - Stawowa - Borowska - Gliniana - Hubska - Bardzka - Świeradowska - Gaj.

32 Plus:
Gaj - Świeradowska - Bardzka - Hubska - Gliniana - Borowska - Stawowa - Piłsudskiego - pl. - Legionów - Piłsudskiego - pl. Orląt Lwowskich - Podwale - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Milenijna - Pilczycka - Dokerska - Kozanów (Dokerska)

Kozanów (Dokerska) - Dokerska - Pilczycka - Milenijna - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Podwale - pl. Orląt Lwowskich - Piłsudskiego - pl. Legionów - Piłsudskiego - Stawowa - Borowska - Gliniana - Hubska - Bardzka - Świeradowska - Gaj

Autor: red

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA