DODAJ

Wrocław: 24 Brzozy – Rodis Development wchodzi na Nowe Żerniki [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: 24 Brzozy –
Mariusz Bartodziej
2018-06-28 09:00:19
Nazwa inwestycji wrocławskiego dewelopera ma nawiązywać do patrona ulicy, a także liczby planowanych mieszkań i obecnych na nieruchomości drzew. Zapłacił za nią blisko 1,5 miliona złotych.

Komisja przetargowa rozstrzygnęła 4 czerwca postępowanie dotyczące sprzedaży miejskiej działki nr 62/46, znajdującej się przy ulicy Tadeusza Brzozy. Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 275 tys. zł netto. Zainteresowani mogli przesyłać oferty do 14 maja.

UM Wrocławia


Prospołeczne i proekologiczne osiedle

Zwycięzcą okazała się wrocławska spółka Rodis Sp. z o.o. Sp. k. Zaproponowała 1 mln 350 tys. zł. Jak uzasadnia wybór komisja, oferta spełniła wszelkie wymogi przetargowe, a złożone przez dewelopera dokumenty świadczą o jego wiarygodności i możliwościach realizacji przedsięwzięcia.

Nazwa osiedla, 24 Brzozy, nawiązuje do patrona ulicy, a także liczby planowanych mieszkań i obecnych na nieruchomości drzew. W dwóch czterokondygnacyjnych budynkach wielorodzinnych znajdą się ponadto cztery lokale usługowe.

Inwestycja wyposażona w plac zabaw, domek na drzewie i elementy parku linowego oraz w szereg rozwiązań prospołecznych i proekologicznych, minimalizujących wydatki eksploatacyjne mieszkańców, takich jak zielone tarasy, możliwość odzyskiwania wody z deszczówki, kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne do oświetlenia terenu – wyjaśniają przedstawiciele komisji przetargowej.

Materiały inwestora


Nowoczesna zabudowa przy zachowaniu istniejących drzew

Został zaproponowany zespół dwóch budynków o bryle maksymalnie dopasowanej do ukształtowania terenu, z głębokim poszanowaniem zastanej zieleni, dający możliwość naturalnej kooperacji z przyrodą, a przede wszystkim spełniający założenia dotyczące nowoczesnego osiedla – tłumaczy nam Arkadiusz Rodziewicz, wiceprezes zarządu Rodis Development.

Deweloper zdecydował się zrealizować przy ul. Tadeusza Brzozy 24 mniejszą powierzchnię użytkową, niż dopuszcza plan miejscowy. Powodem jest chęć podniesienia standardu przestrzennego i zachowania pierwotnych drzew, tworząc wokół nich półpubliczne przestrzenie.

Na terenie zaprojektowano 24 w większości duże, "rodzinne" mieszkania z bardzo dobrymi warunkami oświetleniowymi dzięki dwustronnemu układowi oraz projektowanymi w dachach tarasów świetlkami – mówi Arkadiusz Rodziewicz.

Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 31 miejsc postojowych w garażu podziemnym, w tym dwa dla samochodów elektrycznych. Na parterze budynku znajdzie się przestronna rowerownia.

Idealnym uzupełnieniem założenia są proponowane od strony ulicy Tadeusza Brzozy lokale handlowe zapewniające drobne usługi. Ułatwiają one życie mieszkańcom, a ponadto dają szansę organizacji miejsc pracy w sąsiedztwie zamieszkania – zauważa Rodziewicz.

Planują ruszyć z pracami budowlanymi w I kwartale 2019 roku i zakończyć je w ciągu dwunastu miesięcy. Za projekt inwestycji odpowiada pracownia To Studio Paweł Wręczycki.

Materiały inwestora


Najnowszym realizowanym przedsięwzięciem Rodis Development jest biurowiec Żmigrodzka 83 na Karłowicach, o którym pisaliśmy w marcu.

Materiały inwestora


Kolejne działki na modelowym osiedlu w rękach inwestorów

Miasto sprzeda w tym roku kilka nieruchomości na Nowych Żernikach. W maju informowaliśmy o zakupie jednej z nich przy ul. Heinricha Lauterbacha przez kooperatywę mieszkaniową.

UM Wrocławia


Natomiast po sąsiedzku z Rodis Development będzie budować Przedsiębiorstwo Budowlane Budotex Sp. z o.o. Za działkę nr 62/48, o pow. 1,3 tys. mkw., zaoferowało 1,3 mln zł netto.