Wrocław: Żmigrodzka 83 – Rodis Development postawi biurowiec na Karłowicach źródło: Materiały inwestora

Wrocław: Żmigrodzka 83 – Rodis Development postawi biurowiec na Karłowicach

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Prace budowlane już ruszyły i potrwają jeszcze niespełna rok. Sześciokondygnacyjny obiekt z garażem podziemnym stanie przy ulicy Żmigrodzkiej 81-83, blisko zbiegu z Kamieńskiego.

O tym przedsięwzięciu informowaliśmy już we wrześniu ubiegłego roku.
Rozbiórka znajdujących się na działce budynków została już zakończona. Aktualnie trwa budowa parkingu podziemnego – informuje nas Arkadiusz Rodziewicz, wiceprezes zarządu Rodis Sp. z o.o.
Inwestycja obejmie teren o powierzchni ponad 2,3 tys. mkw. Jej sprzedaż startuje pod koniec marca, a gotowa ma być w I kwartale 2019 roku.

Biura na pięciu kondygnacjach

Łączna powierzchnia użytkowa budynku wyniesie niespełna 4 tys. mkw. Na pięciu kondygnacjach znajdą się biura.
W początkowym etapie budowy, na którym jesteśmy, możemy oferować zarówno duże powierzchnie, na przykład dwa tysiące metrów kwadratowych, jak i małe moduły – przykładowo osiemdziesiąt metrów. Istotną różnicą wobec tradycyjnej oferty na wrocławskim rynku biurowym jest to, że oferujemy biura również na sprzedaż – wyjaśnia Arkadiusz Rodziewicz.
Materiały inwestora

Usługi i parking

Parter sześciokondygnacyjnego obiektu zajmą lokale usługowe, których powierzchnia wyniesie w sumie 438 mkw.
Zaprojektowano tutaj cztery wydzielone moduły usługowe o zróżnicowanych powierzchniach od 80 do 175 metrów kwadratowych – mówi Rodziewicz.
Inwestor planuje utworzyć 60 miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz 32 na zewnątrz.
REKLAMA

Korzystna lokalizacja

Dotychczas zrealizowaliśmy cztery projekty biurowe na południu miasta i podjęliśmy decyzję, że czas na inwestycje również w innych jego częściach – tłumaczy Arkadiusz Rodziewicz, wiceprezes zarządu Rodis.
Dodaje, że bliskość skrzyżowania ulic Żmigrodzkiej, Bałtyckiej i Kamieńskiego oraz węzłów obwodnicy śródmiejskiej i autostradowej stanowi o atrakcyjności tego rejonu dla działalności biurowej i usługowej.
Realizowane przez nas przedsięwzięcie to nowoczesny, o wyrazistej architekturze, obiekt biurowy którego brakuje w tej części miasta – twierdzi Arkadiusz Rodziewicz.
Materiały inwestora
Firma Rodis Development odpowiada m.in. za realizacją biurowca Vic House przy ulicy Zwycięskiej, o którym pisaliśmy w ubiegłym roku.
mat. inwestora

Remont dawnego centrum kultury

Mieszkańcy Karłowic mogą spodziewać się nowej inwestycji także w innej lokalizacji. Chodzi o przebudowę dawnego Centrum Kultury Agora przy pl. Piłsudskiego 2-4, o czym informowaliśmy we wrześniu ubiegłego roku.
fot. investphoto.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA