Znana polska firma Wittchen zrealizuje kolejną inwestycję pod Warszawąkariera.wittchen.com

Znana polska firma Wittchen zrealizuje kolejną inwestycję pod Warszawą

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna inwestycja znanej, polskiej firmy Wittchen w aglomeracji warszawskiej. Notowana na warszawskiej giełdzie spółka planuje budowę trzeciej hali magazynowej w swoim centrum logistycznym w Palmirach, w powiecie nowodworskim, w gminie Czosnów. Inwestycja ma być warta łącznie 40 mln zł.

Wittchen to polskie przedsiębiorstwo produkujące galanterię skórzaną. Spółka jest firmą rodzinną utworzoną w 1990 roku i do dziś zarządzana jest przez jej założyciela Jędrzeja Wittchena.

Historia Wittchen rozpoczęła się od sprzedaży galanterii skórzanej. Na tego rodzaju produktach opierają się kolekcje bazowe, takie jak: Da Vinci, Italy czy Arizona. Obecnie Wittchen posiada szeroką ofertę produktów. Należą do niej m.in. torebki, szale i apaszki, czapki, rękawiczki, obuwie, paski, krawaty, a także kolekcje bagażu i parasoli. Kolekcje dzielą się na stałe – dostępne przez cały rok oraz sezonowe – pojawiające się wiosną oraz jesienią.

Grupa Wittchen prowadzi obecnie sprzedaż poprzez własne e-sklepy w 6 krajach, 44 platformy marketplace w 23 krajach oraz sieć ponad 100 salonów stacjonarnych funkcjonujących pod markami Wittchen i Wittchen Travel. Posiada własne centrum logistyczne w podwarszawskich Palmirach, które zamierza rozbudować.

Spółka planuje budowę trzeciej hali magazynowej. Koszt tej inwestycji wyniesie 40 mln zł - poinformował podczas telekonferencji z mediami prezes Jędrzej Wittchen.

REKLAMA

Dodał, że 20 proc. kosztów inwestycji będzie poniesionych w 2024 roku, a reszta w 2025 roku. W prezentacji spółka poinformowała, że budowa ma ruszyć od IV kwartału 2024 roku.

– Jeszcze niedawno wydawało nam się, że wybudujemy duże centrum logistyczne, które da nam potencjał na dłuższy czas. Sytuacja była dynamiczna na rynku budownictwa, ceny poszły dwu, trzykrotnie w górę. Odwołaliśmy tę decyzję, ale pracowaliśmy nad tym, żeby wykorzystać potencjał, jaki mamy. Doinwestujemy infrastrukturę w istniejącej hali. Na naszym terenie, na naszej działce znaleźliśmy możliwość wybudowania 3,5 tys. m. kw. hali, którą chcemy podzielić na 3 kondygnacje – przekazał Jędrzej Wittchen, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

– Tak, jak myśleliśmy wcześniej o wydatkach ponad 100 mln zł, to nasze inwestycje, które powoli zaczynamy rozkręcać zamkną się kwotą 40 mln zł. W tym roku, w związku z tym, że musimy to wszystko zaplanować, zaprojektować, wydamy 20 proc. tej kwoty, 80 proc. w przyszłym roku. Inwestycja, mam nadzieję, będzie skończona pod koniec 2025 roku – dodał.

kariera.wittchen.com

Firma Wittchen posiada własne centrum logistyczne w Palmirach w powiecie nowodworskim, w gminie Czosnów pod Warszawą, zajmujące powierzchnię ok. 5 000 metrów kwadratowych, w którym pracuje kilkudziesięciu pracowników na stanowiskach, takich jak: magazynierzy, brygadziści, kontrolerzy jakości, serwisanci, specjaliści ds. administracji. Każdego dnia to właśnie stąd wychodzą tysiące zamówień do klientów i dostawy do salonów sprzedaży.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA