Zakończył się pierwszy etap remontu zabytkowego gmachu Prokuratury przy Podwalu fot. Jakub Zazula

Zakończył się pierwszy etap remontu zabytkowego gmachu Prokuratury przy Podwalu

FILM + ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA
W ramach tego etapu w gmachu leżącym między placem Orląt Lwowskich a ul. Sądową przy ul. Podwale 27 wymienione zostały okna i drzwi. Wykonano również ocieplenie dachu. Nowy kolor, który został dobrany na podstawie badań stratygraficznych i konsultacji z miejskim konserwatorem zabytków, zyskała też ściana frontowa. Obecnie prace skupiły się wewnątrz budynku.
Wszystkie prace remontowe mają zakończyć się do końca wiosny 2021 roku. Koszt inwestycji to około 36 milionów. Przedsięwzięcie częściowo jest finansowane z UE. Po zakończeniu remontu, do budynku ma przeprowadzić się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu, która obecnie ma swoją siedzibę w budynku Sądu przy Podwalu. To pierwsze tak kompleksowe prace remontowe tego zabytkowego gmach od czasów II Wojny Światowej.
Generalnym wykonawcą remontu jest Grupa Budowlana Alstal.
Okazały gmach przy Podwalu zbudowano w 1834 roku na potrzeby koszar Śląskiego Pułku Kirasjerów Gwardii.  Po II Wojnie Światowej z budynku korzystała Politechnika Wrocławska. Ostatnim użytkownikiem, aż do końca 2009 r. było Starostwo Powiatowe.
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Rafał Czupryna
Nareszcie ?
aqqa(gość)
Szkoda, że takie piękne budynki nie są wykorzystane do lepszych celów...
REKLAMA