Zabytkowy hotel Grand w Łodzi po gruntownym remoncie. Wkrótce otwarcie fot. Jakub Zazula

Zabytkowy hotel Grand w Łodzi po gruntownym remoncie. Wkrótce otwarcie

FILM+ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
Grand Hotel
adresŁódź, Piotrkowska 72
inwestorHolding Liwa Sp. z o.o.
REKLAMA

Po trwającym 4 lata remoncie do ponownego otwarcia szykuje się Hotel Grand, najsłynniejszy z hoteli w Łodzi o historii sięgającej 1888 r. Zaoferuje gościom całkiem nową jakość pobytu w swoich progach. Będzie pierwszym 5-gwiazdkowym hotelem w Łodzi.

Według informacji na stronie rezerwacyjnej hoteli z grupy Likus Hotele & Restauracje, do której należy obiekt, nowy Hotel Grand zaproponuje 152 indywidualnie zaprojektowanych pokojów i apartamentów (od 30 do 140 mkw., w tym jeden dwupoziomowy) wyposażonych m.in. w duże biurka do pracy, minibary ekspresy do kawy i sejfy. Zapowiadane są dwie hotelowe restauracje, w tym położona na parterze słynna niegdyś Restauracja Malinowa z dwiema salami: Malinową i Złotą (łącznie 200 miejsc). Działać ma również Grand Cafe z wejściem z ul. Piotrkowskiej.

Serwis informuje, że w obiekcie istnieje strefa wellness & spa z basenem, suchą i mokrą sauną, łaźnią turecką i siłownią, a ponadto palarnia cygar (cigar room) oraz… teatr – w odnowionych pomieszczeniach dawno nieistniejącego już Teatru 7.15, którego renowację inwestor zapowiadał, gdy trwały jeszcze przygotowania do remontu, a który ma być obecnie wykorzystywany jako przestrzeń konferencji, oficjalnych imprez itp.

We wspomnianym systemie rezerwacyjnym można już podejrzeć ceny za pobyt w Hotelu Grand. Rozpiętość jest spora. Stawka za dobę hotelową w dwuosobowym pokoju bez śniadania to 790 zł. Cena za najbardziej ekskluzywne apartamenty przekracza 3 tys. zł za dobę.

Właściciele na razie nie informują o oficjalnej dacie otwarcia Hotelu Grand. Łódzki hotel pojawił się już na stronie Likus Hotele & Restauracje, za pomocą której można już rezerwować pokoje w Grand Hotel na 2024 rok.

Hotel został wybudowany w 1888 roku. W 1913 budynek przeszedł gruntowną przebudowę połączoną z nadbudową, a w roku 2019 obiekt został poddany modernizacji i kolejnej przebudowie.

Obecnym właścicielem hotelu jest krakowska firma Holding Liwa, należąca do braci Likusów, która w 2008 roku kupiła ten zabytkowy budynek od Grupy Orbis, która zarządzała nim przez 59 lat. W obiekcie znajduje się m.in. 7 apartamentów, restauracja i 4 sale konferencyjne. Przed rewitalizacją i przebudową w Grand Hotelu było 160 pokoi.

REKLAMA

Po przebudowie hotel stanie się obiektem 5-gwiazdkowym (przed rewitalizacją posiadał trzy gwiazdki). Tym samym będzie to pierwszy pięciogwiazdowy hotel w Łodzi. Do dyspozycji gości zostaną oddane 152 indywidualnie zaprojektowane pokoje i apartamenty.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

O inwestorze:

Najsłynniejszy i najstarszy łódzki hotel przebudowuje spółka Likus Hotele i Restauracje (Grupa LHR) będąca częścią Holdingu Liwa, który w 2008 r. kupił go od Orbisu płacąc 73 mln zł. To biznes Wiesława, Tadeusza i Leszka Likusów, potentatów branży hotelowej w Polsce, posiadaczy nie tylko luksusowych hoteli w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Katowicach, ale też ekskluzywnego domu handlowego w stolicy. Ich obiekty słyną z wysokiej jakości wykonania.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA