Wrocław: Wybrano wykonawcę budowy nowego łącznika drogowego na Muchoborze Wielkim źródło: ZDiUM

Wrocław: Wybrano wykonawcę budowy nowego łącznika drogowego na Muchoborze Wielkim

Orzech
Orzech
REKLAMA
Coraz bliżej rozpoczęcia budowy nowego, bardzo ważnego łącznika drogowego na południu Wrocławia. Chodzi o nową drogę na Muchoborze Wielkim między ulicą Rakietową a Żwirki i Wigury. To inwestycja, która która ma przyczynić się do zmniejszenia korków na Muchoborze Wielkim i ułatwić dojazd do Wrocławia mieszkańcom gminy Kąty Wrocławskiej.
We wtorek 17 sierpnia Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na realizację robót budowlanych dla zadania "Budowa łącznika drogowego między ul. Rakietową a ul. Żwirki i Wigury wraz z odcinkiem bocznicy kolejowej". Na początku lipca otwarto oferty w tym postępowaniu. Do przetargu zgłosiło się 8 zainteresowanych firm, a zaproponowane kwoty wynosiły się od ponad 5,5 do ponad 8,2 mln złotych.
Cztery ofert zostały odrzucone przez zamawiającego. Z pozostałych ofert jako najkorzystniejszą Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wybrał ofertę firmy Berger Bau Polska Sp. z o.o. z Wrocławia, która zaproponowała za realizację inwestycji kwotę niemal 6,5 mln złotych.
ZDiUM
Zamówienie dotyczy realizacji pierwszego etapu inwestycji w zakresie wykonania: jezdni pomiędzy rondami, ronda Żwirki i Wigury, chodników, ścieżek rowerowych, oświetlenia w obszarze ronda na ul. Rakietowej, odwodnienia oraz odcinka Wojskowej Bocznicy Kolejowej wraz z przejazdem drogowo-kolejowym. 
REKLAMA
Zamówienie nie obejmuje prac objętych dokumentacją projektową, przewidzianych do realizacji w etapie drugim (ciąg pieszo-rowerowy, oświetlenie drogowe i kanały mkt wzdłuż jezdni łącznika).
ZDiUM
Dokumentację projektową wykonała firma Biprogeo Projekt Sp. z o.o. z Wrocławia.
ZDiUM
O budowę łącznika ul. Rakietowej z ul. Żwirki i Wigury wnioskowała Rada Osiedla Muchobór Wielki i gmina Kąty Wrocławskie, która będzie również partycypować w kosztach inwestycji. Czas trwania budowy etapu pierwszego to ok. 9 miesięcy!

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA