We Wrocławiu powstanie Ośrodek Profilaktyki, Diagnostyki i Terapii Nowotworów

We Wrocławiu powstanie Ośrodek Profilaktyki, Diagnostyki i Terapii Nowotworów

Wrocław
REKLAMA
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ulicy Kamieńskiego 73a zostanie rozbudowany. Powstanie w nim ośrodek kompleksowego leczenia nowotworów.
W marcu został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej. Odpowie za nią poznańska firma Gpvt Pracownia Architektoniczna S.C. Tomasz Białoszewski Grzegorz Pacer.
Gdy wydział architektury ją zaakceptuje i będą dostępne dokumentacje wykonawcze, zostanie ogłoszony przetarg na roboty budowlane oraz przetargi na wyposażenie ośrodka – mówi Ewa Czerniak, kierownik działu gospodarki nieruchomościami i utrzymania ruchu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny złożył 11 lipca wniosek o pozwolenie na budowę "Ośrodka Profilaktyki, Diagnostyki i Terapii Nowotworów".
Chodzi o rozbudowę istniejącego szpitala, zostanie do niego dobudowany czterokondygnacyjny budynek. Będzie obejmował wyłącznie terapię nowotworową. Chcemy umieścić w nim to, co mamy w różnych częściach szpitala. Znajdzie się tam wszystko związane z szeroko pojętą diagnostyką onkologiczną: poradnie, chirurgia, mammografia, czy chemioterapia. Nie będzie jednak naświetlania – wyjaśnia Ewa Czerniak.
fot.
fot.

Kompleksowe leczenie nowotworów już w przyszłym roku
REKLAMA
Stworzenie kompleksowego ośrodka leczenia nowotworów będzie miało istotny wpływ na terapię chorych.
Po pierwsze, dzięki temu przeniesiemy cały posiadany sprzęt w jedno miejsce. Po drugie, leczenie w jednym ośrodku będzie bardziej czytelne dla pacjentów. Po trzecie, poszerzy się oferta świadczeń. Wcześniej będziemy mogli przyjąć pacjentów i szybciej ich zdiagnozować. Taka była idea, by obsłużyć pacjenta w jednym ośrodku od początku do końca, od zdiagnozowania do wyleczenia – tłumaczy Ewa Czerniak, kierownik działu gospodarki nieruchomościami i utrzymania ruchu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu planuje wydać na całość inwestycji około 35 mln zł.
Ta kwota zostanie przeznaczona na roboty budowlane i wyposażenie. Dokładny wydatek poznamy po sporządzeniu dokumentacji wykonawczej. Chcemy zmieścić się w planowanej sumie – informuje Ewa Czerniak.
29 mln zł ma zostać dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2010, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Program RPO przewiduje oddanie pawilonu do użytku do grudnia 2018 roku. Nie ukrywamy, że część przetargów na wyposażenie może wówczas jeszcze trwać. Konstrukcja budynku nie będzie szczególnie skomplikowana, więc myślę, że firma budowlana powinna zdążyć – zapowiada.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA