Znany deweloper przebuduje ulicę Bulońską w GdańskuPexels

Znany deweloper przebuduje ulicę Bulońską w Gdańsku

mariusz.marcinkowski
REKLAMA

Firma Robyg przebuduje ul. Bulońską w gdańskiej dzielnicy Piecki Migowo. Inwestycja polegać będzie nie tylko na modernizacji samej ulicy, ale także na przebudowie chodnika i oświetlenia. Realizacja przedsięwzięcia zaplanowana jest na okres maj-sierpień 2023 r.

Wniosek o pozwolenie na budowę wpłynął do urzędu 21 lipca 2022 roku, a 22 września 2022 r. Robyg otrzymała decyzję pozytywną.

Przebudowa ulicy Bulońskiej w Gdańsku i budowa nowego odcinka łączącego z ulicą Widok w zakresie układu drogowego, budowy ulicy, oświetlenia i kanału technologicznego ma się odbyć na działkach nr 43, 360/13, 360/26 i 360/17. Łączna ich powierzchnia wynosi 20 277 mkw. Z kolei projektantem przedsięwzięcia został Piotr Gregorowicz.

REKLAMA

W ramach umowy drogowej Robygu z Gminą Miasta Gdańsk, zostanie zaprojektowana i przebudowana jezdnia na odcinku od skrzyżowania z ulicą Myśliwską do istniejącej nawierzchni asfaltowej (usunięte zostaną płyty drogowe). Ponadto przebudowany zostanie chodnik wzdłuż ulicy Bulońskiej od skrzyżowania z ulicą Myśliwską do końca działki inwestora wraz z wykonaniem oświetlenia. Przy przejściu przez ulicę Myśliwską powstaną latarnie oraz progi zwalniające. Dodatkowo Robyg zaprojektuje i przebuduje drogę od ulicy Bulońskiej do ulicy Widok – informuje nas Arkadiusz Borowiecki, dyrektor ds. realizacji inwestycji w Gdańsku, z firmy Robyg.

Prace mają się odbywać na wysokości parku dawnego Dworu Migowo.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA