[Wrocław] We Wrocławiu powstanie kolejny park technologiczny. Tym razem na Oporowie

tuWroclaw.com

Spółka Dolnośląski Park Innowacji i Nauki, której większościowym udziałowcem jest Województwo Dolnośląskie, buduje na Oporowie kompleks parku technologicznego z inkubatorem przedsiębiorczości i technologicznym, halą warsztatową i wystawienniczą. Pierwsze firmy wprowadzą się tam na przełomie jesieni i zimy 2013. Cała inwestycja pochłonie prawie 20 mln złotych.

Jak tłumaczą przedstawiciele Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki, nowa inwestycja zapewni dostęp do nowoczesnych obiektów wyposażonych w infrastrukturę biurową, laboratoryjną i wystawienniczą dla wszystkich firm, które poszukują możliwości współpracy z placówkami naukowymi na terenie Dolnego Śląska.

- Rozwiązania architektoniczne parku umożliwią także organizację konferencji, szkoleń, eventów, wystaw i targów branżowych. Natomiast jego uprzywilejowane położenie - w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - sprawia, że będzie to atrakcyjne miejsce do prowadzenia działalności innowacyjnej, badawczo-rozwojowej i wdrożeniowej opartej na korzystnych warunkach podatkowych - wyjaśnia Joanna Kij z Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki.

Prace przygotowawcze na placu budowy ruszyły w sierpniu, a kamień węgielny pod inwestycję zostanie wmurowany we wtorek 23 października. Realizacja inwestycji będzie przebiegać w dwóch etapach. W pierwszym etapie, do III kwartału 2013 roku powstanie budynek biurowy z przyległą do niego halą parku technologicznego.

W drugim etapie planowane jest wybudowanie przyległego do łącznika budynku biurowego wraz z halami maszyn i laboratoriów przeznaczonych dla parku przemysłowego.

Inwestycja DPIN powstanie na wrocławskim Oporowie, między ulicami Kwiatkowskiego i Giełdową, na działce o powierzchni 3,5 ha położonej w obrębie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na terenie parku pojawi się szereg wyspecjalizowanych laboratoriów technologiczno-wdrożeniowych i komputerowych. Dostęp do niektórych z nich będzie bezpłatny.

Koszt całego projektu to niespełna 19 mln złotych. Prawie 6 mln złotych pochodzi z funduszy europejskich.

Autor: tm