Wzgórze Partyzantów gotowe do I etapu remontu. Miasto czeka na rządową promesę [FILM + ZDJĘCIA]fot. Jakub Zazula

Wzgórze Partyzantów gotowe do I etapu remontu. Miasto czeka na rządową promesę [FILM + ZDJĘCIA]

Orzech
Orzech
REKLAMA
Jest już gotowa dokumentacja projektowa rewaloryzacji części Bastionu Sakwowego (Wzgórza Partyzantów) we Wrocławiu. Na I etap remontu tego cennego zabytkowego obiektu w centrum, miasto otrzyma 18 mln, 51 tys. i 667 zł z programu Polski Ład. 
Gmina Wrocław czeka na promesę od rządu i w ciągu kilku dni od jej otrzymania planuje ogłosić przetarg na remont. Jak zapewniają przedstawiciele magistratu, w ciągu kilku dni są w stanie rozpisać przetarg na wykonawcę robót.
I etapie, planowana jest rewaloryzacja kolumnady z częścią placu przed nią i fontanną. W budynku kolumnady w części podziemnej powstanie kawiarnia o pow. 200 mkw.). W podcieniach kolumnady planowane jest odrestaurowanie posadzki, sufitów, ścian, zabytkowego oświetlenia oraz schodów prowadzących na wzgórze. W tarasie nad kolumnadą wzmocnienia wymagają stropy, a wymiany – zabytkowe balustrady i oświetlenie.
Remont przejdzie również plac z fontanną – tutaj odrestaurowania doczekają się schody, nawierzchnie placu a także sama fontanna i taras nad perystylem. W planie jest wprowadzenie ozdobnej zieleni, wykonanej nie jako rekonstrukcja, ale nawiązanie do stylu i kompozycji historycznych z XIX w. (rabaty kompozycyjne z drzewkami, bylinami, kwiatami sezonowymi, trawami ozdobnymi). Zasadzenie dużej liczby gatunków i odmian powinna dać efekt kolorowej rabaty.
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Zdjęcia: Jakub Zazula

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Jacek sutryk(gość)
O kurczę znowu PiS coś dał serdecznie dziękujemy każdy grosz się przyda
REKLAMA